Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Samozamykający zawias Eclipse Self to cisza i komfort
Data dodania: 14.03.18

Drzwi należą do najważniejszych elementów wyposażenia. To od nich zależy komfort domowników czy gości hotelowych. Powinny być funkcjonalne, tak by zapewniać nam maksymalny komfort wchodzenia i wychodzenia z pomieszczeń. Jest to możliwe dzięki nowemu rozwiązaniu z oferty firmy AGAS – zawiasowi Eclipse Self marki AGB – z wbudowanym samozamykaczem, dzięki któremu nie musimy pamiętać o zamykaniu za sobą drzwi oraz możemy cieszyć się ich prostym, eleganckim wyglądem.

 

 

Uniwersalny komfort

 

Eclipse Self marki AGB to samoczynnie zamykany zawias kryty. Można go stosować w drzwiach z ruchomą ościeżnicą, bezfelcowych z przylgą lub nie. Uniwersalność i estetyka sprawiają, że to rozwiązanie pasuje nawet do smukłych drzwi, a dzięki osłonkom z krawędziami – śruby maskujące są niewidoczne. Zawias Eclipse Self to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również estetyczny, bowiem skutecznie ukryty, nada drzwiom eleganckiego wyglądu. Dodatkowo zawias ten jest bardzo łatwy w montażu.

 

 

2018 03 20 1

 

 

2018 03 20 2

 

 

Wąskie wejścia, małe pomieszczenia i duże gabaryty

 

Dzięki zastosowaniu zawiasów Eclipse Self drzwi otworzymy nawet do 125o. W ten sposób bez problemu wniesiemy do pomieszczeń nie tylko meble, ale także ułatwimy gościom hotelowym wprowadzenie przedmiotów o dużych wymiarach, takich jak walizki, torby czy wózki dziecięce. Jednak drzwi nie uderzą o ścianę czy stojące nieopodal meble, ponieważ nie otwierają się na pełną szerokość. Prędkość i siłę zamykania możemy regulować do kąta 12o, zaś domykania od kąta 12o. Dodatkowo możemy wykorzystać Eclipse Self w niewielkich pomieszczeniach, gdzie przejścia są wąskie. Drzwi zamykają się same bez zbędnych zakłóceń i trzasków, odizolowując pokój od hałasów reszty budynku. Ponadto zawias ten możemy regulować w pionie i w poziomie oraz jego poziom docisku do skrzydła.

 

 

2018 03 20 3

 

 

Kontrola i możliwości wyboru

 

Nośność omawianego zawiasu to 80 kg. Przez to zawias może być stosowany przy solidnych, dźwiękoszczelnych drzwiach, które zazwyczaj są cięższe od standardowych. To daje większą uniwersalność i możliwość dopasowania zawiasów Eclipse Self do wybranych drzwi, a nie na odwrót.

 

System ten rozwiąże też niekomfortowe sytuacje wynikające z głośnego wchodzenia lub wychodzenia z pomieszczeń. Samoczynnie domyka drzwi, więc unikamy trzasków i hałasów. Dzięki zawiasom poruszanie się między pomieszczeniami stanie się niezauważalne. Dodatkowo nowy system z oferty AGAS jest niewidoczny, więc nie zmieni estetyki naszego wnętrza.

 

 

 

Zdjęcia: AGB/AGAS

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 03/2018

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik