Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 02 okladka gif

Świat Szkła 02/2020

(wydanie polsko-angielskie)

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20200131a-SWIAT-SZKLA-HALIO-750x100-V3-PL

 konferencja 2020

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

Roto NX. Lepsze niż dobre
Data dodania: 10.05.18

To, co w praktyce stanowi o przewadze „naszego nowego rozwierno-uchylnego okrętu flagowego” to suma różnorodnych korzyści w procesie produkcyjnym i dla użytkowników. Dlatego właśnie producenci okien i firmy montażowe szybko zorientują się, że dzięki niemu zawsze dokonają trafnego wyboru inwestycyjnego. Bogaty asortyment, którego większość elementów już jest dostępna, to trafny wybór dla dealerów okuć, prywatnych inwestorów i właścicieli nieruchomości. To przekonanie wyrażało Roto podczas targów Fensterbau Frontale, a powodem była premiera „rozwierno-uchylnego systemu okuć okiennych, który ponownie wyznacza kierunki rozwoju”. 

 

Roto NX to kolejny krok w rozwoju technologii okien i drzwi. Nowy system okuć podnosi poprzeczkę w centralnych obszarach branży okiennej, takich jak rentowność, bezpieczeństwo, komfort i design. Jest także wynikiem bardzo intensywnego badania trendów i dogłębnej analizy rynku. Ważnym źródłem informacji były indywidualne dyskusje prowadzone podczas głównych międzynarodowych targów w 2016 roku w ponad 90 grupach klientów, np. z USA, Rosji, Polski, Meksyku, Niemiec, Austrii, Holandii i Szwajcarii. Głównymi zagadnieniami tych dyskusji były kierunki rozwoju okuć rozwierno-uchylnych, a wśród nich często takie aspekty, jak łatwiejszy montaż, zmniejszenie liczby elementów i powierzchni magazynowej do ich składowania, bardziej komfortowa funkcjonalność i lepszy wygląd.

 

 

Rentownie, bezpiecznie, komfortowo, estetycznie

 

Roto NX spełnia te i inne wymagania w sposób przekonujący. Udało się „dobre uczynić jeszcze lepszym”. System łączy elementy sprawdzonej poprzedniej serii Roto NT z nowymi lub znacznie udoskonalonymi rozwiązaniami.

 

 

2018 04 54 1

Wejście na rynek z Roto NX to, zdaniem producenta, kolejny duży krok w rozwoju technologii. Główny przekaz Roto na targach Fensterbau Frontale: „Rozwierno-uchylny system okuć okiennych, który ponownie wyznacza kierunki rozwoju”, podnosi poprzeczkę w głównych obszarach branży okiennej, takich jak rentowność, bezpieczeństwo, komfort i design (wykres: Roto)

 

 

Co, konkretnie, oznacza zmiana pokoleniowa, producent zademonstrował branży w Norymberdze na przykładzie wielu eksponatów. Uzmysłowiły one szerokie spektrum możliwości i rozwiązań w ramach czterech tematów przewodnich.

 

 

2018 04 54 2

W opinii producenta konkretne korzyści dla klientów wynikające z nowego systemu okuć rozwierno-uchylnych Roto NX, to m.in. liczne elementy inteligentne. Należą do nich także zasuwnice z dużym dornmasem. Oddzielne listwy, kasety zamka i kasety zasuwnicy dla dornmasów do 25 redukują liczbę elementów przy zachowaniu możliwości ich indywidualnej konfiguracji. System EasyMix umożliwia montaż bez użycia wkrętów, ponieważ pojedyncze komponenty łączone są ze sobą zaciskowo w sposób łatwy i trwały (fot.: Roto)

 

 

Po pierwsze, system okuć zapewnia wysoką rentowność. Montaż zarówno w procesie produkcyjnym jak i na budowie jest prosty i szybki. Wydatnie ogranicza nakłady magazynowe i logistyczne. Pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Celem jest poza tym długofalowe ograniczenie liczby artykułów wykorzystywanych przez producentów okien. Taką możliwość daje zastosowanie w praktyce tych samych elementów prawo- i lewostronnie (wspornik rozwórki, wspornik zawiasu dolnego, prowadnica rozwórki) oraz oddzielenie listwy od kasety zamka i kasety zasuwnicy. Zdecydowane atuty systemu to także wysoka jakość i zgodność z obowiązującymi normami.

 

Po drugie, Roto NX w wielu aspektach jest gwarantem bezpieczeństwa. Zastosowanie dodatkowych elementów w oknach „TiltSafe" pozwala osiągnąć ochronę antywłamaniową w klasie RC 2. Ponadto, łatwiejszy staje się proces produkcyjny, ponieważ skrzydła o większej masie są oferowane już w standardzie. Szeroki asortyment zapewnia różnorodność i niezawodność oraz gwarantuje trafność wyboru.

 

Po trzecie, system pozwala na podniesienie komfortu. Łatwa obsługa, trwałość i niezawodność systemu to, z jednej strony, atuty dla użytkownika. Z drugiej strony, system podnosi komfort pomieszczeń, np. dzięki mikrowentylacji w standardzie i kompatybilności z systemami „inteligentnego domu”.

 

Po czwarte, cały system okuć odznacza się atrakcyjnym designem. Sprawiają to m.in. delikatne osłonki, ukryte wkręty i estetyczne lakierowanie proszkowe, np. nowa powłoka w kolorze „tytan". System dostarcza nowych impulsów nowoczesnej architekturze wnętrz, w której dominują duże formaty i większe przeszklenia, ponieważ umożliwia zwiększenie wysokości okna o 200 mm, do poziomu 2800 mm.

 

 

Podwójna premiera

 

Odwiedzającym targi zademonstrowano w działaniu następujące grupy elementów: strona zawiasowa P do okien z PVC, strona zawiasowa T do okien z drewna o masie skrzydła do 150 kg, okno „Ti|tSafe”, zasuwnica z dużym dornmasem w systemie „EasyMix" do montażu bez użycia wkrętów, zasuwnica środkowa Plus, blokada błędnego położenia klamki i zatrzask mechaniczny do drzwi balkonowych. Poza tym zaprezentowano dwa nowe elementy systemu Roto NX, które w przyszłości mają zagwarantować klientom jeszcze więcej korzyści.

 

 

(...)

 

2018 04 54 3

To, co w praktyce stanowi o przewadze „naszego nowego rozwierno-uchylnego okrętu flagowego”, to suma różnorodnych korzyści w procesie produkcyjnym i dla użytkowników. Takie przekonanie wyrażało Roto podczas targów Fensterbau Frontale. Dlatego przejście na nowoczesny, całkowicie samodzielnie skonstruowany system okuć Roto NX to dla klientów „zawsze trafny wybór” (fot.: Roto)

 

 

Dostępna od 2019 rolka ryglująca V zwiększy rentowność systemu, dzięki możliwości szybszej i łatwiejsze] regulacji. Optymalizacja tolerancji luzu wrębowego pozwoli na ograniczenie nakładów montażowych, zarówno w procesie produkcyjnym, jak i na budowie. Poza tym regulacja w pionie i siły docisku docelowo będzie możliwa przy użyciu zwykłego klucza imbusowego 4 mm. Wykorzystać do tego można także dotychczas używany klucz specjalny NT.

 

 

2018 04 55 1

Specjalista w dziedzinie okuć podkreślił podczas targów Fensterbau Frontale, że rolka ryglująca V, która będzie dostępna od 2019 roku, zwiększy jeszcze dodatkowo rentowność całego systemu rozwierno-uchylnego dzięki możliwościom szybszej i prostszej regulacji. Optymalizacja tolerancji luzu wrębowego pozwala na ograniczenie nakładów montażowych, zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i na budowie. Poza tym regulacja siły docisku i wysokości będzie możliwa docelowo przy użyciu zwykłego czterokątnego klucza imbusowego (fot.: Roto)

 

 

Praktyczna prezentacja rozwiązania systemu smart home pokazała wygodną integrację funkcji „TiltSafe" w systemie „inteligentnego domu” poprzez dołączenie nowatorskiego rozwiązania na bazie fal radiowych. Rozwiązanie łączy w sobie ukryty elektroniczny system uchylająco-ryglujący „E-Tec Drive" z dostępnym od 2018 roku czujnikiem „Roto Com-Tec". Działa on w standardzie „EnOcean" i, zamontowany na skrzydle okiennym, bezbłędnie rozpoznaje pozycje okucia. Pozycja uchyłu „TiltSafe" rozpoznawana jest dzięki jednoznacznemu kodowaniu położenia elementów okucia, dlatego nie jest aktywowany alarm, mimo otwarcia okna do pozycji uchylnej.

 

Czujnik radiowy współpracuje ze wszystkimi systemami „EnOcean". Dostępne na rynku oprogramowanie można w prosty sposób podłączyć do tego otwartego systemu. Nowość Roto wzbogacona o hub i app oferuje szerokie spektrum zastosowań do automatyzacji domu.

 

 

Aktywne wzajemne wsparcie

 

Nowa generacja okuć rozwierno-uchylnych Roto dysponuje inteligentnymi rozwiązaniami, które na trwałe wejdą do branży okiennej. Przejście na nowy system pochodzący z linii produkcyjnych w Leinfelden (Niemcy), Kalsdorfie (Austria) i Lövö (Węgry) to dla klientów „zawsze trafny wybór”, jak głosiło motto targowe Roto na „Fensterbau Frontale”. Producenci stolarki otrzymają aktywne wsparcie ze strony ekspertów lean i doradców handlowych podczas stopniowego przechodzenia do ery Roto NX.

 

Wprowadzenie systemu na rynek międzynarodowy przebiega zgodnie z planem. Towarzyszący temu pakiet marketingowy składa się z wielu narzędzi marketingowych, specyficznych dla danego rynku i jest dostępny w wielu językach.

 

 

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.roto-nx.com.

 

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2018

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik