Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

100-lecie NSG Group za nami
Data dodania: 17.12.18

Perspektywy, plany na przyszłość, nowe produkty i rozwiązania, ale też podsumowanie dotychczasowych osiągnięć były tematami poruszanymi podczas obchodów 100-lecia NSG Group, właściciela marki Pilkington.

 

W wydarzeniu uczestniczył Zarząd firmy, pracownicy poszczególnych działów oraz przedstawiciele mediów branżowych i biznesowych.

 

2018 12 22 1

 


W tym roku listopad to szczególny miesiąc nie tylko ze względu na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To również wyjątkowy czas dla japońskiego koncernu NSG Group – jednego z największych producentów szkła na świecie – który w tym roku świętuje setną rocznicę powstania.

 

Koncern od 2006 roku jest właścicielem marki Pilkington, do której już od 1993 roku należy dawna Huta Szkła Okiennego „Sandomierz”.

 

W sandomierskiej siedzibie firmy, gdzie zorganizowano spotkanie, prezes Pilkington Automotive Poland i Country Manager Grupy NSG w Polsce – Ryszard Jania – przybliżył historię zakładu, jego prywatyzacji, a następnie przejęcia przez japoński koncern.

 

Zaprezentował również zmiany, jakie na przestrzeni ostatnich lat zachodziły w hucie w Sandomierzu oraz pozostałych zakładach produkcyjnych i przetwórczych należących do NSG Group w Polsce.

 

2018 12 22 2


— Zatrudniamy obecnie ponad 4000 osób w blisko dwudziestu lokalizacjach na terenie całego kraju. Nasze szyby znajdują się w co czwartym oknie w Polsce, a z zakładów w Sandomierzu i Chmielowie wyjeżdża rocznie 10 milionów szyb samochodowych, przeznaczonych dla prawie wszystkich marek samochodów, zarówno osobowych, dostawczych, jak i specjalistycznych — mówi Ryszard Jania.

 

— Ostatnie lata to czas intensywnego rozwoju i inwestycji, nie tylko w infrastrukturę, ale również w automatyzację i robotyzację linii produkcyjnych.

 

2018 12 22 3


NSG Group to jeden z największych na świecie producentów szkła i produktów szklanych, działający w dwóch podstawowych sektorach – motoryzacyjnym oraz architektonicznym i technicznym.

 

— Szkło float wyprodukowane w Sandomierzu i przetworzone w polskich zakładach Pilkington IGP, spotkać można w realizacjach w całej Europie.

 

Jesteśmy w Polsce liderem w produkcji szyb zespolonych — mówi Krzysztof Granicki, Prezes Zarządu Pilkington IGP, Pilkington Polska, Dyrektor Zarządzający Pionu Szkła Architektonicznego na Europę Wschodnią, Północną i Centralną.

 

2018 12 22 4

 

— Co roku na rynek trafia 3,4 mln m2 naszych szyb zespolonych. Stawiamy jednak nie tylko na ilość, ale przede wszystkim na jakość produktów. Dlatego staramy się zaspokajać potrzeby intensywnie rozwijającego się rynku, oferując coraz to bardziej nowoczesne i zaawansowane technologicznie produkty o wartości dodanej — mówi Krzysztof Granicki.

 

Podczas spotkania Dyrektor Sprzedaży Szkła Architektonicznego na Europę Wschodnią, Mariusz Kołodziej oraz Dyrektor Biura Doradztwa Technicznego, Szymon Piróg, przybliżyli zagadnienia związane z przetwórstwem i sprzedażą szkła architektonicznego oraz zaprezentowali najnowsze produkty, które w 2018 roku trafiły na rynek.

 

NSG Group w Polsce to nie tylko zakłady produkcyjne i przetwórcze. O utworzonym w 2012 roku Centrum Usług Wspólnych (Group Business Services) w Sandomierzu opowiadał jego dyrektor – Dominik Rykowski.

 

2018 12 22 5

 


— CUW odpowiedzialne jest za obsługę klienta wewnętrznego oraz zewnętrznego w obszarze księgowości, zakupów i administracji danych HR, jak również prowadzi regionalne wsparcie IS oraz globalne zarządzanie systemami informatycznymi oraz danymi podstawowymi — mówi Dominik Rykowski.

 

— Nasz zespół tworzy obecnie ponad 200 pracowników i systematycznie się powiększa

.
Związane jest to z rozszerzaniem zakresu działalności CUW o inne kraje.

 

W tym momencie jest ich ponad 20 – głównie są to kraje europejskie, ale nasze wsparcie obejmuje również USA i Brazylię.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2018

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik