Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Zanim kupisz maszynę, przetestuj ją w showroomie MEKANIKI
Data dodania: 11.10.19

Gdzie mieści się największe centrum pokazowe na świecie, w którym mógłbyś przetestować produkcję swoich wyrobów szklarskich na najnowocześniejszych maszynach? Całkiem niedaleko – w nowootwartej hali TekLab w Warszawie.

 

2019 10 04 1

 

— Kiedy w 2018 roku otwieraliśmy nasze centrum pokazowe MekLab w Gorlicach, bardzo szybko okazało się, że to strzał w dziesiątkę – mówi Błażej Wroński z firmy MEKANIKA.

 

— Producenci planujący inwestycje w nowe maszyny do obróbki szkła, mogli odtąd przyjeżdżać do naszej siedziby, by zobaczyć „na żywo” jak pracują włoskie maszyny takich marek jak INTERMAC,  MONTRESOR, DONATONII,  NEPTUN.

 

2019 10 04 2

 

 

Jazda próbna w salonie
Z czasem MEKANIKA wprowadziła również możliwość testowania maszyn z wykorzystaniem materiału i projektów klientów.

 

— Zanim klient zdecydował się „przesiąść się” ze zwykłej obrabiarki na włoskie centrum obróbcze, mógł przyjechać i spróbować wykonać własny wzór wyrobu na maszynie stojącej w naszym MekLabie. Wyciągał z kieszeni pendrive z plikiem CAD, uruchamialiśmy produkcję i mógł na własne oczy porównać dotychczasowy wyrób z jakością cięcia, nawierceń, graweru, jaką oferuje cyfrowa technologia naszych maszyn — wspomina Błażej Wroński.

 

2019 10 04 3

 

 

Nowa lokalizacja w Warszawie
Przez te dwa lata przez centrum pokazowe w Gorlicach przewinęło się kilkuset przedsiębiorców, zarówno rzemieślników, jak i przedstawicieli dużych koncernów.

 

— Wśród klientów byli też producenci mebli czy stolarki otworowej, których interesowały zarówno maszyny do obróbki szkła, jak i płyt drewnopochodnych, które są w ofercie naszej spółki-matki, firmy TEKNIKA w Warszawie — dodaje Błażej Wroński. — Wspólnie stworzyliśmy więc wyjątkowe miejsce na mapie świata: największe stałe centrum pokazowo- szkoleniowe dla naszej branży otwarte w sierpniu tego roku w Warszawie.

 

2019 10 04 4

 

Na powierzchni wystawienniczej prawie 3500 m2 ustawionych jest aż sto maszyn gotowych do prób, z wydzieloną częścią z maszynami do obróbki szkła. Na klientów chcących przetestować na nich swoje projekty, z wykorzystaniem własnych surowców, czeka również profesjonalna kadra techniczna. Specjaliści TekLab omówią dokładnie specyfikację techniczną danej maszyny, pomogą we wprowadzeniu danych, uruchomieniu odpowiedniego programu produkcyjnego.

 

Druga w Polsce, warszawska lokalizacja showroomu maszyn oferowanych przez MEKANIKĘ, jest dogodna szczególnie dla klientów w Polsce centralnej i północnej. Centrum pokazowe TekLab mieści się w sąsiedztwie lotniska Okęcie, tuż przy zjeździe z autostrady.

 

— Zarówno nasze showroomy w Warszawie, jak i Gorlicach, zaprojektowaliśmy nie tylko jako przestrzeń wystawienniczą i miejsce testowania maszyn, ale również sale szkoleniowe dla operatorów, czy pokoje do rozmów biznesowych — mówi Błażej Wroński.

 

— Jeśli klient zdecyduje się na zakup maszyn, to zanim trafi ona do jego zakładu, przyszli operatorzy już mogą się szkolić w naszej Akademii, by płynnie rozpocząć produkcję po uruchomieniu przez nas maszyn w ich firmie.

 

2019 10 04 5

 


Akademia dla techników
Pracownicy techniczni, szefowie utrzymania ruchu również mogą korzystać z zaplecza centrów pokazowych MEKANIKI, by podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, zdobywać wiedzę na temat nowych technik obróbki.

 

— W naszym oddziale w Gorlicach można szkolić się między innymi z zakresu nowych technologii obróbki szkła metodą waterjet czy też zapoznać się z działaniem sterowanych numerycznie pionowych i poziomych centrów obróbczych, krawędziarek, stołów do cięcia szkła albo oczyszczalni — mówi Arkadiusz Krauschar, doradca klienta w gorlickim showroomie.

 

— Z naszymi klientami prowadzimy też warsztaty na temat hartowania szkła, poruszając m.in. aspekty oszczędności energii, czy też ograniczenia ścieków i innych wyzwań przed którymi stoją firmy z branży obróbki szkła..

 

2019 04 62 7 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 10/2019
  

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik