Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 07 okladka

Świat Szkła 07-08/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Techniki zamocowań do produkcji i montażu stolarki otworowej
Data dodania: 19.09.19

Polskie okna i drzwi z roku na rok stają się potęgą na rynku międzynarodowym. Producenci podnoszą jakość produktów, dostosowując je do rosnących wymagań zrównoważonego budownictwa. Do produkcji coraz bardziej zaawansowanych technologicznie okien oraz do ich montażu niezbędne są nowoczesne wkręty i łączniki, które dają gwarancję doskonałej jakości i niezawodności. Techniki zamocowań do produkcji oraz do montażu wyrobów stolarki, mają niezaprzeczalny wpływ na bezpieczeństwo i długoletnią funkcjonalność okien i drzwi.

 

 

 2019 09 33 1

 

Wkręty wykorzystywane do produkcji okien i drzwi muszą spełniać szereg norm i uwarunkowań technicznych, które decydują o skuteczności i pewności zamocowania.

 

Jednak jednym z najważniejszych elementów niezbędnych do powstania idealnych wkrętów jest również słuchanie potrzeb rynku. Podczas produkcji zamocowań marki Klimas Wkręt-met niezwykle istotna pozostaje także wymiana wiedzy z producentami okien. W wyniku takiej kooperacji oraz na drodze niezliczonych testów i kontroli jakości na każdym etapie produkcji, możliwe jest skonstruowanie zamocowań w pełni dopasowanych do potrzeb współczesnego rynku, a co za tym idzie – do nowoczesnych wyrobów stolarki.

 


Mocowania do produkcji stolarki otworowej
Klimas Wkręt-met posiada w swojej ofercie zamocowania budowlane, przeznaczone dla różnych branż. Kategoryzacja łączników sprawia, że zarówno producenci, jak i wykonawcy z łatwością odnajdują produkty spełniające ich oczekiwania. Jedną z głównych grup produktowych marki stanowi produkcja wkrętów do stolarki otworowej. Szczególnie polecanymi wkrętami do produkcji okien i drzwi są wkręty WPCV-R oraz wkręty WSPCV.

 

Wkręty samogwintujące WPCV-R przeznaczone są do mocowania stalowych okuć obwiedniowych do profili z PVC. Produkt doskonale współpracuje z automatami do montażu wkrętów, dzięki idealnemu rozmiarowi łba oraz jakości wykonania gniazda PH. Stożkowy łeb zapewnia odpowiednie zagłębienie w mocowanym elemencie. Ostre zakończenie wkrętu jest gwarancją łatwego i sprawnego montażu.

 

Samowiercące wkręty WSPCV – służą do łączenia tworzywowych profili ze stalowymi elementami wzmacniającymi profile o grubości do 2 mm. Wkręty te posiadają specjalnie wykonany gwint, zapewniający prawidłowe połączenie profili PVC z elementami stalowymi oraz ostrą samowiercącą końcówkę, dzięki której montowanie stalowych elementów jest prawidłowe.

 

Montaż stolarki
Wyprodukowane okna, drzwi i bramy powinny po montażu stanowić jednolity system ze ścianą budynku. Jedną z podstawowych czynności mających wpływ uzyskanie takiego efektu jest prawidłowe, mechaniczne połączenie konstrukcji stolarki z konstrukcją nośną budynku. Sposoby i jakość tych połączeń będą miałymwpływ na funkcjonalność stolarki, która poddawana jest różnicom temperatur, obciążeniom ciężaru własnego, zewnętrznym siłom pochodzącym od parcia i ssania wiatru, obciążeniom eksploatacyjnym podczas użytkowania.

 

Niezależnie od sił równoległych w płaszczyźnie stolarki (ciężar stolarki), jak i sił prostopadłych do jej płaszczyzny (parcie i ssanie wiatru) właściwa ilość i jakość zastosowanych łączników powinna gwarantować, iż wszelkie obciążenia będą przekazywane za ich pośrednictwem na konstrukcję budynku bez zmiany funkcjonalności stolarki. Poprawny montaż powinien być wykonywany zgodnie z przepisami prawnymi oraz z zaleceniami, takimi jak: instrukcja montażu stolarki budowlanej ITB – nr 421/2011 IT, instrukcja montażu producenta stolarki, instrukcja i zalecenia producenta profili PVC, czy instrukcja Niemieckiego Stowarzyszenia Jakości RAL.

 

 

2019 09 33 2

Wkręt samogwintujący WPCV-R

 

 2019 09 33 3

Wkręt samowiercący WSPCV

 

Dobór łącznika
Kluczową kwestią przy instalacji okna czy drzwi jest dobór odpowiedniego łącznika mechanicznego oraz prawidłowej jego długości. Techniki zamocowań Klimas Wkręt-met przystosowane są do różnych typów montażu, od montażu przelotowego (przez profil ramy stolarki), przez montaż z użyciem specjalnych kotew-konsol montażowych, do montażu stolarki w warstwie ocieplenia budynku, a więc w coraz bardziej popularnym ciepłym montażu stolarki, gdzie instalacja odbywa się z wykorzystaniem konsol mocowanych do ram stolarki oraz do podłoża budynku. Ilość łączników, odległość od narożnika ramy stolarki oraz rozstaw łączników w zależności od wymiarów stolarki określa instrukcja ITB nr 421/2011.

 

Do mocowania ościeżnic okiennych i drzwiowych (wykonanych z PVC) w podłożach drewnianych i murowanych przeznaczony jest wkręt hartowany samogwintujący WHO. Produkt gwarantuje trwałe mocowanie, a specjalne ryfle zapewniają odpowiednie zagłębienie łba w mocowanym elemencie bez konieczności jego rozwiercania.

 

Idealnym łącznikiem do montażu stolarki drewnianej jest WHOW – wkręt hartowany samogwintujący. Gniazdo TX gwarantuje optymalne przeniesienie momentu obrotowego, a łeb walcowy zapewnia odpowiednie zagłębienie łącznika w drewnianym elemencie. Łącznik posiada gwint z nacięciem, który jest gwarancją pewnego i trwałego mocowania w podłożach drewnianych i murowych.

 

Zarówno przy produkcji stolarki, jak i podczas jej montażu warto stawiać na sprawdzone produkty najwyższej jakości. Zapewni to długoletnią, bezawaryjną eksploatację bez względu na warunki atmosferyczne – silne wiatry coraz częściej występujące w Polsce czy po prostu zmienne warunki pogodowe związane z istnieniem czterech pór roku nie powinny stanowić przyczyny odczuwania dyskomfortu przez użytkownika stolarki.

 

Poza tym nie da się ukryć, że stawiając na zamocowania, którym ufamy, oszczędzamy czas i pieniądze, ponieważ okna i drzwi będą służyć nam wtedy przez długie lata.

2019 09 33 4

Wkręt hartowany samogwintujący WHO

 

 2019 09 33 5

Wkręt hartowany samogwintujący WHOW


www.wkret-met.com

2019 09 33 6

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 9/2019
   

 

 

wytyczne montazu

    Informacje na temat Wytycznych montażu mozna uzyskać bezpośrednio w redakcji miesięcznika Świat Szkła:

 

   - Agata Kostrzewa        Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

   - Agnieszka  Roguska    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


   oraz dziale dystrybucji

   - Iwona Markowska    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 więcej informacji też na stronie o Wytycznych do montaż okien i drzwi zewnętrznych tzw Instrukcja RAL

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik