Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 02 okladka gif

Świat Szkła 02/2020

(wydanie polsko-angielskie)

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20200131a-SWIAT-SZKLA-HALIO-750x100-V3-PL

 konferencja 2020

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

Zrównoważone budownictwo w ambitnej formie architektonicznej
Data dodania: 11.02.14

Systemy fotowoltaiczne Schüco BIPV umożliwiają projektowanie i realizację ciekawej architektonicznie powłoki budynku, która jednocześnie pełni funkcję generatora odnawialnej energii elektrycznej. Elastyczne w zastosowaniu moduły produkowane są w różnych wymiarach, dlatego można je w atrakcyjny wizualnie sposób zintegrować z przystosowanymi do tego celu systemami okien i fasad Schüco.

 

Nowoczesne rozwiązania fotowoltaiki stają się coraz bardziej efektywne i w coraz pełniejszy sposób odpowiadają na potrzeby współczesnej architektury. Przez długi czas technologia fotowoltaiczna kojarzyła się z panelami polikrystalicznymi z widocznym zarysem komórek, które można było zamontować na dachu lub ścianie budynku.

 

Nowoczesne moduły fotowoltaiczne firmy Schüco oferują cały wachlarz możliwości łączenia instalacji solarnej z powłoką budynku. Rozwiązania są każdorazowo przystosowywane „na miarę” indywidualnych potrzeb, a ponadto cechuje je jednolita, bardzo nowoczesna estetyka, bez widocznych komórek krystalicznych. Kompleksowy system może ponadto pełnić inne funkcje w konstrukcji budynku, takie jak izolacja termiczna czy akustyczna.

 

2013-12-46-1

Fasada ze zintegrowanymi modułami monokrystalicznymi (fot.: Schüco)

 

Rewia barw i kształtów

Wysoka funkcjonalność tych modułów fotowoltaicznych wynika przede wszystkim z bogatych możliwości dopasowania do konkretnego zamysłu. W zależności od projektu i zapotrzebowania na odnawialną energię elektryczną, można wybrać ogniwa polikrystaliczne lub monokrystaliczne. Następnie są one nanoszone na moduły o indywidualnie dobranych wymiarach i kształtach. W ten sposób powstają aktywne elementy elewacji, które można wmontować w przystosowane do tego celu konstrukcje świetlików dachowych, fasad wentylowanych i niewentylowanych, daszków osłonowych czy okien i drzwi w systemach Schüco.

 

W zależności od zastosowania, moduły mogą być dopasowywane pod względem stopnia przezierności, koloru czy struktury. Dla przykładu, moduły półprzezierne wstawiane w okna, fasady czy świetliki mogą przepuszczać światło dzienne, a jednocześnie zapewniać wymagane zacienienie. Natomiast elementy nieprzezierne, montowane w konstrukcji fasad czy daszków – zapewniają oczekiwaną estetykę i pełną ochronę przeciwsłoneczną. Dzięki zastosowaniu specjalnych powłok antyrefleksyjnych moduły uzyskują estetyczny, homogeniczny wygląd. Złożone z nich pola elewacji tworzą jednolitą kompozycję, a granice pomiędzy poszczególnymi komórkami są niewidoczne dla oka.

 

2013-12-46-2

Przezierne moduły BIPV zintegrowane z konstrukcją dachową (fot.: Schüco)

 

Kompletny i wszechstronny system

Duża dowolność projektowa, jaką dają systemy fotowoltaiki zintegrowanej z budynkiem marki Schüco, sprawia, że są one idealnym rozwiązaniem nie tylko dla budynków nowych, lecz także mogą przyczynić się do poprawy bilansu energetycznego obiektów istniejących. W połączeniu ze sprawdzonymi systemami okiennymi i fasadowymi Schüco można stworzyć kompletną kreację zrównoważonej powłoki budynku, która aktywnie pozyskuje energię z promieni słonecznych.

 

W zależności od budowy, moduły mogą pełnić całą gamę funkcji, takich jak ochrona przeciwsłoneczna, termoizolacja wybranych stref powłoki budynku, ochrona przed warunkami pogodowymi czy izolacja akustyczna. W skład rozwiązania wchodzą również efektywne falowniki, które pozwalają na maksymalne uzyski energii solarnej. Wszystkie moduły Schüco posiadają certyfikat IEC, potwierdzający ich wysoką jakość i bezpieczeństwo stosowania.

 

www.schueco.pl

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz 
Serwisy Tematyczne

Więcej informacj: Świat Szkła 12/2013

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik