Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 09 okladka1

Świat Szkła 09/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Największe brytyjskie podnośniki próżniowe
Data dodania: 29.01.16

Podnośnik próżniowy Hydraulica 4000 Quad-Circuit firmy GGR Group ma udźwig cztery tony, co czyni go maszyną zdolną sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na coraz większą ilość szkła w budownictwie. Dźwig ten ostatnio wykorzystano do montażu szyb zespolonych o wadze 3,8 ton każda, w jednym z najbardziej innowacyjnych, nowych budynków w Wielkiej Brytanii.

 

 

2016 1 48 1

 

 

Przełomowa, ekologiczna rezydencja zlokalizowana jest w jednej z najstarszych posiadłości brytyjskich. Wiele jej rozwiązań zapewnia, że dom ma zerową emisję dwutlenku węgla. Został zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzane studio architektoniczne Pringle Richards Sharratt.

 

GGR z urządzeniem Hydraulica 4000 został wybrany do zainstalowania szkła na elewacji frontowej. Wielkie przeszklenie elewacji frontowej nadaje budowli imponującego wyglądu.

 

GGR Group stała się pierwszą w Wielkiej Brytanii firmą wynajmującą urządzenia dźwigowe. Swoim klientom w branży budowlanej oferuje urządzenia Hydraulica 4000 i Hydraulica 6000, które są w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na instalacje szyb największych formatów. Ponieważ produkcja szkła wielkoformatowego wzrasta, architekci i ich klienci coraz częściej preferują projekty z takim szkłem. Szkło nie tylko poprawia estetykę budynku, używane właściwie może także zwiększyć jego efektywność energetyczną. Duży format szkła jest pożądany, ponieważ wymaga mniejszej ilości połączeń, nadając nieskazitelny wygląd elewacji.

 

Zarówno Hydraulica 4000, jak i Hydraulica 6000 są w stanie obracać i przechylać w dowolnej płaszczyźnie podnoszoną taflę o wadze (odpowiednio) do czterech i sześciu ton, co oznacza, że arkusze ponadgabarytowego szkła mogą zostać podniesione, manipulowane i zainstalowane z milimetrową dokładnością.

 

 

2016 1 48 2

 

 

Ze względu na moc tych maszyn podnoszony ciężar może być obracany o 360° lub przechylany nawet do 90°. Bezpieczną eksploatację podnośników Hydraulica 4000 i Hydraulica 6000 zapewniają cztery niezależne układy próżniowe, z czterema pompami próżniowymi. Każdy z czterech obwodów posiada zawór zwrotny, czujnik podciśnienia, wskaźnik podciśnienia i system alarmowy.

 

Te potężne podnośniki zostały już wprowadzone do pracy w trudnych projektach budowlanych i okazały się hitem dla klientów. 

 

 

www.ggrgroup.com

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 01/2016
 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik