Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

GLASSTEC 2016 generuje dobry nastrój i solidny klimat inwestycyjny
Data dodania: 09.11.16

Po słabym okresie ostatnich dwóch lat sektor szklarski teraz bardzo pozytywnie patrzy w przyszłość, udowadniając swoją innowacyjną siłę. W targach GLASSTEC, z szeregiem imprez towarzyszących, uczestniczyło 1235 wystawców z 52 krajów, którzy przyjęli w ciągu czterech dni targów ponad 40 200 gości z ponad 100 krajów.

 

 

2016 11 4 1

 

 

GLASSTEC 2016 ponownie udowodnił swoją wiodącą pozycję światowego lidera branży targów przemysłu szklarskiego. Eksperci z obszarów inżynierii materiałowej, specjaliści od produkcji, obróbki i wykańczania szkła, przedstawiciele rzemiosła, architektury i budownictwa, a także producenci okien, elewacji i systemów solarnych są zadowoleni z udziału w targach: wystawcy ogłaszają zawarcie dobrych ofert biznesowych, obiecujące kontakty i optymistyczne nastroje na globalnym przemyśle szklarskim, fakty te pozwalają oczekiwać generowania zysków dla firm.

 

Jeśli chodzi o gości, jakość tych targów jest ponownie podkreślona przez wysoki odsetek menedżerów z najwyższego kierownictwa. Ponad połowa odwiedzających pochodziła z grona decyzyjnego ich firm. Co więcej, ponad 40% odwiedzających uczestniczyło GLASSTEC 2016 z konkretnymi intencjami do inwestowania. Odsetek osób przyjeżdżających do Düsseldorfu z zagranicy jest bezkonkurencyjny w stosunku do innych targów w tej branży.

 

 

2016 11 4 2

 

2016 11 4 3

 

 

 

Podsumowując wyniki, Joachim Schäfer, dyrektor zarządzający Messe Düsseldorf, powiedział: 

– Sektor szkła po raz kolejny w Düsseldorfie wykazał swoją innowacyjność, imponujące bogactwo możliwych aspektów działalności i możliwości rozwoju. Mogliśmy oglądać przedstawicieli innowacyjnego przemysłu w dziewięciu halach wystawowych, którzy patrzą w przyszłość z optymizmem.

 

 

2016 11 4 4

 

2016 11 4 5

 

 

Pokaz specjalny „glass technology live” inspirujący i pionierski

 

Specjalny pokaz „Glass technology live” (GTL) w hali nr 11, który został zorganizowany pod kierownictwem prof. Stefana Behlinga, z Foster&Partners w Londynie i zespołu IBK 2 z Uniwersytetu w Stuttgarcie, który służył jako centralne miejsce spotkań dla poszukujących nowinek w przemyśle szklarskim. 

 

Jako forum innowacji i miejsce poszukiwań przyszłych zastosowań szkła pokaz „Glass technology live” jest najważniejszym katalizatorem w sektorze szkła. Pod hasłem „Future – Glass – Performance” („Przyszłość – Szkło –Rozwój”) eksponaty nawiązujące do takich kwestii jak: nieregularne kształty, ultracienka grubość, szkło o funkcjach konstrukcyjnych czy informacyjnych – były na tej wystawie eksponowane.

 

Zainteresowanie wzbudzały inteligentne szkła, które mogą dostosować się do zmieniających się warunków oświetleniowych, takie jak szkło elektrochromowe. Także szkła interaktywne jako nośnik informacji i jako ekrany telewizyjne, lub też mogące służyć jako wyświetlacze reklam wielkogabarytowych. Do tego szkło z funkcją Smart Home lub służące jako interaktywna, szklana podłoga na boisku sportowym. W segmencie szkła pełniącego role konstrukcyjną zachwyt i zdziwienie wzbudzała całoszklana zjeżdżalnia mająca dziewięć metrów długości i cztery metry wysokości.

 

Dlatego ta wystawa specjalna nie tylko okazała się inspiracją dla architektów i projektantów w zakresie nowych możliwości zastosowań w konstrukcjach szklanych, ale także była chwalona za eksponowanie szeregu innych nowatorskich produktów szklanych dla różnych zastosowań.

 

 

2016 11 5 1

 

2016 11 5 2

 

2016 11 5 3

 

 

Szereg konferencji omawiających ważkie tematy

 

Programy trzech konferencji “Function meets Glass””Engineered Transparency“ i “International Architecture Congress” zawierały spektrum bardzo aktualnych tematów, a wykłady były prowadzone przez znanych prelegentów.

 

Dzień przed rozpoczęciem targów eksperci z branży szklarskiej spotkali się w pierwszym dniu nowej, dwudniowej konferencji „Function meets Glass”. Już na pierwszej edycji tej konferencji udało się zebrać międzynarodową społeczność projektantów zajmujących się szkłem: uczestniczyło w niej ponad 120 uczestników z 22 krajów.

 

Konferencja naukowa „Engineered Transparency” przyciągnęła do Düsseldorfu 210 uczestników z 25 krajów i rzuciła nieco światła na temat najnowszych osiągnięć w zakresie szkła konstrukcyjnego, które omawiano na ponad 70 wykładach. 

 

Wreszcie “International Architecture Congress” (Międzynarodowy Kongres Architektury) zebrał 200 słuchaczy i uczestników ciekawych rozmów, takich jak ta prowadzona przez sławnego architekta brytyjskiego Ian Ritchie.

 

Następna edycja targów GLASSTEC odbędzie się za dwa lata – w dniach od 23 do 26 października 2018 r. w Düsseldorfie.

 

 

 

Wypowiedzi wystawców na targach GLASSTEC 2016

 

GUARDIAN, jako wiodący producent rozwiązań w zakresie szkła płaskiego, musi mieć stały dialog z rynkiem. Chcemy wprowadzać nowe produkty, eksponować nasze ciekawe rozwiązania, inspirować innowacyjnymi aplikacjami i obserwować reakcje klientów, a także poznać nowych klientów, ponownie spotkać się z obecnymi klientami oraz kreować nowe możliwości biznesowych. GLASSTEC 2016 zaproponował nam unikalną platformę by robić wszystkie te rzeczy w środowisku skupionym na branży szklarskiej. Po prostu kochamy bycie częścią show.

Guus Boekhoudt, wiceprezes Flat Glass – Europe i dyrektor zarządzający GUARDIAN Europe

 

Firma NSG Group uczestniczyła w bardzo udanej edycji targów GLASSTEC 2016, gdzie zaprezentowała gamę produktów z katalogu swoich wyrobów, obok nowych pomysłów obecnie rozwijanych i badanych. Była to doskonała okazja, aby zaprosić zarówno istniejących, jak i potencjalnych klientów na nasze stoisko. Minęło kilka lat od kiedy ostatni raz wystawialiśmy się na GLASSTEC, ale zdecydowaliśmy, że jest to właściwy moment, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu w 2016 roku.

Uczestnictwo w tegorocznej edycji targów okazało się bardzo udanym wydarzeniem dla firmy. Możemy się pochwalić dużą ilością osób odwiedzających stoisko. Sprowokowało to wiele pozytywnych dyskusji, zarówno na temat istniejących produktów, jak i nowych rozwiązań wprowadzanych na rynek, a także zapewniło nam praktyczny wgląd w trendy na rynku, aby pomóc w określeniu przyszłych działań badawczo-rozwojowych

To była zdecydowanie dobra decyzja i właściwy czas, aby ponownie się tu pokazać.

Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej w Europie, Szkło Architektoniczne, NSG Group

 

GLASSTEC jest wyjątkową i bezkonkurencyjną platformą, która pozwala nam spotkać się i omówić możliwości biznesowe z klientami z całego świata. W pełni wykorzystaliśmy tę okazję by zaprezentować nasze najnowsze innowacje w zakresie silikonów konstrukcyjnych, które umożliwiają konstruowanie trwałych i efektownych fasad wysokich budynków. 

Markus Plettau, Dow Corning, Regional Market Leader Europe

 

GLASSTEC to międzynarodowe targi nr 1 i jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności na tych targach. Zdobyliśmy doskonałe kontakty we wszystkich gałęziach przemysłu szklarskiego, które obsługujemy. Posiadamy najszerszą gamę produktów w tej branży, a wszystkie sektory imponowały aktywnością – bez wyjątków. Uprzemysłowienie produkcji ma zasadnicze znaczenie – temat, który nabrał obecnie międzynarodowego znaczenia i teraz bardzo mocno działamy w tym kierunku. GLASSTEC jest bardzo dobrą platformą, aby to robić, zarówno na stoisku targowym i na serii wykładów. 

Othmar Sailer, CEO Grupy LISEC

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności na GLASSTEC 2016, na naszym stoisku powitaliśmy ponad 1000 gości z 50 krajów, z ogromnym udziałem gości z USA i Europy Wschodniej. Goście byli skoncentrowani i dobrze przygotowani do rozmów, co wskazuje, że przemysł szklarski stale rośnie i rozwija się, a to jest pozytywnym sygnałem dla firmy, która dostarcza technologię dla branży. Ta edycja targów dała jeden z najlepszych wynikiów w sprzedaży w ciągu ostatnich 10 lat, zarówno pod względem wielkości jak i jakości kontaktów.

Christian Leschiutta, Dyrektor Sprzedaży INT ERMAC

 

Tegoroczna edycja GLASSTEC potwierdziła po raz kolejny wielki sukces firmy FOREL w branży obróbki szkła. Wielu odwiedzających było obecnych na stoisku – największym w historii firmy – aby przyjrzeć się bliżej najnowszej technologii i innowacjom w zakresie obróbki szkła, jak analizator napełniania gazem szyb zespolonych (światowa premiera 2016) oraz giętarki do ramek dystansowych z tworzywa sztucznego.

Pokazaliśmy również linię do pionowego rozkroju szkła, w połączeniu z nowym systemem sortowania, które firma FOREL rozwinęła by poprawić i zoptymalizować logistykę wewnątrz zakładów szklarskich. Włoska firma zbliża się do końca roku z postanowieniem, aby kontynuować dostarczanie najlepszych rozwiązań dla swoich klientów. 

Marco Trevisan, Marketing Manager, FOREL S.p.A.

 

Nasze stoisko było pełne gości przez cały czas, zainteresowanie było ogromne, a rozmowy były bardzo owocne. Tutaj na GLASSTEC wiodących międzynarodowych targach szklarskich po raz kolejny otrzymaliśmy dobre opinie od naszych rozmówców na temat nowości wprowadzanych na rynek; zwłaszcza w odniesieniu do nowej generacji szkło termoizolacyjnego i nowej koncepcji dwukomorowej szyby zespolonej, które były opracowane wraz z firmą Swisspacer Saint-Gobain. Mamy bardzo dobrą pozycję i jestem bardzo optymistyczne nastawiony do przyszłych zmian na rynku.

Jürgen Peitz, dyrektor generalny Saint-Gobain Building Glass w Niemczech, Austrii, Szwajcarii

 

Mieliśmy wspaniały czas na GLASTEC 2016! Wiele nowych i ciekawych kontaktów, inspirujących rozmów i ciekawych pomysłów. Z pewnością wrócimy w następnej edycji!

Christof Babinsky, Dyrektor Zarządzający ASB GlassFloor

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2016

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik