Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

RENEXPO® 2017
Data dodania: 05.12.17

W warszawskim Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14, w dniach od 25 do 27 października br. odbywała się kolejna edycja targów RENEXPO®Renewable ENergy EXPOsition). To jedne z największych i najważniejszych wydarzeń dotyczących energii odnawialnej w kraju. Zarówno targi, jak i towarzyszące im konferencje pokazują, jak proste i ekologiczne może stać się generowanie, dostawa i użytkowanie energii przyszłości. Od 2011 roku RENEXPO® Poland stara się tworzyć w Warszawie punkt spotkań dla kluczowych osobowości i ekspertów w celu transferu wiedzy w obrębie sektora energetycznego. Wydarzenie to skupia uwagę na głównych źródłach energii odnawialnej w kraju: fotowoltaice, biogazie, energii wodnej, pompach ciepła i biomasie. Jest to nie tylko miejsce spotkań dla firm prezentujących nowości, ale także miejsce poruszania problemów, z jakimi boryka się branża oraz miejsce prognozowania rozwoju energii jutra. 

 

 

2017 11 4 1

 

 

Firmy biorące udział w targach prezentowały swoją ofertę w ośmiu sektorach: bioenergia (energia z drewna, biomasa, biogaz, biopaliwa), energia wiatrowa, CHP - kogeneracja, energooszczędne budownictwo i renowacja budynków, energia wodna, pompy ciepła, energia geotermiczna oraz energia słoneczna.

 

 

2017 11 4 2

 

2017 11 4 3

 

2017 11 4 4

 

2017 11 4 5

 

2017 11 4 6

 

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Energii, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

 

Specjalistyczne konferencje i fora

 

Wprawdzie wydaje się, że tegoroczna edycja targów była skromniejsza niż ubiegłoroczna, to nadal dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się wydarzenia merytoryczne.

 

Przy pełnej sali odbyła się Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce, podczas której uwagę uczestników przyciągnęła prezentacja dr-a Żdanowicza dotycząca kwestii, na które należy zwracać uwagę przy zakupie modułów fotowoltaicznych.

 

„Mechanizm wsparcia powinien być nieskomplikowany, stabilny i opłacalny dla inwestora” podkreślał dr Stanisław Pietruszko, Prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki.

 

Pierwszego dnia targów odbyło się również Forum Biogazu. „Szóste Forum Biogazu było sukcesem, omówione zostały najważniejsze problemy branży. Podkreślono role biogazowni jako stabilnego fundamentu rozproszonych rynków energii. Cieszy nas liczny udział właścicieli biogazowni i potencjalnych inwestorów, ponieważ oznacza to duże perspektywy przed branżą biogazową w Polsce” tak Forum Biogazu podsumowała Sylwia Koch-Kopyszko Prezes UPBI (Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego).

 

Wielu uczestników wzięło udział w konferencji zamykającej projekt Geothermal4Pl.

 

 

Konkurs Instalator roku

 

To pierwsza taka inicjatywa, która ma promować dobre praktyki i sprawdzić umiejętności polskich instalatorów. Najlepsza drużyna otrzymała nie tylko okolicznościowy puchar, ale również instalację fotowoltaiczną o mocy 3 kW. Organizatorami akcji był producent systemów fotowoltaicznych Corab oraz SHARP i SolarEdge.

 

 

Pozostałe konferencje specjalistyczne

 

Konferencje i fora RENEXPO® Poland stały się ważnym miejscem spotkań i wymiany informacji o najnowszych trendach i osiągnięciach na rynku energii odnawialnej. Tematy pozostałych konferencji zamieszczamy poniżej: 

 

  • 7. Polska Konferencja Hydroenergetyczna (konferencja 2-dniowa), 
  • 6. Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, 
  • 6. Forum PV, 
  • 2. Międzynarodowy Kongres: Magazynowanie Energii w Polsce, 
  • 6. Konferencja na Temat Biopaliw.

 

 „Świat Szkła” był patronem medialnym targów RENEXPO® 2017

 

www.reeco.eu

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2017 
 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik