Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

BUDMA/GLASS - prezentacje
Data dodania: 10.03.15

GLASTON – produkty i usługi

 

GLASTON oferuje wiele nowych produktów i usług dla wybranego sektora przemysłu szklarskiego. Dostarcza produkty i usługi z najwyższej półki, przeznaczone do produkcji szkła wysokiej jakości, które zapewniają najwyższą doskonałość i funkcjonalną wydajność. Solidne podstawy firmy, przykładanie dużej wagi do badań i rozwoju, oferta światowej klasy produktów oraz niepowtarzalne spojrzenie na cykl życia produktu - wszystko to niewątpliwie wzmacnia rynkową pozycję klienta firmy GLASTON.

 

 

2015 03 12 2

 

 

Jakość szkła i jego funkcjonalną wydajność podnosi wprowadzana, pełna gama nowych produktów: 

 • New Glaston FC1000™ – najsilniejszy i najbardziej trwały piec dostępny na rynku, zapewniający najwyższą jakość szkła. Rozwiązania oszczędzające energię z systemem konwekcyjnego ruchu powietrza, z pełną cyrkulacją w dolnej i górnej części komory.
 • GlastonInsight™ – inteligentny, internetowy asystent procesów hartowania, umożliwiający hartowanie dużych powierzchni oraz zapewniający najwyższą jakość i efektywność produkcji. Dostępny również w opcji modernizującej starsze linie do hartowania.
 • Wymiana komory grzewczej GLASTON (RC200/350-zone™, FC500-zone™ and GlastonAir-zone™) – w celu kompletnej modernizacji posiadanej linii do hartowania szkła.
 • GLASTON UC Series™ – pełna gama linii do cięcia szkła, zapewniająca ekonomię wydajności i niezawodność pracy.
 • GLASTON VE Series™ – wertykalne linie do obróbki krawędzi, umożliwiające cięcie proste i skośne w celu uzyskania niezrównanego kunsztu i precyzji.
 • GLASTON HE Series™ – wielofunkcyjne, horyzontalne linie do obróbki szkła, które wynoszą szlifowanie dwukrawędziowe na wyższy poziom.

 

 

2015 03 12 3

 

 

Nowe Xtra-szybkie narzędzia do wykorzystania w przemyśle motoryzacyjnym, energetyce słonecznej i architekturze, oraz Xtra-lekkie i Xtra-inteligentne narzędzia zaprojektowane dla sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu na wydajne źródła zasilania. Xtra-lekki plastikowy szkielet przede wszystkim obniża ślad węglowy transportu. Zamiast kupować całe urządzenie, Xtra-inteligentne rozwiązanie pozwala zastąpić jedynie zużywającą się część ze ściernicą diamentową, tym samym zmniejszając koszty materiałów i odpadów.

 

 

Glaston Oyj Abp 

Yliopistonkatu 7, FI-00100 Helsinki Finland

Tel. +358 10 500 500, Fax +358 10 500 6515

 

 

 

 

2015 03 12 4 

Softsolution GmbH: specjalne produkty informatyczne

 

Spółka Softsolution GmbH zaangażowana jest w rozwój i opracowywanie specjalnych projektów informatycznych od 1994 r. W 2002 roku z sukcesem rozpoczęła działalność w przemyśle szklarskim. Obecnie Softsolution GmbH zatrudnia 44 osób pracujących w trzech różnych segmentach działalności.

 

 

2015 03 12 5

 

 

Cel spółki: 

 

Przyświecającym nam celem jest ciągłe doskonalenie naszych produktów, które niezmiennie charakteryzuje wysoka jakość, intuicyjna i niewymagająca wyjaśniania obsługa oraz stabilność.

 

 

2015 03 12 6

 

 

CEO / założyciel spółki: 

 

Thomas Schuller

 

 

2015 03 12 7

 

 

Kontakt: 

 

Softsolution GmbH

Im Vogelsang 18 

Tel.: +43 7442 53988

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Następna wystawa:

 

Glass Expo in Istanbul

11th/14th March 2015

http://www.glassexpoistanbul.com/en

 

 

 2015 03 12 8

 

 

Ostatnie projekty: 

 

Przeprowadzanie testów pozycji logo oraz testów jakościowych. 

 

Softsolution – Glass IQ nieustannie pracuje nad udoskonaleniem LineScannera w celu stworzenia wszechstronnego narzędzia gwarantującego jakość w przemyśle szklarskim. LineScanner jest już wykorzystywany przez kilku klientów. 

 

Możliwe stało się sprawdzanie przez to urządzenie właściwego umiejscowienia logo i stempli, jak również ich jakości. Poza już dostępnymi opcjami takimi jak:

 • kontrola jakości powierzchni,
 • testy krawędzi,
 • kontrola wymiarowa,
 • badanie warstw szyb zespolonych oraz
 • badanie struktury,

nasz LineScanner wykrywa stemple i logo (np. druk sitowy), jeśli są umieszczone we właściwym miejscu i posiadają wymaganą jakość.

 

 

 

2015 03 14 1

 

 

O firmie

Erteka (spółka akcyjna) została utworzona w marcu 1997 r. przez grupę profesjonalistów wywodzących się z branży szklarskiej. Ich doświadczenie w dziedzinie narzędzi oraz maszyn i urządzeń wykorzystywanych w tej branży umożliwiło stworzenie na przestrzeni naprawdę krótkiego okresu czasu spółki prężnej i odznaczającej się dużymi zdolnościami adaptacyjnymi.

Dziś ERTEKA, wraz ze swymi 16 specjalistami i obiektami produkcyjnymi zajmującymi powierzchnię 8000 m2 usytuowanymi w pobliżu miasta Panevezys na Litwie, należy do najbardziej dynamicznych spółek w branży obrotu używanymi maszynami do obróbki i przetwórstwa szkła.

 

 

Jakość i wartości 

Nasze zasadnicze priorytety to jakość i zdolności adaptacyjne. erteka stale dąży do poprawy relacji między ceną i jakością.

 

 

2015 03 14 2

 

 

Produkty

Kupujemy i sprzedajemy nowe i używane maszyny do obróbki szkła. Z uwagi na różnorodny zasób towarów (stale ok. 200 maszyn i linii obróbkowych na składzie) erteka może oferować swym klientom maszyny dostosowane do różnych potrzeb – począwszy od pojedynczych szlifierek szkła poprzez fazowarki, ukosowarki, myjki i wiertarki – aż po urządzenia i linie do produkcji elementów bądź kompletnych szyb termoizolacyjnych.

 

 

Usługi

Dzięki doświadczeniu swych 12 techników erteka nie tylko oferuje swoim klientom maszyny spełniające różnorodne wymagania jakościowe (jak np. obrabiarki sprzedawane na zasadzie „kupujesz co widzisz”, znajdujące się w dobrym stanie technicznym maszyny po remoncie lub obrabiarki po gruntownym remoncie sprzedawane z 3–6-miesięczną gwarancją) lecz również świadczy usługi związane z dostawą, demontażem, naprawą i uruchomieniem maszyn oraz szkoleniem personelu, a także usługi związane z przeniesieniem maszyn na inne stanowisko pracy oraz usługi pomocy technicznej; przy czym usługi te świadczymy zarówno na etapie doboru obrabiarki przed jej nabyciem, jak i podczas eksploatacji maszyny po jej nabyciu.

 

 

2015 03 14 4

 

 

Narzędzia i materiały 

erteka jest również największym w skali regionu dystrybutorem ściernic szlifierskich i polerskich, wierteł, proszku polerskiego (CeO2), podnośników próżniowych (ssawkowych), pasów ściernych, itp.

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 3/2015

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik