Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 09 okladka1

Świat Szkła 09/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 konferencja 9 grunia 2021

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Nowe, specjalistyczne linie produkcyjne na targach Vitrum 2017 w Mediolanie
Data dodania: 26.09.17

Firma Triulzi Cesare Special Equipment powstała ponad 60 lat temu, obsługując różne sektory: od firm budowlanych do firm meblowych, od szkła solarnego do samochodowego, od izolacyjnych szyb zespolonych do szkła laminowanego i zautomatyzowanych systemów do trawienia szkła oraz do nakładania talku w przemyśle motoryzacyjnym.

 

 

2017 9 3 1

 

 

Sektor szkła samochodowego

 

Dla sektora produkcji szkła samochodowego firma Triulzi Cesare Special Equipment opracowała system mycia ultradźwiękowego. Linie mycia tego szkła obejmują przygotowanie tafli szklanych w kąpieli ultradźwiękowej, która dzięki wytwarzaniu fal uderzeniowych usuwa wszelkie resztki z powierzchni i krawędzi szkła, bez konieczności mycia „kontaktowego” i przy tej okazji uszkadzania tafli szklanych.

 

Podczas tego procesu szyba zawsze przemieszcza się na tej samej płaszczyźnie roboczej linii, a kąpiel następuje z wyniku przepływu wody, która całkowicie pokrywa powierzchnię tafli szklanej.

 

Innymi produktami najwyższej klasy w tym sektorze są systemy produkcji szyb przednich z wykorzystaniem sproszkowanego talku – środka nieprzywierającego, rozprowadzanego na powierzchni szkła przed procesem gięcia. Szkło jest najpierw podgrzewane, a następnie pokrywane sproszkowanym talkiem, aby zapewnić bardziej jednorodne rozłożenie talku.

 

 

Specjalistyczne linie szkła ognioodpornego

 

Wreszcie są raporty z linii do produkcji szkła ognioodpornego, gdzie specjalne urządzenia są w stanie usunąć bardzo mały nadmiar specjalnego żelu nakładanego na powierzchnie tafli szklanych nadającą im cechę ognioodporności. Odbywa się to w sposób całkowicie automatyczny, przez zasysanie z czterech stron tafli szklanej, sterowanym numeryczne w panelu operacyjnym umieszczonym na ekranie dotykowym.

 

Z przyjemnością opowiemy o wszystkich naszych innowacyjnych rozwiązaniach na najbliższych targach Vitrum w Mediolanie, w dniach od 3 do 6 października br.

 

 

2017 9 3 2

Przedstawicielstwo w Posce:
MCS TECHNO Sp. z o.o.
ul. Bursztynowa 5
31-213 Krakow
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Michele: 605-769-657
Danilo: 697-637-219

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 09/2017 

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik