Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 BUDMA 22a

Targi GLASS 2018 czyli nadchodzi czas automatyzacji
Data dodania: 16.12.18

To były cztery intensywne dni. Dla wystawców targi GLASS to przede wszystkim spotkania, inspirujące rozmowy i przekute w zysk – konkretne umowy biznesowe.

 

2018 12 2 1

 

 

Zwiedzający mogli na żywo zobaczyć pracę maszyn, zapoznać się z nowościami branżowymi i uczestniczyć w wyjątkowych pokazach zdobienia szkła.

 

2018 12 2 2


Pomimo stosunkowo młodej tradycji – Glass cieszy się coraz większym zainteresowaniem i zaufaniem zarówno zwiedzających jak i wystawców.

 

2018 12 2 3

 

Powierzchnia ekspozycji zakończonej w sobotę czwartej edycji targów, wzrosła w stosunku do roku ubiegłego, o ponad 20%.

 

Gościliśmy firmy z kilkunastu krajów m.in. z: Korei Południowej, Holandii, Austrii, Niemiec, Włoch, Izraela, Hiszpanii, Finlandii. Na stoiskach tłumnie gromadzili się zwiedzający, szczególnie drugiego dnia frekwencja była rekordowa.

 

2018 12 2 4

 

Automatyzacja produkcji
Co podkreślali jednogłośnie wszyscy, na GLASS widać ogólnoświatowy trend czyli automatyzację wszelkich procesów w przemyśle szklarskim.

 


— Liczy się optymalizacja. Siła robocza jest coraz droższa – stąd konieczność usprawnienia procesów obróbki szkła. Żeby zminimalizować błędy wynikające z winy operatora i ich wpływ na wszelkie procesy w firmie.

 

2018 12 2 5

 

Istotą jest produkcja takich maszyn, które będą nie tylko funkcjonalne, ale i łatwe w obsłudze. To już nasz trzeci raz na targach GLASS.

 

Często odwiedzający nas goście dopiero odkrywają możliwości jakie stwarza nasza oferta.

 

Wiedza zdobyta na GLASS wytwarza potrzebę posiadania maszyn, które zoptymalizują ich działalność i rozwiążą realne problemy.

 

2018 12 2 6

 

Oczywiście, możemy reklamować swoje maszyny w Internecie czy mediach, ale dopóki klient nie sprawdzi funkcjonalności na żywym organizmie, to nie przekonamy go.

 

Tutaj, na targach, jest ta możliwość — mówił Bogusław Pawlikiewicz, właściciel Expoglass, producenta maszyn szklarskich służących do cięcia, magazynowania i wiercenia szkła.

 

Na problemy kadrowe i konieczność rozwoju firm w kierunku automatyzacji zwracał też uwagę Przemysław Ciechanowski, właściciel Glasslift.


— Każdy klient, który nas odwiedza na targach GLASS zauważa, że maszyny, jakie pokazujemy, mogą zastąpić pracę kilku osób. Obecnie wszyscy mają ten sam problem: brak rąk do pracy. A maszyny mogą to rozwiązać.

 

2018 12 2 7

 

Naszym głównym celem na targach jest oczywiście sprzedaż produktów, które prezentujemy, ale misją jest chęć pokazania, że takie rozwiązania w ogóle na rynku istnieją.

 

Nawet ludzie z branży nie wiedzą, że są w ich firmach możliwe tak nowoczesne maszyny. My tutaj to pokazujemy, inspirujemy do zmian.

 

Staramy się zachęcać do automatyzacji procesów nie tylko w produkcji, ale też w budownictwie.

 

2018 12 2 8

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się manipulatory samojezdne do montażu szkła i nowość – mini żuraw. To najmniejszy, kompaktowy sprzęt w swojej klasie o największym zasięgu i udźwigu na rynku — przekonywał właściciel Glasslift.

 


To, że klienci coraz częściej szukają rozwiązań mniej angażujących człowieka, podkreślał także Krzysztof Szczygielski, specjalista ds. kluczowych klientów Glass Serwis.

 


— Na targach w tym roku prezentowaliśmy myjkę do szkła, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 

2018 12 3 6

 

 

Dzięki automatyzacji mycia można zdecydowanie szybciej i dokładniej oczyścić szkło. To interesuje zarówno duże jak i małe firmy szklarskie.

 

Taka maszyna może zastąpić nawet 3-4 osoby. Inwestycja zakupu szybko się zwraca.

I dodał: — Na GLASS zaprosiliśmy swoich obecnych i potencjalnych klientów żeby się spotkać, porozmawiać i zaprezentować nowości produktowe


Moda na szkło
Szkło jest bardzo wdzięcznym materiałem, który zyskuje coraz większą popularność nie tylko we wzornictwie użytkowym, ale także w architekturze. Z mody na szkło korzysta m.in. CDA Polska.

 

Firma od 2003 r. dostarcza na polski i europejski rynek okucia do szkła hartowanego, a także produkty i rozwiązania systemowe dla szkła w budownictwie.

— To, że szkło jest modne widać w projektach nowych biur czy galerii.

 

2018 12 2 10

 

Tam stawia się na rozwiązania przestrzenne z wykorzystaniem szklanych ścianek działowych czy elementów szklanych w elewacji.

 

Nasza oferta ma tutaj szerokie zastosowanie. Polska jest coraz bogatszym krajem a Polacy stają się coraz bardziej wymagający, zwłaszcza pod względem designu.

 

2018 12 2 11

 

Polska w tym aspekcie zdecydowanie wyprzedza wiele innych państw europejskich. To właśnie tutaj realizowane są dużo większe inwestycje niż we Włoszech – kolebce produkcji okuć do szkła — zauważył Giuseppe Gangemi, prezes Zarządu CDA Polska.


Choć firma pierwszy raz zdecydowała się na budowę stoiska na GLASS to wysiłek aranżacji ekspozycji z pewnością się opłacił.

 

2018 12 3 2

 

To właśnie do CDA trafiła statuetka Accanthus Aureus – nagroda za realizację stoiska wyróżniającego się pod kątem rozwiązań graficznych i architektonicznych.


— Bardzo nas ta nagroda ucieszyła. Będziemy się starać trzymać ten wysoki poziom. Wychodzimy z założenia, że jeśli coś robić, to albo dobrze albo wcale — mówił Giuseppe Gangemi.

 

2018 12 3 3


Szkło, co pokazały targi, inspiruje także artystów i rzemieślników sztuki użytkowej. Stefa pokazów Glass cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

 

Mogli sami spróbować swoich sił w zdobieniu szkła metodą piaskowania, malowania natryskowego czy fusingu. Szczególnie chętnie, z uwagi na zbliżający się termin świąt, zwiedzający własnoręcznie dekorowali szklane choinki.


— Każdy mógł taką choinkę zrobić sam i ozdobić techniką fusingu. Przychodzą do nas zarówno wystawcy, jak zwiedzający, często z dziećmi.

 

2018 12 3 4

 

Uruchomiona strefa pokazów cieszy się co roku powodzeniem – to bardzo dobry pomysł na zainteresowanie zwiedzających technikami zdobienia szkła. Jeśli możesz to zobaczyć na żywo, dotknąć i zrobić coś samodzielnie… to jest duża radość i satysfakcja — mówiła Magda Kuźniarz, właścicielka Szklanej Kuźni.

 

2018 12 3 5


Targi Glass odbywały się w tym samym czasie co targi branży kamieniarskiej STONE. Na oba wydarzenia zapraszamy ponownie w przyszłym roku 20-23 listopada 2019 r. 


Więcej na: www.glass.mtp.pl

 

2018 12 2 9

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2018

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik