Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Fensterbau Frontale 2016: eksplozja pomysłów ORGADATA
Data dodania: 19.04.16

Na tegorocznych targach Fensterbau Frontale w Norymberdze ORGADATA zaskoczyła eksplozją pomysłów, które wprowadzone zostały w programie do projektowania okien, drzwi i fasad – LogiKal®. Wśród nich znalazły się takie, które usprawnią aktualne narzędzia, ale także zupełnie nowe funkcje. Odwiedzający stoisko firmy mogli zapoznać się z nową wersją programu – LogiKal® 11, rozszerzoną o konfiguratory okuć drzwiowych, wraz z automatycznym doborem obróbek CNC.

 

20160422orgadata123

 

 

Również, dzięki bliskiej współpracy firmy Orgadata z producentami paneli drzwiowych, pojawiła się możliwość zintegrowania komponentów od dostawców z własnymi elementami według najnowszych standardów. Kolejnym udogodnieniem jest Moduł grup obróbek CNC do rozwiązań obiektowych, znacznie przyspieszający proces ich przygotowania. Dzięki stworzonej przez firmę Orgadata współpracy między systemami, równoległe działanie w ramach projektu ułatwia pracę, oszczędzając przy tym mnóstwo czasu. Wszelkie modyfikacje elementów są natychmiastowo – i w pełni automatycznie – aktualizowane w programie LogiKal®, także w zewnętrznych programach CAD oraz w systemach typu ERP.

 

Na Fensterbau Frontale zaprezentowano również rozszerzony interfejs do programu AutoCAD, umożliwiający pracę z programem LogiKal® bez opuszczania AutoCAD. W samym programie LogiKal® poprawiono również przejrzystość funkcji przekrojów i automatycznej aktualizacji stworzonej dokumentacji CAD. W Norymberdze zaprezentowana została propozycja programu LogiKal® przeznaczona dla dealerów, dostępna w wersji na przeglądarkę internetową. Bardzo ciekawą propozycją dla producentów ślusarki był prezentowany moduł BIM (Building Information Modelling).

 

Umożliwia on producentom czynne uczestniczenie w procesie powstawania modelu BIM w łatwy i przejrzysty sposób. Mając do dyspozycji stworzony przez architekta model budynku, drzwi, okna i fasady mogą zostać przekazane do programu LogiKal® i tam ostatecznie opracowane. Po zakończeniu tworzenia pozycji gotowe projekty i informacje zostaną przesłane ponownie do modułu BIM. Dzięki temu model 3D budynku otrzymuje wszystkie niezbędne wymiary i dane, a dodatkowo jesteśmy pewni, że są one pozbawione błędów.

 

 

www.orgadata.com

 


Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2016

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik