Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Zahartowani na przyszłość nowym piecem Mappi
Data dodania: 20.09.18

Innowacja jest dziś kluczem do konkurencyjności. Dla firmy Radaway również stała się głównym argumentem przy zakupie pieca do hartowania szkła. Inwestycja zwiększyła poziom produkcji, zapewniając wysoką jakość, niezawodność i szybką realizację zamówień klientów. Ale jest jeszcze jeden powód ogromnego zadowolenia z pieca ATS 4.0.: zdecydowane ograniczenie kosztów zużycia energii. 

 

 

2018 9 56 1

 

 

Radaway jest producentem wysokiej jakości kabin prysznicowych, liderem na rynku od 2002 roku nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Wszystkie swoje produkty projektuje dział konstrukcyjny w Swarzędzu, niedaleko Poznania. To tu znajduje się także hala produkcyjna oraz hale magazynowe.

 

Pozycję lidera rynku udało się zdobyć dzięki wiedzy i doświadczeniu technologicznemu, a do tego rozsądnemu podejściu do kosztów produkcyjnych, które skierowane są głównie na podnoszenie jakości wyrobów, ograniczenie strat surowcowych, którymi w branży szkła są nie tylko materiały produkcyjne, ale również energia cieplna czy woda.

 

– Z entuzjazmem i zaangażowaniem poszukujemy najlepszych rozwiązań technicznych, aby każdego roku móc zaprezentować nowe, bardziej zaawansowane produkty – mówi Nazar Didina, inżynier utrzymania ruchu w Radway.

 

Zaufanie klientów, wzrost zainteresowania produktami o ciekawym wzornictwie i świetnej jakości otworzyło kolejne rynki zbytu i wymagało kolejnych nakładów inwestycyjnych.

 

Zakup pieca Mappi był z jednej strony sporym wydatkiem, ale też od początku nastawionym na szybki zwrot, dzięki doskonałym parametrom i wysokiej energooszczędności.

 

– Piec ATS 4.0 to nowy, topowy produkt włoskiej marki Mappi , który ma bardzo wysoką produktywność przy niskim zużyciu energii – mówi Konrad Węgrzyn z firmy MEKANIKA, która jest przedstawicielem MAPPI w Polsce.

 

Taki też model trafił do siedziby Radway w Swarzędzu.

 

– Już po kilku miesiącach od instalacji, najbardziej zaskakująca była dla nas łatwość z jaką obsługuje się to urządzenie. W zaledwie kilka dni nauczyliśmy się korzystać w pełnym zakresie z oprogramowania, konfiguracji załadunku i zwykłej konserwacji – mówi Nazar Didina. – W tym okresie szkolenia technicy Mappi nauczyli nas wszystkiego o tej niezwykłej maszynie, także w zakresie wyłączania komory grzewczej, ponieważ ATS to jedyny piec do hartowania szkła, który obejmuje tę innowacyjną technologię oszczędności energii.

 

 

2018 9 56 2

 

 

Zespół techniczny Mappi pracował wspólnie z zespołem firmy Radaway, aby idealnie dostosować maszynę do indywidualnych potrzeb klienta i specyfiki wytwarzanych przez niego wyrobów.

 

– Dzięki ATS 4.0 Radaway zdecydowanie zwiększył swoją produkcję poprzez możliwość hartowania szkła tuż po otrzymaniu zlecenia od klienta: wysoka jakość, niezawodność, szybka dostawa, ekskluzywny design i rozsądna cena produkcji są teraz naszą codziennością – mówi Didina. – W tej samej partii produkcyjnej operatorzy mogą hartować szkło o różnych rozmiarach i kształtach.

 

Piec ATS 4.0 zdecydowanie podniósł poprzeczkę produktywności na rynku szkła hartowanego, ponieważ minimalizuje czas pomiędzy cyklami hartowania, pozwalając na zbliżenie się do praktycznie ciągłego cyklu bez przestojów, wymaganych zazwyczaj na innych maszynach w celu regulacji temperatur roboczych.

 

Szkło jest materiałem „uczciwym”, niezdolnym do ukrycia swoich mocnych i słabych stron. Wszelkie niedoskonałości, każde zniekształcenie optyczne podważają jego wartość, szczególnie w przypadku nowoczesnego szkła laminowanego lub Low-E. Piec ATS 4.0 zmniejsza do minimum jakiekolwiek defekty szkła, dzięki precyzyjnemu, komputerowemu zarządzaniu ruchem, a także temperaturą ogrzewania czy chłodzenia powietrza służącego do hartowania.

 

Takie rozwiązanie technologiczne udało się osiągnąć firmie MAPPI przede wszystkim dzięki temu, że produkcja w pełni odbywa się w fabryce MAPPI we Włoszech i dotyczy to każdego podzespołu. Żaden z modułów nie jest produkowany w ramach outsourcingu, dzięki czemu producent ma pełną kontrolę jakości nad produkcją swoich maszyn, zapewniając im efektywne i niezawodne funkcjonowanie u klienta. Każdy piec jest budowany i sprawdzany na miejscu. Następnie jest on demontowany, skrupulatnie pakowany i wysyłany do siedziby klienta, gdzie personel Mappi umiejętnie je składa.

 

– Moją ambicją było uczynienie Mappi synonimem ekstremalnej jakości – mówi Nancy Mammaro, dyrektor zarządzający Mappi. – Tak, jak każdy kojarzy markę Valentino z piękną sukienką, chciałabym by każdy kojarzył Mappi z idealnym piecem do hartowania. Tak jak idealny strój, piec do hartowania Mappi jest specjalnie dostosowany do specyficznych potrzeb klienta na zasadzie partnerskiej współpracy.

 

Bycie Włochem oznacza także kreatywne i nieszablonowe myślenie. Mamy wiele patentów na nasze innowacje, takie jak GHBS, komora grzewcza, MHS, HIS itp.

 

I sądzę, że ta moja ambicja już się spełna.

 

 

Masz pytanie dotyczące artykułu, napisz: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 09/2018

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik