Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Z widokiem na Mazury – szkło SGG COOL-LITE SKN 174 II
Data dodania: 26.01.16

W samym centrum krainy jezior, w jednym z najatrakcyjniejszych kurortów wypoczynkowych w Polsce, znajduje się pięciogwiazdkowy Hotel Mikołajki. Zwany hotelem na wodzie, to jedyny w swoim rodzaju obiekt łączący wszystkie elementy luksusu, tworzący niezwykłe miejsce w samym sercu Krainy Tysiąca Jezior. Wprost z hotelowych okien rozpościera się malowniczy widok, podkreślony przez szkło marki SAINT-GOBAIN GLASS.

 

 

2016 1 16 1

 

2016 1 16 2

 

 

Współczesny hotel przypomina niewielkie miasteczko. W hotelu znajduje się 78 pokoi i 25 apartamentów, profesjonalne SPA, basen, sauny i łaźnie, dwie restauracje, trzy sale konferencyjne oraz marina. Niezwykła lokalizacja obiektu zapewnia właścicielom apartamentów panoramiczne widoki z okien, na połyskującą taflę wody, a jednocześnie centrum Mikołajek i główną przystań jachtową. Każdy z pokoi posiada taras i spore przeszklenia, dzięki czemu można obserwować piękne, mazurskie widoki. Oryginalny projekt Hotelu Mikołajki, autorstwa architektów z gdańskiej pracowni P.K. Studio Projektowe, jest metaforą tradycyjnej formy dynamicznie przekształcającej się w nowe. Znaczna część fasady budynku to szklone fasady i balustrady mające odbijać otaczającą wodę oraz krajobraz, potęgując efekt zderzenia natury z dziełem materialnym, którym jest budynek. W nocy mieniące się światła oraz subtelne podświetlenie obiektu stanowić ma rodzaj latarni rozświetlającej okolicę widoczną w oddali wraz z jej odbiciem w tafli jeziora.

 

 

2016 1 16 3

 

2016 1 16 4

 

 

 

Szkło zastosowane w oknach oraz na fasadzie to m.in. SGG COOL-LITE SKN 174 6 mm II ESG//44.2 – innowacyjne, wysokotransparentne szkło przeciwsłoneczne oraz Contraflam EI 60, czyli przezierne, odporne na promienie UV szkło ognioochronne. Duże przeszklenia oraz pokrycie fasady szkłem sprawia, że wewnątrz hotelu jest jasno, a słońce tworzy dodatkowy efekt wizualny. Jednocześnie budynek narażony jest na nieustanne działanie promieni słonecznych, które może powodować nagrzewanie. Zastosowane szkło przeciwsłoneczne, poprzez odbijanie promieniowania słońca, skutecznie zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń, przy zachowaniu przejrzystości i widoczności. Szkło SGG COOL-LITE SKN 174 II doskonale wpisuje się w niecodzienną lokalizację obiektu, zapewniając niesamowite widoki z wnętrza hotelu, a jednocześnie widowiskowy efekt odbijania się w fasadzie Jeziora Mikołajskiego oraz otaczającego go krajobrazu. Zastosowanie tego typu szkła zmaksymalizowało ekspozycję krajobrazu, gwarantując gościom silny kontakt wizualny z otoczeniem. Jednocześnie, szczególnie w okresie letnim, zapewnia duży komfort termiczny oraz brak problemu z przegrzewaniem pomieszczeń.

 

 

2016 1 16 5

 

 

Przy wyborze szkła do tego typu obiektu należy się kierować się jego właściwościami izolacyjności termicznej, barwą i właściwościami redukcji przenikania promieniowania słonecznego, ale także jego estetyką czy stopniem przezierności. Z uwagi na dużą ilość przeszkleń, podyktowanych fantastyczną ekspozycją widokową, wskazana byłą redukcja negatywnych skutków wystawienia na promieniowanie słoneczne oraz straty ciepła. 

 

www.saint-gobain-glass.pl
(fot. Bartosz Makowski – www.makowski.co)

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 01/2016
 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik