Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 04 okladka

Świat Szkła 04/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

WICONA przesuwa granice architektury na BAU 2019
Data dodania: 21.03.19

Kolejna edycja targów BAU 2019 w Monachium zakończyła się rekordową liczbą wystawców oraz odwiedzających z całego świata.

 

Sukcesem może pochwalić się również marka WICONA, która na targach zaprezentowała swoją wizję urbanistycznej rewolucji, opartej na digitalizacji, projektowaniu oraz innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju.

 

Marka konsekwentnie przesuwa granice architektury, co znalazło odzwierciedlenie w niezwykłej formie stoiska targowego – „Odwróconego Manhattanu”.

 

2019 03 08 1

 

 

„Odwrócony Manhattan” – synonim miasta przyszłości

Koncepcja stoiska targowego WICONA jest odzwierciedleniem postępującej ewolucji architektury, która oprócz wymagań użytkownika, musi być jednocześnie integralną częścią ekosystemu.

 

Stoisko o powierzchni 650 m², inspirowane jest Manhattanem jako symbolem miasta przyszłości, które wyznacza światowe trendy w architekturze.

 

Monumentalna makieta metropolii, zawieszona została nad blisko 60. ekspozytorami, gdzie zaprezentowano m.in rozwiązania, takie jak fasady wentylowane Modular AIR, drzwi WICLINE 115 oraz odstawno-przesuwne drzwi WICLINE 150 PS do apartamentów.

 

Wśród eksponowanych produktów znalazły się pierwsze na rynku okna z klamką ukrytą w skrzydle. Nagrodzone w 2018 r przez iF DESIGN AWARD oraz Red Dot Design Award okna, zostały pokazane w wersji montażu klamki w szybie.

 

Całość ekspozycji dopełniało umieszczone w centrum aluminiowe serce, wykonane ze zdemontowanych konstrukcji aluminiowych, nawiązujące do unikalnego projektu marki WICONA „Wieczne Aluminium”.

 

2019 03 08 2

 


Wieczne aluminium – estetyka, jakość, ekologia
WICONA realizuje filozofię odpowiedzialności za środowisko, zgodnie z wymaganiami certyfikacji Cradle to Cradle, łącząc estetykę, jakość techniczną i najwyższe standardy ekologiczne.

 

Jednym z kryteriów oceny C2C jest reutylizacja materiałów. Według tego kryterium oceniany jest odpowiedzialny recykling oraz produkty, które produkowane są w taki sposób, aby mogły być poddane recyklingowi.

 

Proces ten realizowany jest przez markę w projekcie „Wieczne Aluminium”. W specjalnym zakładzie recyklingu odbywa się rozdrabnianie, oczyszczanie i przetwarzanie złomowanych fasad i okien, które prawie w 100% nadają się do ponownego wykorzystania.

 

Jakość aluminium przetworzonego nie różni się od materiału wyjściowego, a surowiec odzyskiwany jest wykorzystywany do produkcji nowych profili WICONA. Recykling pochłania tylko 5% energii potrzebnej do produkcji nowego surowca, a ponadto znacząco ograniczana jest eksploatacja złóż boksytu.

 


Przełom w branży
Przełomowym rozwiązaniem zaprezentowanym w Monachium są fasada WICTEC EL Evo, w której zastosowano nowy system uszczelniający.

 

Nowe, unikalne rozwiązanie umożliwia łatwy i szybki montaż elementów na budowie, zapewniając równocześnie wyjątkowe parametry eksploatacji gotowej fasady, w tym przejmując duże przesunięcia konstrukcji.

 

Same fasady WICTEC EL Evo są doskonałą alternatywą dla fasad słupowo-ryglowych. Szczególną cechą tego typu elewacji jest jej modułowość.

 

Jest ona prefabrykowana w formie gotowych elementów, wykończonych i przygotowanych do montażu w bezpiecznych warunkach fabrycznych.

 

Umożliwia to bardzo szybki montaż i wysokiej jakości kontrolę, zgodną z normami produkcyjnymi. Montaż na miejscu jest ograniczony do połączenia elementów.

 

2019 03 08 3


www.wiconafinder.com

 

2019 03 08 4

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 3/2019
 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik