Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

TOPTEN - najlepsze okna dostępne na polskim rynku
Data dodania: 08.11.12

 Idea programu TOPTEN

Europejska Inicjatywa EuroTOPTEN została stworzona celem wyboru najbardziej efektywnych energetycznie produktów w różnych kategoriach. W Polsce realizacją programu zajmuje się Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE).

 

W dzisiejszych czasach zakup sprzętu nie jest łatwą decyzją, gdyż rynek oferuje konsumentom tysiące modeli urządzeń. To od nas jednak zależy ile zapłacimy za sprzęt, a co najważniejsze: ile będzie nas kosztować jego użytkowanie.

 

Portal www.topten.info.pl, rozwijany w ramach projektu Euro Topten Max, finansowanego z europejskiego programu Inteligenta Energia Europa, ma za zadanie zapewnienie pomocy konsumentom w wyborze sprzętu.

 

Topten oznacza  bowiem najbardziej efektywną energetycznie 10-tkę produktów w różnych kategoriach spośród bogatej oferty urządzeń dostępnych na polskim rynku (m.in. sprzęt AGD, sprzęt biurowy, samochody, źródła światła, kotły, pompy, silniki, kolektory słoneczne).

 

 

Jest to narzędzie umożliwiające przeszukiwanie bazy urządzeń zużywających energię oraz porównywanie ich ze sobą. Wybór produktów Topten oparty jest głównie o ich efektywność energetyczną, prezentowane są także inne równie ważne dla konsumentów dane, jak: marka, model, cena, zdjęcie.

 

Serwis Topten jest niezależny od producentów oraz dystrybutorów i opiera się na etykietach, standardowych deklaracjach, obiektywnych testach i analizach opracowanych przez niezależne instytucje.

 

Co najmniej raz na pół roku informacje przedstawione na stronie są aktualizowane do stanu najbliższego rzeczywistej sytuacji na rynku.

 

Lista TOPTEN – Efektywne energetycznie okna Celem Konkursu jest zachęta konsumentów do świadomego wyboru efektywnych energetycznie produktów poprzez wybór i publikację na stronie internetowejwww.topten.info.pl najbardziej efektywnych energetycznie okien.

 

Na stronie internetowej opublikowane zostaną również rekomendacje w zakresie stolarki okiennej.
Okna będą oceniane w następujących kategoriach:
1. Okna drewniane
2. Okna aluminiowe i drewniano-aluminiowe
3. Okna PVC

Organizatorzy:
Konkurs pt. „Lista TOPTEN – efektywne energetycznie okna”, organizowany jest przez Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii z siedzibą w Katowicach przy ul. Rymera 3/4, 40-048 Katowice oraz Dolnośląską Agencję Energii i Środowiska z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Pełczyńskiej 11.Konkursu odbywa się w ramach projektu Euro TopTen Max – maximising TopTen communication on top runner products, współfinansowanego ze środków Intelligent Energy-Europe na podstawie umowy dotacji EIE/10/317/S12.589422.

 

Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Stowarzyszenie SAPE Polska

 

Uczestnicy
Uczestnikami Konkursu mogą być producenci oraz dystrybutorzy okien przeznaczonych do montażu w indywidualnym i komunalnym budownictwie. W przypadku dystrybutorów (importerów) okien, dokumentacja zgłoszenia musi zawierać pełnomocnictwo do reprezentowania producenta. Okna powinny być dostępne na polskim rynku.

 

Ocenie podlegać będą parametry okna opisane wg normy PN-EN 14351-1+A1:2010 Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Konferencji IX Dni Oszczędzania Energii, która odbędzie się w dniach 14-15 listopada 2012 r. we Wrocławiu.

 

 Miesięcznik Świat Szkła jest Patronem Medialnym Konkursu „TOPTEN efektywne energetycznie okna” 

 


Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 7-8/2012