Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Złote medale WinDoor-tech 2019 przyznane
Data dodania: 19.01.19

Sąd konkursowy złożony z zespołu wybitnych ekspertów miał wyjątkowo trudne zadanie. W tej edycji spłynęła rekordowa liczba zgłoszeń o tytuł złotego medalisty targów WinDoor-tech. Po burzliwych dyskusjach wybrano laureatów.

 

Sąd Konkursowy poszukuje produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie.

 

Złoty Medal MTP jest zatem potwierdzeniem doskonałości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku.

 

Do konkursu o Złoty Medal MTP rocznie startuje niemal 500 produktów.

 

Jednak tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie.

 

Tak też się stało w przypadku laureatów targów WinDoor-tech 2019. Nagrodzono sześć produktów, które sprostało surowym wymaganiom. Który z wystawców może się pochwalić sukcesem?

 

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP WinDoor-tech 2019

 

2019 01 06 1
1. DCM1 – Numerycznie sterowana
zagniatarka do naroży aluminiowych
FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o. Sp.k., Wysogotowo
Dzięki technologii rola operatora sprowadza się do zczytania kodu kreskowego, by noże ustawiły się automatycznie do danego systemu profilowego.

 

Kamera przemysłowa i szczelinomierz pozwalają na poprawne ustawienie profili w niezwykle łatwy sposób zapewniając wyjątkową jakość połączenia profili w narożu. Obsługa zagniatarki DCM1 jest wyjątkowo prosta dla każdego. To czyni ją wyjątkową.

 

2019 01 06 2

2. Centrum obróbcze profili SBZ 122/75
Elumatec Polska Sp. z o.o., Września
Centrum obróbcze profili SBZ 122/75 dzięki połączeniu wszechstronności, prędkości i inteligentnej technologii wytycza nowe standardy w branży. Kiedy klienci składają zamówienia na centrum obróbcze profili jeszcze przed rozpoczęciem produkcji seryjnej, oznacza to, że jest ono czymś wyjątkowym.

 

SBZ 122/75 zaprojektowane do produkcji okien i drzwi, 5-osiowe urządzenie, pozwala na obróbkę profili z PCW, aluminiowych i cienkościennych profili stalowych.

 

Dotychczas te możliwości obróbki i wszechstronność zastosowania były zarezerwowane dla znacznie większych i droższych urządzeń.

 

2019 01 06 3

3. Pareo Up

CDA Polska Sp. z o.o.
Innowacyjny ekran z wieloma modułami w szkle przesuwającym się pionowo i bez profili poziomych.

Część stała o określonych wymiarach ogranicza przestrzeń zapewniającą prywatność i umożliwiającą doskonałą wentylację pomieszczeń.

 

Niezależny ruch pionowy paneli pozwala uzyskać różne wysokości, zapewniając ochronę przed wiatrem i czynnikami atmosferycznymi stosownie do potrzeb.

 

Aluminiowa rama zawiera opatentowany system przesuwania i zaczepiania oraz odczepiania, który pozwala na maksymalną obsługę podczas przenoszenia.

 

2019 01 06 4

4. Visualiser
CDA Polska Sp. z o.o. Sp. K.
VISUALISER to nowoczesne oprogramowanie automatyzujące prace projektowe, zamówienie i przedstawienie oferty klientowi w zakresie produktów firmy CDA.

 

System kontroluje parametry techniczne okuć nadzorując w ten sposób prawidłowe przygotowanie projektu i oferty, zapewnia intuicyjny interface oraz pełną dokumentację okuć dostępną w dowolnym miejscu i dowolnym urządzeniu na dowolnej przeglądarce WWW.

 

VISUALISER aktualizowany jest automatycznie o nowe okucia, informując o nowych możliwościach, pilnuje parametrów, pozwala na zapisywanie projektów szablonów w dowolnej chwili i czasie umożliwia modyfikację projektu i przesłanie oferty klientowi.

 

2019 01 06 5

5. Zgrzewarka Kształtowa SL4FF EVO
GRAF SYNERGY s.r.l., Nonantola, Włochy;
FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o. Sp.k.
Robot SL4-FF-EVO łączy kształtowo profile PVC o dowolnych kształtach i bardzo różnych powierzchniach (folie, nakładki ALU, forniry etc.) także z wypełnieniami wzmacniającymi profil (wkładki z włókna szklanego, kompozytu), uzyskując zaokrąglenie również zewnętrznej tylnej krawędzi w zgrzanym narożu – jest wciąż jedyną taką propozycją na rynku.

 

Pozwala łączyć profile bez konieczności ich późniejszego oczyszczania, co bardzo ułatwia i skraca proces produkcji.

 

Dzięki maszynie możliwa jest produkcja stolarki o bardzo wysokich parametrach jakościowych przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości naroży.

 

2019 01 06 6

6. 4-OSIOWE CENTRUM OBRÓBCZE COMET X4
Emmegi. Dystrubucja w Polsce R&D Tech Sp. z o.o.
4-osiowe centrum obróbcze CNC przeznaczone do obróbki profili z aluminium, PVC, stopów lekkich lub stali do 2 mm grubości, wyposażone w 10-cio pozycyjny magazyn narzędzi.

 

Strefa robocza dla profili o długości do 4 m. Czteroosiowy układ osi pozwala na obrót elektrowrzeciona od 0° do 180° w sposób ciągły, w celu wykonania obróbki na zarysie profilu.

 

Wyposażone jest również w ruchomy stół roboczy, który ułatwia załadunek/rozładunek detali i znacznie zwiększa możliwy do obróbki przekrój.

 

Więcej informacji o nagrodzonych urządzenia będzie można uzyskać na stoiskach laureatów podczas WinDoor-tech 2019.

 

Udział w nich zadeklarowali liderzy branży, którzy będą prezentować ekspozycję obejmującą rozwiązania dla maszyn i urządzeń do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i aluminium a także okucia, oprogramowanie i technikę pomiarową.

 

Wśród nich znajdą się m.in: Imac, Lanzzoni Group, Mc Diam, Pressta, SCM Group, Urban oraz złoci medaliści: Fimtec, CDA Polska, Elumatec, R&D Tech. 

 

Więcej o złotych medalistach na: www.windoortech.pl


Ewa Gosiewska
Grupa MTP

 

              “Świat Szkła” jest patronem medialnym targów WinDoor-tech 2019               

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 1/2019

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik