20200131a-SWIAT-SZKLA-HALIO-750x100-V3-PL

 konferencja 2020

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

Znani architekci wnętrz oraz projektanci wnętrz z 7 krajów na GIS Kraków
Data dodania: 26.01.16

GIS Międzynarodowa expo konferencja poświęcona architekturze wnętrz i projektowaniu wnętrz odbędzie się 22 i 23 lutego 2016 r. (nowy termin) w Hotelu Holiday Inn w Krakowie. 

 

 

2016 1 12 3

 

 

Międzynarodowa Expo Konferencja Architektury GIS przedstawia najlepsze przykłady dobrych praktyk, obszernie kreatywne projekty z takich dziedzin jak: architektura wnętrz i design przestrzeni edukacyjnej i kulturalnej, przestrzeni służby zdrowia, przestrzeni użyteczności publicznej (hotele, restauracje, bary oraz biurowce). Expo konferencja jest skierowana do architektów, projektantów wnętrz, projektantów oświetlenia, wykonawców, deweloperów i innych firm działających w tej branży.

 

Wysoko kreatywne projekty architektury i projektowania wnętrz z 7 krajów na GIS

 

Program konferencji GIS Kraków akcentuje design budynków, który zapoczątkuje nowy sposób myślenia w środowiskach społecznych, kulturalnych, edukacyjnych i środowiskach pracy.

 

 

2016 1 12 4

 

 

GIS Kraków oferuje dwa dni prezentacji, networkingu i inspiracji oraz prelekcji architektów i projektantów z 7 krajów: U.S.A., Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Tajlandii i Polski.

 

Prelegenci zaproszeni na GIS Kraków to najbardziej kreatywne i wielodyscyplinarne umysły działające w tej branży, wysoko nagradzani uczestnicy ostatnich edycji międzynarodowych konkursów architektury i projektowania wnętrz. W trakcie konferencji podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą podczas prelekcji, mających na celu podnoszenie kwalifikacji polskich profesjonalistów z audytorium.

 

Wśród znanych architektów i projektantów wnętrz, których będzie można spotkać na GIS Kraków, w plenarnej sesji tematycznej konferencji zaprezentuje się trzech prelegentów:

  • arch. Makoto NAKAYAMA (NAKAYAMA ARCHITECTS, JAPAN), zdobywca głównej nagrody na 2015 World Architecture Festival – kategoria Office;
  • projektant wnętrz Nunthanut AMORNPUN (HYPOTHESIS DESIGN Agency, THAILAND), zdobywca głównej nagrody na edycji z 2015 r. Inside World Festival of Interiors – kategoria Bar and restaurants;
  • Colin BALL (BDP-Building Design Partnership Ltd, UK), nagrodzony na 2015 LIGHTING DESIGN AWARDS – wysoko ceniony, czołowy projektant o międzynarodowej sławie i uznaniu, mający osiemnaście lat doświadczenia w architekturze.
  • Neil KNOWLES (ELEKTRA LIGHTING DESIGN, UK), jeden z liderów światowych w projektowaniu oświetlenia dla budynków hotelowych, mający ponad 100 zakończonych projektów hoteli i projektów, w 13 krajach, który podzieli się swoją wizją o tym jak błyszczeć w hotelarstwie.
  • Carlo BERARDUCCI (BERARDUCCI ARCHITECTURE, ITALY) również przedstawi na GIS Kraków jeden ze swoich najnowszych projektów, który zdobył międzynarodowe zainteresowanie, Zen Sushi Restaurant, zdobywca głównej nagrody w 2015 r. na „BAR-RISTORANTI-HOTEL D’AUTORE”, finalista na 2015 Inside World Festival of Interiors oraz na 2015 LEAF Awards, oba w kategorii Restaurant.
  • arch. Claudia STAUBMANN, inny zdobywca nagrody na LEAF Awards, w kategorii refurbishment of the Year (francuskie biuro CoCo architecture), także potwierdziła swoją obecność na GIS Kraków, która będzie mówić o projekcie Bibliothèque Intercommunale de Gourdon (BIG), podczas sesji tematycznej poświęconej projektom Kulturalnym i Edukacyjnym.

 

 

2016 1 12 5

 

 

22  lutego GIS Kraków uruchamia międzynarodową debatę

 

Obok zagranicznych, międzynarodowych prelegentów, na GIS będą również obecni jedni z najbardziej cenionych, współczesnych architektów polskich, którzy przedstawią swój punkt widzenia na międzynarodowej debacie, zorganizowanej 15 lutego, na temat: Czy zawód architekta wnętrz powinien być regulowany?

 

W dniach 22 i 23 lutego 2016 r. (nowy termin) w Hotelu Holiday Inn , uczestnicy i publiczność będą mieli okazję spotkać prelegentów z Krakowa i innych regionów Polski, między innymi:

  • arch. Borysa CZARAKCZIEWA (GPP Grupa Projektowa sp. z o.o., członek zarządu i osoba odpowiadająca za sprawy zagraniczne w Krajowej Izbie Polskich Architektów);
  • arch. Krzysztofa INGARDENA (INGARDEN & EWY ARCHITECTS), zdobywca w 2015 r. The Plan Awards-Business, Merit Award i A-Design Platinum Award;
  • Bolesława STELMACHA (STELMACH I PARTNERZY BIURO ARCHITEKTONICZNE SP. Z O.O), który otrzymał w 2015 r od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Order Polonia Restituta za znakomite osiągnięcia w dziedzinie architektury.

 

 

2016 1 13 1

 

 

GIS Kraków (tematyczna konferencja architektury wnętrz i projektowania wnętrz) jest jedną z serii tematycznych międzynarodowych expo konferencji GIS, organizowanych w 2016 r. przez ABplus Events w Polsce, Rumunii i na Węgrzech, obok INGLASS (architektura i inżynieria szkła), LAUD (architektura krajobrazu oraz urbanistyka), RIFF (architektura pokryć dachowych, izolacji oraz elewacji). ABplus Events ma 20 lat doświadczenia w organizowaniu wydarzeń dla architektów i deweloperów i jest aktywna na polskim rynku poprzez międzynarodowe wydarzenia architektoniczne od 2014 r., te wydarzenia zgromadziły do tej pory ponad 900 architektów obecnych w audytorium wraz z prelegentami z Polski i 30 innych krajów.

 

Zapraszamy na nasz portal share-architects.com, gdzie są zamieszczone najnowsze informacje o wydarzeniach dla architektów i deweloperów w Polsce w 2016 r.! Dodatkowe informacje dostępne są również na www.iegis.eu.

 

 Do pobrania najnowsza wersja programu Konferencji GIS Kraków 2016

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 01/2016