Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Pionierzy technologii ciepłych krawędzi
Data dodania: 02.08.18

Edgetech jest globalnym liderem przemysłu okiennego oraz, od 1989 r., jednym z pionierów rozwoju energooszczędnych rozwiązań w zakresie szyb izolacyjnych i przemysłu okiennego.

 

Elastyczne ramki dystansowe Super Spacer® firmy Edgetech wytwarzane są z pianek i odpowiadają za wydajność energetyczną w oknach z szybami termoizolacyjnymi. Pozwalają znacznie zredukować straty energetyczne oraz w dużym stopniu zapobiegają powstawania kondensacji tym samym przyczyniając się do wydłużenia okresu eksploatacji okna. 

 

 

2018 7-8 27 1

 

 

Edgetech Europe GmbH z Heinsberg to w 100% spółka zależna grupy Quanex Building Products Corporation z siedzibą w Houston w stanie Teksas – światowego lidera produkcji energetycznie wydajnych systemów profili okiennych i drzwiowych, elastycznych ramek dystansowych do szyb termoizolacyjnych, uszczelniaczy modułów solarnych, drewnianych podłóg, profili sufitowych oraz krat okiennych i drzwiowych.

 

Edgetech Europe GmbH jest dystrybutorem produktów na kontynencie europejskim oraz jednym z trzech światowych zakładów produkcyjnych, który zatrudnia 450 pracowników. Firma sprzedaje średnio 300 milionów mb ramek rocznie, w dziewięćdziesięciu krajach, obejmując swym zasięgiem najszerszy zakres stref klimatycznych, od Alaski po Dubai.

 

 

Edgetech i Quanex – partnerzy w przemyśle okiennym

 

Począwszy od opracowania produktu i produkcji po marketing i realizację, dzięki kompleksowej wiedzy technicznej i technologicznej, Grupa Quanex tworzy i dostarcza produkty oraz rozwiązania dla przemysłu okiennego i drzwiowego dostosowane do jego charakterystycznych potrzeb biznesowych i rynkowych.

 

 

Edgetech Super Spacer® - technologia ciepłej krawędzi z ekstra elastycznością

 

Nowoczesne ramki dystansowe do izolacji termicznej szyb zespolonych stanowią kluczowy element energooszczędnych systemów okien i elewacji, ponieważ bez zminimalizowania utraty ciepła przy pomocy uszczelnień krawędzi niemożliwe byłoby tworzenie m.in. domów pasywnych.

 

Ciepłe krawędzie nabierają coraz większego znaczenia i są w zainteresowaniu architektów oraz budowniczych, którzy myślą w kategoriach ekonomicznych. Przy wyborze odpowiedniego systemu należy przede wszystkim ocenić charakter i strukturę wykorzystanych materiałów, ponieważ w znacznym stopniu określają one właściwości termoizolacyjne, sprawność eksploatacyjną i możliwości produkcyjne.

 

 

2018 7-8 27 3

 

 

Edgetech Super Spacer® to pierwszy system ramek dystansowych na świecie wykonany z elastycznej pianki strukturalnej ze zintegrowaną substancją higroskopijną. W porównaniu do tradycyjnych aluminiowych ramek dystansowych niemetaliczny materiał imponuje ponad 1500 razy niższym wskaźnikiem przewodności cieplnej. Szkło zachowuje jednakową temperaturę na całej powierzchni, dzięki czemu punkt rosy jest obniżony, co zmniejsza kondensację na obrzeżu w porównaniu do szyb zespolonych bez ramek dystansowych nawet o 70%.

 

Elastyczne wypełnienie piankowe ramki dystansowej Super Spacer® cechuje wyjątkowa przepuszczalność pary. Dlatego właśnie wysoka zawartość substancji higroskopijnej szybko absorbuje wilgoć. Połączenie wielowarstwowej bariery paroszczelnej w ramce dystansowej z uszczelnieniem zewnętrznym zatrzymuje wilgoć na zewnątrz, a gaz wewnątrz.

 

 

2018 7-8 27 2

 

 

Normy, certyfikaty i kontrole jakości

 

Ramki dystansowe Super Spacer® przetestowano i określono ich zgodność z następującymi normami i dyrektywami: 

 

  • EN 1279 
  • USA ASTM E2188 / E2189 / E2190; ASTM E2188 / E2189 / E2190; NFRC Labelling 
  • Kanada CGSB 12.8 M-90 
  • Chiny GB 11944 – 1989 
  • Norwegia – test NBI 
  • Francja – norma CSTB Instytutu CEKAL Avis Technique Passive House Standard (Super Spacer® Premium, Super Spacer® TriSeal™ / T-Spacer™ Premium, Super Spacer® TriSeal™ / T-Spacer™ Premium Plus)

 

 2018 7-8 27 4

 

 

Edgetech Super Spacer®: Elastyczne. Precyzyjne. Ekonomiczne.

 

Już w 1989 r. w Edgetech wiedzieliśmy o tym, że ekologiczne budownictwo jest koncepcją przyszłości. Dzięki swojemu subtelnemu wyglądowi i elastycznemu wypełnieniu piankowemu ciepłe ramki dystansowe Super Spacer® stanowią uzupełnienie estetycznego i funkcjonalnego wzornictwa od ponad 25 lat. Obecnie obejmują one szeroką gamę odmian.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 07-08/2018

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik