Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Automat skracający cykl produkcji ramek dystansowych SWISSPACER poniżej 25 sekund
Data dodania: 03.08.18

Włoski producent szkła zespolonego Predari Vetri stawia na ciepłe ramki SWISSPACER i nowy automat spawający Rottler & Rüdiger, który jeszcze bardziej przyspiesza produkcję ramek dystansowych. 

 

Od marca tego roku włoski producent szkła zespolonego Predari Vetri stosuje ramki dystansowe SWISSPACER.

 

Do procesu ich wytwarzania wykorzystywany jest nowy robot spawający ROWELDO XL, ze specjalnym zestawem przyspieszającym produkcję.

 

W ten sposób firmie Rottler & Rüdiger, specjalizującej się w produkcji maszyn i urządzeń, udało się skrócić czas cyklu produkcyjnego ramek dystansowych o jedną szóstą.

 

 

2018 7-8 46 1

Daniele Predari, Dyrektor Zarządzający Predari Vetri i Prezes włoskiego stowarzyszenia przemysłu szklarskiego Assovetro Trasformatori (© SWISSPACER)

 

 

– Chcieliśmy zaoferować produkt, który będzie nas wyróżniać na rynku oraz instalację, za pomocą której w przyszłości nadal będziemy mogli spełniać rosnące wymagania w zakresie wydajności – mówi Daniele Predari, właściciel firmy Predari Vetri, który jest jednocześnie prezesem włoskiego stowarzyszenia przemysłu szklarskiego Assovetro Trasformatori i reprezentuje branżę w stowarzyszeniu przemysłowym Confindustria.

 

– Podczas produkcji ramki dystansowej o wymiarach referencyjnych 900x900 mm możemy zagwarantować czas cyklu krótszy niż 25 s., a wszystko to dzięki nowej instalacji rozszerzonej o system przyspieszający – podkreśla Mark Letz, kierownik działu dystrybucji w Rottler & Rüdiger

 

Ramka o wysokiej efektywności energetycznej z tworzywa sztucznego od szwajcarskiego producenta premium SWISSPACER jest spawana przy użyciu urządzenia Rottler & Rüdiger, począwszy od dostarczenia elementów dystansowych z magazynu na stację frezarską aż po obróbkę ultradźwiękową.

 

Spawanie zapewnia uzyskanie bezpiecznego połączenia, czystych i ostrych narożników pod kątem 90° oraz estetycznego wyglądu bez punktów łączenia występujących w przypadku ramek giętych. Oprócz wersji XL z zestawem przyspieszającym, robot ROWELDO będzie nadal dostępny w wersji standardowej, oferującej czas cyklu poniżej 30 s.

 

Nowy zestaw wyposażony jest w cztery generatory spawające – zamiast dotychczasowych dwóch – które pozwalają na jeszcze szybsze uzyskanie impulsów energii, dzięki czemu narożniki są spawane w krótszym czasie.

 

Podawanie profili zostało zoptymalizowane, a ścieżka frezowania dostosowuje się automatycznie do szerokości ramki dystansowej. Rezultat: oszczędność czasu na poziomie 17%.

 

 

2018 7-8 46 2

Teraz jeszcze szybszy proces obróbki: głowice spawające robota ROWELDO XL z zestawem przyspieszającym produkcję (© Rottler & Rüdiger)

 

 

– Do tej pory czasy cykli w przypadku ramek dystansowych SWISSPACER giętych metodą tradycyjną i spawanych były prawie takie same. Zestaw przyspieszający to wielki krok naprzód – mówi Andreas Geith, Dyrektor Zarządzający SWISSPACER.

 

– Z naszego punktu widzenia nie ma obecnie szybszego rozwiązania na rynku. W przypadku każdego zlecenia można wybrać różne rozmiary ramek oraz szerokości lub kolory elementów dystansowych. Jedną z naszych zalet jest zatem szybka zmiana profilu – mówi Dyrektor Zarządzający Predari Vetri i dodaje:

 

– Giętarki pozwoliły na maksymalne skrócenie cykli produkcyjnych. Dzięki zwiększonej wydajności w procesie wytwarzania ramek może uczestniczyć o dwóch pracowników mniej, których teraz możemy oddelegować na inne stanowisko. Ponadto zestaw przyspieszający pomaga nam w rozładowaniu okresowych szczytów produkcji.

 

Predari Vetri zdecydowało się na wybór rozwiązań SWISSPACER i Rottler & Rüdiger ze względu na oszczędność czasu oraz oferowaną jakość i wygląd.

 

Założona w 1960 roku i zatrudniająca 90 osób firma produkuje szkło izolacyjne w miejscowości Levata di Curtatone i oferuje szkło do rozwiązań architektonicznych i aranżacji wnętrz.

 

Na powierzchni 22 000 m², na trzech liniach, produkowanych jest dziennie do 3000 szyb zespolonych. Predari Vetri obsługuje klientów z północnej i środkowej części Włoch.

 

– Jesteśmy jednym z największych producentów szkła izolacyjnego we Włoszech, ale stawiamy sobie bardziej ambitne cele – podkreśla Daniele Predari. – Chcemy stale wytwarzać najlepsze produkty.

 

 

(...)

 

2018 7-8 47 1

Precyzyjne wymiary, czyste, ostre narożniki 90°, doskonały wygląd: zespawane ramki dystansowe SWISSPACER (© Rottler & Rüdiger)

 

 

Daniele Predari zawsze zabiera ze sobą do klientów gotową, zespawaną ramkę SWISSPACER.

 

– Od razu widać różnicę w stosunku do ramek giętych – mówi. – Nasi klienci cenią sobie proste, stabilne profile i matową powierzchnię bez punktów łączenia. Spawany narożnik 90° doskonale pasuje do ich produktów. Dzięki temu również nasi klienci mogą czerpać korzyści z dywersyfikacji rynku. Niektóre z produktów już teraz są dostarczane na życzenie wyłącznie z ramkami SWISSPACER.

 

SWISSPACER i Rottler & Rüdiger współpracują ze sobą ściśle w zakresie usług serwisowych. Specjaliści ds. techniki przyjeżdżają na miejsce instalacji, gdzie są również odpowiedzialni za coroczną konserwację lub pełnią funkcję osób wyznaczonych do kontaktu.

 

– Wielu klientów porównuje tylko cenę za metr – ubolewa Andreas Geith, Dyrektor Zarządzający SWISSPACER. – Z drugiej strony kierujemy się ogólną koncepcją, aby zapewnić naszym klientom przewagę konkurencyjną: od dobrej ceny, poprzez wysoką jakość i najlepsze właściwości fizyczne aż po najszybszy proces obróbki i kompetentne usługi serwisowe. Należą do nich optymalizacje procesów, takie jak nowy zestaw przyspieszający lub niedawno wprowadzona technologia napełniania „Fill-it”. Nowy zestaw może być instalowany również w istniejących systemach, począwszy od określonego roku produkcji. W każdym przypadku firma Rottler & Rüdiger sprawdza, czy wymóg ten jest spełniony.

 

 

Janina Brielmann
www.swisspacer.com

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 07-08/2018
 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik