Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Znak jakości RAL dla ramek dystansowych Super Spacer®
Data dodania: 27.05.19

20190449edgetech 2Edgetech Europe GmbH z powodzeniem poddała wymagającemu procesowi certyfikacji RAL trzy produkty z rodziny ramek dystansowych Super Spacer®.

 

Od 1 kwietnia 2019 r. ramki Super Spacer®: T-Spacer™ Premium, T-Spacer™ Premium Plus i TriSeal™ Premium Plus, zostały po raz pierwszy wyróżnione znakiem jakości RAL.

 

Przed trzema laty Stowarzyszenie Gwarancji Jakości Szkła Płaskiego (Gütegemeinschaft Flachglas e.V.) wprowadziło dla produktów wstępnych do zespolonych wielotaflowych szyb izolacyjnych odrębny wewnętrzny i zewnętrzny nadzór stosownia się do wymogów jakości i kontroli RAL-GZ 520.

 

Od tego czasu szyby izolacyjne muszą być opatrzone znakiem jakości RAL, i tylko wtedy, gdy elementy dystansowe, środki osuszające i szczeliwa stosowane w produkcji są również monitorowane jakością RAL.

 

W niemal nieprzeniknionym gąszczu znaków jakości i etykiet nawet najbardziej poinformowany użytkownik potrzebuje orientacji i rzetelnej pomocy przy podejmowaniu decyzji.

 

Od roku 1925 znaki jakości RAL należą w Niemczech do najbardziej renomowanych. Jest ich już ponad 160, różnych dla poszczególnych grup produktów, a liczba produktów kontrolowanych pod względem jakości w standardzie RAL wzrosła do około 9000.

 

20190449edgetech 1

 

Joachim Stoss, Dyrektor zarządzający firmy Edgetech Europe GmbH, tak odnosi się do motywacji związanej z poddaniem certyfikacji ramek dystansowych Super Spacer®: — Znak jakości RAL, z uwagi na dokładnie zdefiniowane kryteria jakości i swój niezależny charakter, zalicza się do najbardziej godnych zaufania i wiarygodnych, istniejących znaków jakości.

 

Poprzez oznakowanie symbolem RAL naszych ciepłych ramek dystansowych sygnalizujemy wytwórcom zespolonych szyb izolacyjnych, że produkt ten został przetestowany pod każdym względem i spełnia najwyższe standardy jakości. Przemysł szklarski ma ponadto obecnie więcej alternatyw w przetargach, w których wymagane są energetycznie efektywne okna.


Wszystkie trzy systemy ramek dystansowych Super Spacer® kontrolowane pod względem jakości w standardzie RAL, są także certyfikowane przez Instytut Domu Pasywnego w Darmstadt dla klimatu arktycznego, jak również każdej strefy klimatycznej z mniejszymi wymaganiami.

 

Ciepła ramka Super Spacer® Premium o parametrach izolacji krawędziowej o wartości 6,11 mK/W została zakwalifikowana do najwyższej klasy efektywności phA+.

 

Produkt ten osiąga także najlepsze wartości dla współczynnika przenikania ciepła ψ, sięgające do 0,028* W/mK (*Super Spacer® Premium z pianki strukturalnej, zastosowana w dwukomorowej szybie zespolonej z zabezpieczeniem hotmelt;

 

 

źródło: Bundesverband Flachglas e. V. / Federalny Związek Szkła Płaskiego) i jest tym samym jedną z najbardziej efektywnych energetycznie ramek dystansowych na rynku.


www.superspacer.com

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 6/2019
 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik