Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Kurs na GLASSTEC 2018!
Data dodania: 16.10.18

Dla Bottero, jednego z najbardziej znanych dostawców maszyn do przenoszenia szkła na świecie, wszystkie działania są nastawione na przyszłość. Prawie dwa lata po zaprezentowaniu nowego stołu do cięcia szkła laminowanego Bottero Lamilinea 548LAM (dostępnego w trzech wersjach), przy okazji targów GLASSTEC 2018 osoby odpowiedzialne za jego rozwój robią krótkie podsumowanie. 

 

 

2018 10 4 1

 

 

Michele Lotito, szef sprzedaży w Bottero GmbH (Niemcy) jest doświadczonym specjalistą. Od kilku lat pracuje przy stole do cięcia szkła laminowanego, zaprojektowanym przez Bottero w Cuneo we Włoszech. On i Stephane Soudais, dyrektor zarządzający w Bottero GmbH od lipca 2018 r., są zadowoleni z pierwszych doświadczeń z 548LAM.

 

– Uzyskaliśmy wiele pozytywnych opinii od naszych klientów w Niemczech, a także z sąsiednich krajów, w których maszyna 548LAM jest już zainstalowana i używana. Szczerze mówiąc, nie spodziewaliśmy się żadnej innej reakcji, ponieważ nowa maszyna 548LAM podnosi cięcie laminowanego szkła na zupełnie nowy poziom – tak o tym mówi Michele Lotito w swoim pierwszym komentarzu. – Zwłaszcza precyzja i szybkość to dwie najbardziej uderzające zalety, które odróżniają 548LAM od innych maszyn o podobnej konfiguracji na rynku. A poziom automatyzacji z pewnością będzie trzecim argumentem dla każdego klienta wkraczającego na nowy poziom przetwarzania szkła laminowanego.

 

Jak można zaobserwować na rynkach światowych, maszyna ta jest nie tylko niezawodnym, technicznym partnerem dla każdego użytkownika i operatora.

 

– To także przykład otwierania drzwi dla nowych technologii – tak Stephane Soudais mówi o obecnej i przyszłej roli 548LAM.

 

Według niego maszyna umożliwi również Bottero wejście i podbicie nowych rynków i nowych segmentów bardziej wymagających klientów. Więc Bottero jest wciąż kompetentnym dostawcą „kompleksowych rozwiązań”, dotyczących technologii cięcia szkła.

 

Ale pomimo pozytywnych komentarzy docierających do uszu przedstawicieli Bottero, pozostają oni realistyczni i otwarci na nowe pomysły, otrzymywane od swoich klientów każdego dnia.

 

– Do dzisiaj nasze oczekiwania zostały spełnione tylko w pewnym stopniu. W dalszym ciągu jest wystarczająco dużo miejsca na nowe i dodatkowe opcje, które mogą być dodawane w 548LAM. Jest to coś w rodzaju podróżnika, który nie zna granic – tak opowiada Michele Lotito o swoich osobistych oczekiwaniach.

 

Niemniej jednak każdy klient musi zauważyć, że – oprócz wydajności maszyny – wydajny człowiek stojący przy maszynie pozostaje najmocniejszym argumentem stojącym za sukcesem firmy w stosowaniu tego nowego rodzaju technologii.

 

 

2018 10 4 2

 

 

– Każdy klient, decydując się na takie innowacje, jaką jest 548LAM, musi przekonać się, że wzrost wydajności zawsze zależy też od indywidualnego planu cięcia, który jest wprowadzany przez samą firmę – tak argumentuje Stephane Soudais na podstawie swoich własnych doświadczeń.

 

Jak to będzie pokazane w ramach GLASSTEC 2018, firma Bottero znów zamanifestuje swoją wolę umieszczenia kompletnych, zautomatyzowanych linii w centrum swojej działalności.

 

– Rozmieszczenie i instalacja większych, automatycznych i samodzielnych linii jest jednym z naszych priorytetowych celów, który będziemy realizować w ciągu najbliższych lat – mówi Michele Lotito. – Firma Bottero była i nadal jest czołowym graczem w lidze dostawców kompletnych linii produkcyjnych. Chcemy i na pewno będziemy się rozwijać w tym segmencie, gdyż całą pewnością mamy odpowiedni potencjał, aby osiągnąć ten cel w bliższej przyszłości.

 

Wszystkim, którzy przyjeżdżają na GLASSTEC 2018, Lotito i Soudais chcą podpowiedzieć, co będzie można zobaczyć na stoisku Bottero.

 

– Oczywiście, że Bottero jest nie tylko dostawcą stołów do cięcia szkła. Opracowane są też nowe maszyny do szlifowania i obróbki krawędzi. Tak więc oprócz Dual Line, składającej się z 548LAM i jednego podłączonego stołu do cięcia szkła float, pokażemy także kompaktową linię do obróbki kawędzi z całkowicie zautomatyzowanym załadunkiem i rozładunkiem.

 

A to nie wszystko, co przedstawi firma Bottero. – W odniesieniu do centrów obróbczych CNC, kilka lat temu zrobiliśmy duży krok w przyszłość w systemie PRATICA PLUS. Ale to wciąż jest mało znane większości naszych klientów – twierdzi Michele Lotito. – To młodszy brat typu ePRATICA PLUS 2.500.

 

Według Michele Lotito to centrum obróbcze CNC zasługuje na większą popularność, ponieważ ta maszyna jest łatwa do połączenia z automatycznym robotem do załadunku i rozładunku.

 

Przedstawiciele firmy Bottero – Michele Lotito i Stephane’a Soudais – zapraszają na stoisko Bottero w Düsseldorfie, gdzie będzie można zobaczyć pracujące maszyny i otrzymać najbardziej aktualne informacje o nich.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2018
 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik