Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Edgetech na targach FENSTERBAU FRONTALE 2018
Data dodania: 26.02.18

Ciepła ramka dystansowa Super Spacer® oferuje elastyczność pod każdym względem

 

Na targach FENSTERBAU FRONTALE 2018 wiele czasu zajmą dyskusje wokół tematów digitalizacji, automatyzacji produkcji, innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych okien oraz, stałej już, efektywności energetycznej. Razem z rozwojem Fenster 4.0 (Okno 4.0) przyszedł także czas na elastyczne ramki dystansowe, uważa Edgetech, specjalista ciepłej ramki. Stąd też, obok tematu „Unikanie mostków termicznych”, udział firmy Edgetech na targach kładzie szczególny nacisk na zalety techniczno-produkcyjne ramek dystansowych Super Spacer® w procesie przetwarzania w automatycznych liniach produkcyjnych. 

 

 

2018 02 7 1

 

 

Trwa odliczanie do jubileuszu 30-lecia firmy Edgetech

 

W roku 1989 pionier ciepłej ramki wprowadził na rynek pierwszą ramkę dystansową z elastycznej pianki strukturalnej, ze zintegrowanym środkiem osuszającym. Obecnie wysyłanych jest ich rocznie około 300 milionów metrów do ponad 90 krajów.

 

– Z początkiem lat 90. przeważająca część branży rozpoczęła także inwestowanie w automatyzację poszczególnych etapów produkcji. Wskutek braku wykwalifikowanych pracowników i wysokiej presji konkurencyjnej wielu producentów okien staje dzisiaj przed podjęciem decyzji w kierunku pełnej automatyzacji i tym samym ciepła ramka zyskała popularność – tłumaczy Joachim Stoss, Dyrektor Zarządzający niemieckiej firmy Edgetech Europe GmbH w Heinsberg. – Dla elastycznych ramek dystansowych, takich jak Super Spacer®, nastaje druga wiosna, ponieważ uwzględniając techniki produkcji mają one przewagę nad sztywnymi ramkami dystansowymi z uwagi na ich elastyczności, szybkość montażu i precyzję.

 

 

Elastyczne ramki dystansowe dla precyzyjnego pozycjonowania

 

Pracownicy w Heinsberg przekonani są co do tego, że nowe rozwiązania, takie jak zespolone czterotaflowe szyby izolacyjne i kompleksowe struktury ze zintegrowanymi, inteligentnymi funkcjami, przy wysokim stopniu automatyzacji mogą być produkowane ekonomicznie i precyzyjnie tylko w połączeniu z elastycznymi ramkami dystansowymi. Robot potrafi w kilka sekund osadzić równolegle, z dokładnością co do milimetra, produkty na bazie pianki z tworzywa sztucznego i tym samym zagwarantować perfekcyjne i szczelne połączenie krawędzi.

 

– Automatyzacja i digitalizacja przyniosą również w niedługim czasie przewagę konkurencyjną także małym i średnim przedsiębiorstwom produkującym okna – uważa Christoph Rubel, specjalista d/s techniki – poprzez produkty o wysokiej jakości oraz ich elastyczną produkcję, która szybko reaguje na oczekiwania klienta i ekonomicznie wytwarza krótkie serie.

 

 

2018 02 7 2

 

 

O firmie Edgetech Europe GmbH

 

Elastyczne systemy piankowych ramek dystansowych Super Spacer® firmy Edgetech są energooszczędnym rozwiązaniem w ramach technologii Ciepłej Ramki, stosowanym w oknach z szybami termoizolacyjnymi. Systemy te w znacznej mierze redukują straty energii na zewnątrz, zapobiegają znacząco procesowi kondensacji, a ponadto przyczyniają się do wydłużenia żywotności okien.

 

Edgetech Europe GmbH z siedzibą w Heinsberg jest w 100% spółką grupy Quanex Building Products Corporation, zlokalizowanej w Houston w stanie Teksas, wiodącego na świecie producenta energooszczędnych systemów profili okiennych i drzwiowych, elastycznych ramek dystansowych dla szyb termoizolacyjnych, uszczelnień do modułów solarnych, drewnianych podłóg, profili sufitowych oraz krat okiennych i drzwiowych. Pod względem obrotów Edgetech/ Quanex jest największym producentem ramek dystansowych na świecie. Edgetech Europe GmbH jest spółką handlową, zajmującą się dystrybucją na kontynencie europejskim, a także jednym z trzech globalnych zakładów produkcyjnych Edgetech, zatrudniającym łącznie 450 pracowników i wyposażonym w 16 linii wytłaczarek.

 

 

 

Więcej informacji o systemach ramek dystansowych
Super Spacer® i technologii ciepłej ramki
firmy Edgetech można znaleźć na stronie
www.superspacer.com.

Zdjęcia: ©Edgetech Europe GmbH

 

 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 02/2018

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik