Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Innowacyjne zastosowanie szkła, które zostanie zaprezentowane na INGLASS 2015 Warszawa przez architektów i wizjonerskich projektantów
Data dodania: 14.05.15

Międzynarodowa Expo Konferencja INGLASS poświęcona innowacyjnemu zastosowaniu szkła w budownictwie oraz technologii szkła, odbędzie się w Warszawie 27 maja 2015 r., w Hotelu Radisson Blu Centrum. Wydarzenie, realizowane przez profesjonalnego organizatora ABplus Events zgromadzi ponad 200 architektów, w tym zwycięzców i finalistów najnowszych konkursów międzynarodowych, jak WAN Glass in Architecture, World ArchitectureFestival, Green Good Design Award, International Property Awards, German Iconic Awards oraz biur architektonicznych notowanych w pierwszej pięćdziesiątce na świecie.

 

Expo Konferencja INGLASS należy do europejskiego programu realizowanego w 2015 r. w Polsce i Rumunii, o tematyce wykorzystania szkła w architekturze, szklanych elewacji oraz budynków zrównoważonych i efektywnych energetycznie. Wydarzenie jest przeznaczone dla architektów, inżynierów oraz dla firm zajmujących się obróbką szkła i ich klientów. 

 

 

2015 05 4 1

 

 

INGLASS Warszawa przedstawia najnowsze osiągnięcia z zakresu szklanej architektury, przykłady dobrej praktyki zastosowania szkła w budownictwie oraz projekty wyróżnione na arenie międzynarodowej, które podkreślają znaczenie zastosowanych przeszkleń wpływ szkła na środowisko miejskie oraz korzyści materialne i niematerialne wynikające z jego użycia.

 

Arch. Peter van deer Toorn Vrijthoff jest głównym gościem edycji 2015 w Międzynarodowej Expo Konferencji INGLASS poświęconej szklanej architekturze i technologii/ obróbce szkła. Holenderski architekt w swej prezentacji opisze zastosowania szkła w dwóch różnych projektach: Ogród Botaniczny Wisley Londra, który zapewnił mu nagrodę Heritage and Environment Award for New Building Design i projekt EcOman wyróżniony nagrodą „Green Award”, in 2012.

 

Jednym z przykładów szczytowych osiągnięć w stosowaniu szkła we współczesnej architekturze, który będzie przedstawiony w ramach konferencji INGLASS Warszawa, przez arch. Gokhan Avcioğlu, jest projekt który przedstawia ogromną konstrukcję ze szkła zbudowaną w wewnątrz Pałacu Esma Sultan z Ortakoy w Stambule, zabytku architektonicznego pochodzącego sprzed 200 lat. W 2001 r. projekt został nominowany do wyróżnienia Aga Khan, międzynarodowej nagrody przyznawanej, co trzy lata dla projektów, które ustalają nowe standardy jakości w architekturze i przy konserwacji zabytków historycznych. Zdobywca licznych nagród, m.in. German Iconic Awards w 2014, Chicago Athenaeum Green Good Design Award w 2014 i 2012, Mipim AR Future Awards w 2013 i 2012, International Property Awards w 2013, International Property Awards „Best High-rise Architecture of Europe” w 2011, arch. Gokhan Avcioğlu ma filie swojego biura w Nowym Jorku, Bodrum i Dubaju. Architekt pochodzenia tureckiego, jest członkiem AIA (Amerykański Instytut Architektów), członkiem Brytyjskiego Instytutu Architektów (RIBA) i członkiem Izby Tureckich Architektów.

 

Projekt Ministerstwa Transportu, Transportu Morskiego i Komunikacji z Turcji, zwycięski projekt w konkursie Chicago Athenaeum – Green Good Design Award 2014, finalista konkursu w 2014 w WAN AWARDS-Glass in architecture, zostanie zaprezentowany podczas INGLASS Warszawa przez p. architekt Gül Güven. Nagrody Wan Awards otrzymują nominacje z 72 krajów, wyróżniane są projekty, które podkreślają korzyści ze stosowania szkła w współczesnej architekturze, innowacje technologiczne oraz innowacje dotyczące design-u w projektach z użyciem szkła. Projekt zaprezentowany przez Gül Güven przedstawia przykład wysokiej jakości design-u, w zakresie budynków użyteczności publicznej, po zakończeniu prac stanie się najbardziej przyjaznym środowisku budynkiem z Turcji. Szklana elewacja i jasno oświetlone przestronne wnętrza są tak zaprojektowane, żeby symbolicznie ukazać wartość transparentnej demokracji. Jednocześnie projekt został finalistą w 2013 w międzynarodowym konkursie World Architecture Festival (WAF) – w kategorii projekt biurowca. 

 

 

2015 05 4 2

 

 

HPP Architects, biuro architektoniczne z Niemiec usytuowane w pierwszej pięćdziesiątce na świecie, prezentuje na INGLASS Warszawa projekt „Dreischeibenhaus”, zwycięzcę w 2015 r. prestiżowego konkursu z Cannes, MIPIM Award, najważniejszy konkurs dla profesjonalistów w sektorze nieruchomości, w kategorii „World's Best Refurbished Building” (Najlepszy projekt odnowionego budynku). Budynek jest znakiem orientacyjnym dla miasta Düsseldorf i jednym z pierwszych „drapaczy chmur” Niemczech zbudowanym po II Wojnie Światowej – ma wysokość 94 metrów i 29 pięter, elewacja jest wykonana ze szkła, aluminium i stali. Biuro HPP Architects zaprezentuje również projekt nowej siedziby „Vodafone” z Niemiec.

 

Program INGLASS Warszawa zawiera obok prezentacji zaproszonych wykładowców z Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Turcji, również prezentacje projektów niektórych wybitnych biur architektonicznych z Polski. Biuro Kuryłowicz & Associates, zwycięzca w 2014 r. konkursu na zbudowanie Ambasady Kuwejtu w Polsce oraz nagród przyznawanych przez SARP - Stowarzyszenie Architektów Polskich w 2013 r., będzie reprezentowany przez arch. Marcina Goncikowskiego, asystenta Wydziału Architektury Uniwersytetu Technologicznego z Warszawy.

 

Idea serii wydarzeń organizowanych w Warszawie i Bukareszcie, do którego należy też Expo Konferencja INGLASS, polega na przedstawieniu będących na najwyższym poziomie osiągnięć we współczesnej architekturze, z udziałem wybitnych architektów i laureatów konkursów międzynarodowych. Uczestnictwo dla architektów jest bezpłatne i można tego dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie: http://warsaw.ieglass.eu/pl/2015-registration-pl/

 

Równocześnie z Expo Konferencją INGLASS będzie organizowana w Warszawie i międzynarodowa konferencja dotycząca architektury krajobrazu i miejskiego designu.

 

Kolejne wydarzenie w kalendarzu imprez organizowanych w Warszawie przez ABplus Events i Stowarzyszenie Pro Event – to Międzynarodowa Expo Konferencja RIFF Elewacje – Pokrycia dachowe – Izolacje, planowane jest na 06 października 2015 r.

 

 

„Świat Szkła” jest patronem medialnym konferencji INGLASS 2015 Warszawa

 


Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 5/2015