Baner 2

ScreenLine® – zintegrowane przesłony międzyszybowe
Data dodania: 03.08.18

Przesłony ScreenLine® firmy Pellini SpA są zintegrowanym systemem przeciwsłonecznym w postaci żaluzji, plis lub roletki, umieszczonym wewnątrz zespolenia szybowego – 2 lub 3-komorowego.

 

Sterowanie taką przesłoną jest proste i możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanym elementom przenoszącym ruch – magnetycznie lub elektrycznie. 

 

 

Czym charakteryzuje się ScreenLine®?

 

Produkty ScreenLine® zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zachować najważniejsze funkcje i cechy izolacyjne standardowego pakietu szybowego. Obecność przesłony nie wpływa na higroskopijne właściwości zespolenia, zgodnie z normami EN 1279-2 (przenikanie wilgoci), EN 1279-3 (szczelność pakietu szybowego) oraz EN 1279-6 (brak substancji, które mogłyby wpłynąć na przejrzystość szyby – tzw. fogging effect).

 

Potwierdzeniem wysokiej jakości produktów ScreenLine® są także liczne certyfikaty wydawane przez najważniejsze europejskie jednostki badawcze, w tym przez Instytut IFT Rosenheim. W porównaniu ze standardowym szkłem izolacyjnym bez zintegrowanej przesłony, ScreenLine® pozwala poprawić współczynnik przepuszczalności światła oraz regulować współczynnik promieniowania słonecznego zgodnie z porami roku, redukując niechciane letnie źródła energii słonecznej i maksymalizując promienie słoneczne występujące zimą. Pozwala to w konsekwencji także na zaoszczędzenie wydatków związanych z klimatyzacją i ogrzewaniem.

 

 

Gama produktów ScreenLine®

 

Systemy ScreenLine® są dostępne w kilku wariantach sterowania: manualnym (zestaw sznurkowy, pokrętło, suwak – sterowanie każdym z tych elementów odbywa się magnetycznie) oraz elektrycznym (z napędem wewnętrznym – ukrytym – lub zewnętrznym), zasilanym poprzez kabel lub poprzez moduł bateryjny, opcjonalnie wyposażany w zewnętrzny panel słoneczny. W zależności od sposobu sterowania produkty ScreenLine® znajdują naturalne zastosowanie w budynkach mieszkalnych, biurowcach, a także w miejscach użyteczności publicznej (szkoły, szpitale).

 

Rozwiązania ScreenLine® umożliwiają instalację przesłon w większości konfiguracji szyb zespolonych i stolarki dostępnych na rynku, także dzięki szerokiej gamie ramek międzyszybowych z zakresu od 16 aż do 32 mm. Ramki o szerokości 16, 20, 22 mm oraz 29 mm występują standardowo w chronionej patentem wersji ciepłej, co stanowi kolejną zaletę w zakresie oszczędności energii, przy jednoczesnym zapewnieniu idealnego uszczelnienia obwodowego całego pakietu szybowego – a także redukcji wilgoci pojawiającej się na obwodzie zespolenia. Ciepłe ramki poprawiają izolację termiczną, wpływając pozytywnie na wartość Uw całego okna, niezależnie od materiału użytego do wykonania skrzydła i ramy.

 

 

2018 7-8 33 1

 

 

 

2018 7-8 33 2

 

 

 

Zalety ScreenLine®

Przesłona zintegrowana wewnątrz szyby zespolonej jest świetnym wyborem, ponieważ: 

  • nie brudzi się, n nie uszkadza się, 
  • nie wymaga pielęgnacji, 
  • jest wykonana z materiałów, które nie wykazują oznak zużycia, 
  • ma bardzo długą żywotność, 
  • chroni od światła i nadmiernego ciepła, 
  • gwarantuje prywatność,
  • cechuje ją minimalistyczny design.

 

 

 

2018 7-8 33 3 

 

 

ScreenLine® w Polsce

 

Firma Pellini SpA współpracując z największymi producentami szyb zespolonych w kraju, jest obec- na w Polsce już od kilku lat. Biorąc pod uwagę bardzo silną pozycję naszego kraju jako największego w Europie eksportera w branży stolarki otworowej oraz świetną rozpoznawalność ScreenLine® w Europie Zachodniej, potencjał rozwoju firmy Pellini SpA w Polsce jest bardzo duży. W dalszych planach firma chciałaby zbudować markę Pellini SpA oraz ScreenLine® na rynku krajowym – zarówno w zakresie dużych projektów komercyjnych (biurowce, szpitale), jak i w zakresie rynku budownictwa prywatnego.

 

 

 

Wojciech Nazimek
Pellini S.p.A.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 07-08/2018