Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Od kabin prysznicowych do szkła o zmiennej przezierności
Data dodania: 21.03.19

Firma KL®megla kontynuuje swoją działalność jako rodzinna firma z ponad 100-letnią tradycją. Korzenie firmy sięgają roku 1917, kiedy to mistrz szklarski Karl Reinecke założył swój warsztat w Kolonii, w Niemczech.

 

Firma KL®megla, początkowo skupiająca się wyłącznie na produkcji wyrobów szklanych, później zajęła się wytwarzaniem zaawansowanych systemów okuć i łączników stosowanych do mocowania szkła przy aranżacji wnętrz.

 

Karl Loggen odcisnął swój wpływ przy określaniu kierunku rozwoju firmy - w 1979 roku wymyślając pierwszy szklany zacisk do mocowania szkła, który stał się światowym standardem i jest w użyciu nadal do dnia dzisiejszego.

 

Wiodącym produktem firmy KL®megla jest zawias „Milano”, który po raz pierwszy został wypuszczony na rynek niemiecki w 1990 roku.

 

W ciągu ostatnich 29 lat zawias „Milano” udoskonalano dzięki ciągłym ulepszeniom technicznym.

 

Najnowszym dodatkiem do tej serii jest zawias „Milano Original” do drzwi wahadłowych, o dwóch kierunkach otwierania.

 

Zawias jest wykonany z najlepszego mosiądzu i zapewnia pełne ukrycie mocowania bez widocznych śrub, jak również dokładną (ciągłą) regulację pozycji zerowej. Jest w stanie poruszać drzwiami o wadze ponad 50 kg i charakteryzuje się minimalistycznym, nowoczesnym i ponadczasowym wzornictwem.

 

Ze względu na swoją prostotę i elegancję jest ciągle „bestsellerem” i niezawodnym wyborem dla każdego klienta.

 

Obecnie siedziba KL®megla znajduje się w Eitorf w Niemczech i jest prowadzona przez przedstawiciela obecnego pokolenia rodziny, Petera Reinecke, który przejął firmę, rozszerzając działalność na arenę międzynarodową. Stworzył globalną sieć klientów, zakładów produkcyjnych i ekspertów branżowych.

 

2019 03 34 1

Ekspansja objęła filie w Guangzhou w Chinach oraz w Montrose w Iowa w USA. Każda fabryka opracowała własną wyspecjalizowaną linię produktową, dostosowując się do regionalnego wzornictwa i lokalnych potrzeb w oparciu o obszerne analizy rynku i prace badawcze.

 

Oferta produktów firmy KL®megla wyrosła z okuć (łączników) do montażu kompletnych kabin prysznicowych, w tym systemów całoszklanych (bezramowych) i liniowych odwodnień podłogowych.

 

Dodatkowo firma z powodzeniem wdrożyła produkty z kolejnej branży: okucia przewodzące prąd i inteligentne szkło o zmiennej przezierności (tzw switchable), wykonane przy użyciu folii ciekłokrystalicznych (film LC) – samoprzylepnych – stosowanych na powierzchni szkła lub przeznaczonych do włożenia miedzy tafle szkła w szkle laminowanym.

 

Ta technologia jest stosowana do szklanych systemów ścian działowych, np. ścianki w instytucjach bankowych, które zapewniają znacznie lepszą prywatność i dyskrecję oraz jako ruchome panele separacyjne w biurach z otwartą przestrzenią (tzw. open-space).

 

Szkło to można włączać i wyłączać, wówczas przechodzi ono od stanu przezroczystego do nieprzezroczystego za pomocą jednego dotknięcia.

 

Efekt ten jest spowodowany oddziaływaniem prądu na ciekłe kryształy – ich reakcją na działanie napięcia elektrycznego jest tworzenie wzoru, który dla ludzkich oczu wygląda jak szkło opalowe.

 

Na arenie międzynarodowej i wśród firm przemysłu szklarskiego KL®megla znana jest jako „firma innowacyjna”, ze względu na rzetelnie prowadzone procesy badawczo-rozwojowe.

 

Znana jest z ciągłego dążenia do opracowania nowych lub zmodernizowanych (ulepszonych) technologii i produktów oraz ciągłego zdobywania na nie patentów.

 

Okucia do szkła nie powinny ograniczać się jedynie do dobrego spełniania podstawowej funkcji.

 

Powinny także zapewniać odpowiedź na wyzwania w zakresie ich wszechstronnych zastosowań: możliwość regulacji po zakończeniu montażu drzwi, funkcję podnoszenia lub opuszczania w celu kompensacji wad/usterek w wykonaniu elementów konstrukcyjnych lub nowatorskie systemy mocowania dla bezpiecznego szkła laminowanego.

 

Wiele produktów firmy zostało przetestowanych i zatwierdzonych przez Technical German Control Board Institute (TÜV).

 

 

2019 03 34 2

 


PANDA, jeden z najnowszych produktów firmy KL®megla, to montowany na ścianie system prysznicowy. Składa się z wielu uniwersalnych ram profilowych, które można przymocować do dowolnej istniejącej ściany.

 

W połączeniu z najnowszą technologią laminacji na tylnej stronie tafli szkła (backplate laminatetechnology), opracowaną we współpracy z firmą PR Germany, szklane panele z tylną laminacją można z łatwością zamontować w dowolnym okuciu/łączniku do montażu konstrukcji szklanych.

 

Kompletny system można zamontować w ciągu 2,5 godziny, co jest szczególnie korzystne i opłacalne dla branży hotelarskiej – po wymeldowaniu poprzedniego gościa łazienka może być całkowicie odnowiona przed zameldowaniem kolejnego gościa, z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb oraz z dostosowaniem do wszelkich nieprzewidzianych lub wyjątkowych ograniczeń (np. dla szczególnych przypadków osób niepełnosprawnych) .

 

Zapewnia to również korzyści najemcom, ponieważ system prysznicowy nie jest na stałe przymocowany do ściany, przy czym można go łatwo zdemontować i zainstalować ponownie w kolejnym miejscu zamieszkania.

 

System do kabin prysznicowych PANDA może być indywidualnie wytwarzany na indywidualne zamówienie klienta.

 

System zostanie zoptymalizowany pod względem wymogów pomiarowych, rodzaju stropu (poziomy lub pochyły) i rodzaju podłoża.

 

Co więcej, klienci mogą wybrać dowolny rodzaj zawiasu i wykończenia jego powierzchni (kolor: opcjonalnie z gamy RAL, powierzchnia polerowana/szczotkowana / satynowana).

 

2019 03 34 3

 


KL®megla „NEXT HS CL” jest zalecanym zawiasem do drzwi prysznicowych wahadłowych.

 

Dzięki mechanizmowi podnoszenia/opuszczania jest to optymalny wybór dla kabin prysznicowych z dolną krawędzia na poziomie podłogi, unikający kontaktu paska uszczelniającego z podłożem i zapewniający płynne otwieranie i zamykanie.

 

Dodatkowo zestaw PANDA można uzupełnić wybierając wysokowydajny odpływ wody z kabiny, wykonany przez WIPER® Sp. z o.o z Polski, która jest oficjalnym partnerem KL®megla od 2018 roku.

 

Te dwie firmy nie tylko nawiązały współpracę ze względu na pożądany wzrost sprzedaży na rynku polskim i niemieckim, ale także znają te same procesy produkcyjne.

 

Obie firmy produkowały własne produkty od początku swojej działalności, a podjęcie współpracy było okazją do połączenia produktów różnych sektorów w jeden wszechstronny wyrób, co rokuje sukces na przyszłość.

 

Odpływy prysznicowe są często akcesoriami pomijanymi przy projektowaniu kabiny prysznicowej i zwykle nie uwzględnieniają estetyki, funkcjonalności czy łatwości czyszczenia.

 

Dzięki różnorodnym opcjom nowoczesnych, liniowych odpływów łączy się elegancję i szybki dostęp do wnętrza urządzenia, aby ułatwić utrzymanie je w czystości.

 

Wszystkie serie odpływów liniowych oferowane przez KL®megla/WIPER®, wykonane są ze stali nierdzewnej odpornej na korozję.

 

Standardowy zestaw będzie zawierał korpus urządzenia odwodnienia (drenażowego), pokrywę, nóżki z regulowana wysokością, syfon i membranę uszczelniającą, zapewniajacą całkowitą wodoodporność i wodoszczelność.

 

Dodatkowa warstwa ochronna, jest przyklejona do otaczającej stalowej ramy, a następnie jest pokryta wybranymi płytkami podłogowymi lub sciennymi.

 

Klienci mogą wybierać między okładziną nadającą się do różnych systemów i wzorów układania płytek, a także różne rodzaje wykończenia powierzchni ramy: polerowaną, szczotkowaną lub satynową.

 

Zestaw produktów zawiera również wysokiej jakości syfon. Najniższa wysokość montażu wynosi 60 mm, co umożliwia ostatnio opracowane rozwiązanie WIPER® – syfon „SNAKE”. 


www.kl-megla.de

 

patrz też:

przegląd Okucia do konstrukcji szklanych   

.

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 3/2019

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik