Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 12 okladka

Świat Szkła 12/2020

User Menu

flow 160X600b

 

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

webinarium lamilux 1

Morlite
Data dodania: 19.10.18

Profil, który zachwyca subtelnością i delikatnością, wprowadzając do pomieszczenia więcej naturalnego światła. Innowacyjne rozwiązania, które poprawiają komfort użytkowania, chronią przed włamaniem i zapewniają doskonałe parametry termiczne. Z tak idealnego połączenia powstało okno Morlite – nowość w ofercie firmy OknoPlus – urzekające designem i walorami użytkowymi. Premiera tak niezwykłego produktu wymagała równie niezwykłej oprawy. 

 

 

2018 10 42 1

 

 

Prezentacja Morlite, okna światowej klasy z krakowskim rodowodem, miała miejsce 13 września w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Goście dotarli do niego… płynąc statkiem wycieczkowym, a była to dopiero pierwsza z niespodzianek przygotowanych przez organizatorów.

 

Nadzwyczajny klimat wieczoru podkreślił występ muzycznej gwiazdy – najbardziej krakowskiego z krakowskich artystów – Grzegorza Turnaua. Laserowe show i spektakularne efekty wizualne stanowiły doskonałe preludium do wielkiej premiery. Wykonane niczym dzieło sztuki, z dbałością o najdrobniejsze detale, Morlite przedstawiało się w muzealnych wnętrzach doskonale.

 

– To, co zaprezentowaliśmy podczas eventu, to wersja bazowa, czyli trzy najbardziej popularne modele pozwalające przedstawić zalety Morlite. To design i innowacyjne rozwiązania: szyba z najwyższymi parametrami cieplnymi o doskonałej przepuszczalności światła, najcieplejsza ramka międzyszybowa, nowy typ ukrytych okuć oraz nowatorski rodzaj klamki, chroniącej przed włamaniami.

 

Od 24 września Morlite będzie już w regularnej sprzedaży, a nasi doradcy w salonach podpowiedzą, jak dostosować je do indywidualnych potrzeb i wymagań przyszłych użytkowników – zapewnia Izabela Tryba, Dyrektor Handlowy w firmie OknoPlus.

 

Dzięki wypracowanym przez ekspertów OknoPlus rozwiązaniom powstało okno, w którym ilość PVC sprowadzono do niezbędnego minimum, wprowadzając tym samym więcej naturalnego światła do wnętrza domu. Stylowy, a zarazem delikatny kształt profilu o łagodnej linii sprawia, że Morlite wkomponuje się w każde wnętrze, stając się jego ozdobą i budując klimat pomieszczenia. Elegancję i wyrafinowaną prostotę ramy podkreśla jeszcze brak widocznych okuć, ukrytych w luzie wrębowym. Dodatkowo, zastosowanie okuć activPilot Topstar – dostępnych na polskim rynku jedynie w ofercie OknoPlus – umożliwia zlicowanie skrzydła okiennego z ramą, co tworzy niebanalny efekt wizualny.

 

 

Więcej światła

 

W nowym systemie GEALAN-LUMAXX, wykorzystanym do budowy okna Morlite, zoptymalizowano geometrię profili, znacząco redukując ich wysokość. Dzięki temu okno stało się smukłe i delikatne, a jego sylwetki nie zakłóca szeroki i masywny słupek konstrukcyjny. W Morlite wysokość profilu to 106 mm, podczas gdy w przeciętnej konstrukcji wynosi ona ok. 118 mm. Mniejsza ilość PVC to więcej szyby i światła w pomieszczeniu – nawet do 25% – zapewniając jego naturalne doświetlenie i potęgując wrażenie jasności i przestronności.

 

Projektanci zadbali przy tym o zachowanie zrównoważonych proporcji pomiędzy właściwościami termoizolacyjnymi i statyką okna, wzmacniając profil skrzydła i słupka jednolitą stalą, co pozwala na konstruowanie okien o naprawdę dużych gabarytach.

 

 

Ukryte, by podkreślić

 

Styl okien Morlite wzmacniają jeszcze ukryte okucia, w całości, wraz z zawiasami, schowane pod przylgą skrzydła. Mimo kompaktowej konstrukcji okucie może być stosowane do okien o maksymalnym ciężarze skrzydła nawet 130 kg. Ich żywotność zwiększają ochronne blachy ze stali hartowanej, umieszczone w miejscach najbardziej narażonych na zużycie. Ergonomiczne zawieszanie skrzydła w ościeżnicy zmniejsza ryzyko nadmiernego obciążania zawiasów, ponieważ odchylone skrzydło samo odnajduje odpowiednie położenie.

 

 

Listwa ozdobna

 

Nowością w ofercie OknoPlus jest możliwość doboru listwy ozdobnej, okalającej skrzydło okna od strony wewnętrznej, dzięki której uzyskujemy wizualny efekt zlicowania skrzydła z ramą. To obecnie jeden z najnowszych i najmodniejszych trendów wnętrzarskich. Listwa ozdobna jest stylowym i efektownym elementem dekoracyjnym, nadającym wnętrzu nowoczesny charakter.

 

 

Komfort świetlny

 

Morlite wyposażono w najlepsze dostępne na rynku rozwiązanie – szybę ECLAZ. Jej zwiększona przezierność to o 10% więcej naturalnego światła w pomieszczeniu i dokładniej oddane kolory, co poprawia samopoczucie i pozytywnie wpływa na komfort i zdrowie domowników. Dzięki zoptymalizowanemu wykorzystaniu darmowych zysków energii słonecznej, przy zachowaniu wysokich parametrów termoizolacyjności, ECLAZ zapewnia do 20% poprawy wydajności energetycznej w porównaniu do najlepszych okien obecnie dostępnych na rynku. Zimą innowacyjna szyba gwarantuje optymalny komfort dzięki połączeniu skutecznej termoizolacji, dostępu do ciepła słonecznego i zminimalizowaniu efektu zimnej szyby.

 

 

2018 10 42 2

 

 

2018 10 42 3

 

 

Prosta i skuteczna ochrona

 

Klamka SecuForte® firmy HOPPE to zupełnie nowy standard zabezpieczenia antywłamaniowego. W stanie zamkniętym i uchylonym klamka okienna oraz trzpień są odłączone – mechanizm jest automatycznie blokowany. Ta unikalna koncepcja ochrony skutecznie zabezpiecza przed nieuprawnionym otwarciem okna od zewnątrz poprzez przekłucie szyby, przewiercenie ramy lub przesunięcie okucia z zewnątrz. Dla mieszkańców otwarcie okna nie jest żadnym problemem: klamkę należy najpierw nacisnąć w kierunku rozety, co powoduje zwolnienie blokady i umożliwia jej normalne obrócenie.

 

 

 

OknoPlus

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2018

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik