Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 01 okladka

Świat Szkła 01/2021

User Menu

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 20210102RT Digital

Nie przemęczaj się przy produkcji okien
Data dodania: 15.03.18

Motto firmy Bystronic na targach FENSTERBAU FRONTALE 2018 w Norymberdze (pawilon 3A, stoisko 303) będzie brzmiało: Nie przemęczaj się przy produkcji okien. Zgodnie z nim Bystronic oferuje w swoim asortymencie przenośnik przyssawkowy do okien Easy-Lift WINDOW, który jest specjalnie zaprojektowany dla producentów okien i drzwi. Jest bardzo popularny w tym sektorze, ponieważ jest niezwykle elastyczny pod względem konstrukcji ramy i dlatego może spełnić specjalne wymagania producentów okien. 

 

W 2018 roku Bystronic obchodzi 20. rocznicę wprowadzenia na rynek urządzenia do przenoszenia Easy-Lift. Z ponad 2200 sprzedanymi egzemplarzami jest najlepiej sprzedającym się urządzeniem do transportu firmy Bystronic i zdobywa użytkowników swoimi zaletami: dokładnością prowadzenia i niską masą własną.

 

To dokładne prowadzenie stanowi również główną zaletę przenośnika przyssawkowego do okien Easy-Lift WINDOW. Operator zawsze może chwycić szyby zespolone bez interwencji ręcznej w taki sposób, że szyba pozostaje stale w pożądanym położeniu. Operator nie musi także zapewniać pomocy ręcznej podczas późniejszego wkładania szyby do ramy okna. Ponieważ eliminuje to żmudne wyrównywanie ułożenia przenoszonych okien, operator może pracować ergonomicznie i ekonomicznie w tym samym czasie.

 

 

2018 03 42 1

 

 

Elastycznie regulowane, indywidualnie rozmieszczane

 

Dzięki intuicyjnej obsłudze urządzenie Easy-Lift WINDOW oferuje praktyczne rozwiązanie z prawdziwą wartością dodaną. Między innymi wykazuje elastyczność w zakresie regulacji przyssawek. Są one zamontowane sprężyście, co umożliwia kompensację wysokości. Ponadto można je regulować zgodnie z wymaganiami: Zewnętrzne przyssawki są wyposażone w wysuwane ramiona, a przyssawki umieszczone w środkowej części można szybko i indywidualnie regulować w osiach X i Y, aby umożliwić bezpieczne chwytanie przez cały czas.

 

 

2018 03 42 2

 

 

Nawet zamontowane do okna rolety nie stanowią problemu dla przenośnika Easy-Lift WINDOW. Uchwycony element okienny pozostaje zawsze w tej samej odległości od urządzenia podnoszącego, a ma to tę zaletę, że element nie przechyla się, a roleta nie jest uszkodzona.

 

Sztywno prowadzony zespół podnoszący urządzenia Easy-Lift WINDOW istotnie ułatwia zdejmowanie gotowych okien. Pozycja chwyconego ładunku pozostaje taka sama po podniesieniu. Co więcej, jest to niezależne od tego, czy ładunek jest chwycony centralnie, czy nie. Na życzenie, zintegrowana funkcja obrotowa zapewnia obrót o 90° szyby zespolonej lub gotowego elementu okna.

 

 

2018 03 42 3

 

 

Urządzenia Easy-Lift WINDOW jest dostępne w wersjach o nośności od 150 do 500 kg. Podnoszenie odbywa się pneumatycznie, za pomocą prowadzonej rury podnoszącej. Podnośnik można ręcznie obracać od 0 do 360°. Próżnia jest wytwarzana za pomocą dysz Venturiego ze zintegrowanym zatrzaskowym systemem zamykającym, w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

 

 

 

 Peter Nischwitz
Bystronic Lenhardt GmbH

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 03/2018

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik