Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Nowa maszyna do laminowania MAZZAROPPI
Data dodania: 09.11.16

Najnowsze maszyny do laminowania szkła LM REVOLUTION i SPEEDY, zaprezentowane na targach GLASSTEC w Düsseldorfie, odniosły ogromny sukces. Bardzo ważnym elementem, który odróżnia nasze nowe piece do laminowania jest innowacyjna technologia wykorzystywana do bardzo wydajnego sprzętu. Piece mają dwa patenty, które pozwalają pozyskać:

  • wyższą prędkości w cyklach produkcyjnych,
  • lepszą jednorodność ogrzewania
  • zredukowanie wycieku folii na krawędziach laminowanej szyby,
  • lepszą jakość produktu gotowego.

 

W szczególności został zoptymalizowany system ogrzewania poprzez zastosowanie specjalnych rezystorów STARS i wykorzystaniu ulepszonej konwekcji powietrza zapewniającej równomierną dystrybucję ogrzewania. Ponadto proces ochładzania jest bardziej stopniowany, ponieważ rozpoczyna się już wewnątrz pieca i dzięki temu jest bardziej przyspieszony.

 

 

2016 11 6 1

 

 

Dzięki systemowi o nazwie „CLEAN EDGES” (czyste krawędzie), opatentowanej przez firmę MAZZAROPPI skrócony jest drastycznie czas cyklu produkcyjnego, gdyż dzięki zredukowaniu wycieku folii na krawędziach laminowanej szyby, klient może usunąć z harmonogramu prac usuwanie plastiku z krawędzi zalaminowanego szkła.

 

Wszystko to przekłada się na obniżenie kosztów produkcji szkła laminowanego i lepsze wykorzystanie personelu przeznaczonego do procesu laminowania, a zwłaszcza na zwiększenie ilości cykli produkcyjnych na dobę. A zatem wzrost wydajności. Zaprojektowaliśmy również nowe piece ze specjalnym programem ECO, który pozwala na zmniejszenie o połowę szczytowego poboru mocy i zredukowanie zużycia energii. Ponadto, dzięki nowej funkcji programu sterującego maszyną, możliwa jest praca pieca w ciągu nocy bez konieczności nadzoru technicznego, co także pozwala na uzyskanie oszczędności kosztów, ponieważ koszt energii elektrycznej zużywanej w nocy jest zwykle niższy niż dostarczanej w ciągu dnia.

 

 

2016 11 6 2

 

 

Urządzenie jest łatwe w obsłudze, gdyż wiele funkcji jest sterowanych automatycznie przez komputer, a operator może szybko wprowadzać ustawienia maszyny za pomocą monitora z ekranem dotykowym. Program komputerowy daje też możliwość sprawdzenia w sposób terminowy i dokładny procesu laminowania, co ułatwia zarządzanie produkcją i zawsze zapewniaj wysoką jakość produktu i jego powtarzalność.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2016
 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik