Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 08 okladka1

Świat Szkła 8/2022

User Menu

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Arena szklanych trendów
Data dodania: 11.10.19

Nie ma drugiego miejsca w Polsce prezentującego tak szeroką ofertę nowoczesnych maszyn, urządzeń i akcesoriów stosowanych w przemyśle szklarskim. Na targach GLASS w Poznaniu spotkają się producenci, dystrybutorzy i beneficjenci tych rozwiązań. Nie zabraknie też aspektu wizualnego. Szkło to wyjątkowo wdzięczny materiał dla artystów i pasjonatów.

 

Targi Branży Szklarskiej GLASS potrwają od 20 do 23 listopada. W ciągu tych czterech dni teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w arenę szklanych trendów w branży.

 

2019 10 02 1

 

Kluczowe firmy na targach GLASS
Oferta prezentowana na GLASS od lat, w ocenie wystawców, wpływa na wybór nowoczesnych technologii i wzrost automatyzacji. Na targach będzie można śledzić rozwiązania z wykorzystaniem szkła w budownictwie i architekturze.

 

— Unikatowość tego projektu na polskim rynku wydarzeń branżowych sprawia, że wystawcy chętnie do nas wracają. W tym roku będą z nami choćby: MEKANIKA, BEFARD, DIANORMET, NORGPOL CZERWIŃSKI, SULAK, VERRE TRADE (właściciel www.sklepdlaszklarzy.pl), CDA POLSKA, CGLASS, FEROPROFIL, MC DIAM, EXPOGLASS, SZKŁOMAL czy ARCHONT. Oczywiście nie sposób wymienić tu wszystkich naszych partnerów. Część biznesowych rozmów jest w toku, ale na pewno nie zabraknie niespodzianek.

 

2019 10 02 2

 

Powierzchnia ubiegłorocznej edycji targów była o ponad 20 procent większa od poprzedniej. Gościliśmy firmy z kilkunastu krajów m.in. z: Korei Południowej, Holandii, Austrii, Niemiec, Włoch, Izraela, Hiszpanii, Finlandii. W tym roku będzie podobnie.

 

Jednak otwieramy się nie tylko na rynki zachodnie, ale także na wschód. Wspólnie z Ambasadą Białorusi aranżowana jest ekspozycja dla przedstawicieli branży szklarskiej tego kraju. Widzimy potencjał w ekspansji na Wschód a nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy doceniają siłę oddziaływania targów GLASS — mówi Marta Szydłowska, dyrektor targów GLASS.

 

2019 10 02 3

 

Nowości branżowe przyciągają jak magnes
Aż 83% zwiedzających przyjeżdża na targi aby zobaczyć nowości rynkowe. Targi to doskonała okazja do prezentacji najnowszych produktów. Na GLASS od lat nie brakuje premier innowacyjnych rozwiązań w przemyśle szklarskim. Część planowanych nowości wystawcy zdradzają na długo przed terminem targów, są też i takie, które trzymane są w tajemnicy niemal do samego końca.

 

Jedną z nowości zaprezentuje firma BEFARD specjalizująca się w systemach załadowczych typu HDS dla samochodów dostawczych i ciężarowych, posiadająca w swojej ofercie szeroką gamę urządzeń załadowczych żurawi, chwytaków, osprzętu hydraulicznego.

 

2019 10 02 4

 

— Na targach GLASS zaprezentujemy nowy dźwig z serii TB oraz elektryczne transportery do ciężkich ładunków — zdradza Ewelina Rupa z BEFARD.

 

Z kolei DIANORMET na swoim stoisku pokaże narzędzia do obróbki szkła: diamentowe, polerskie oraz wiertła i wiele innych.

 

— Nowością będzie szlifierka 9-cio wrzecionowa, prostoliniowa do szkła płaskiego marki Fushan. Planujemy także prezentację pełnej oferty firmy Guangdong Fushan Technology, producenta maszyn i urządzeń do przetwórstwa szkła — mówi Damian Kurtek z DIANORMET.

 

 

2019 10 02 5

 

Szklana sztuka
— Tradycją targów GLASS są pokazy technik zdobienia szkła. Efekt wizualny jest niesamowity! Co roku staramy się prezentować inne techniki. Zapraszani są nowi partnerzy. Cieszymy się, że w tym roku w Poznaniu będzie można poczuć ducha tradycji. Słynne na całym świecie szklane dziedzictwo Krosna zostanie zaprezentowane właśnie na targach GLASS. Centrum Dziedzictwa Szkła będzie jednym z naszych wystawców. Tych pokazów nie można przeoczyć! — zachęca do udziału w targach Marta Szydłowska. Nie zabraknie opowieści o historii znanego od dziesięcioleci krośnieńskiego szkła oraz widowiskowych pokazów hutniczych.

 

2019 10 02 6

 


— W trakcie pokazów prowadzonych przez Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie przedstawimy formowanie szkła za pomocą palnika gazowego. W ramach tego warsztatu mistrz tej trudnej techniki formowania szkła na gorąco, na oczach widzów wyczarowuje ze stopionego w płomieniu szkła niewielkich rozmiarów kolorowe cudeńka, tj. zwierzątka, kwiaty lub wszystko to, o co poproszą oglądający pokaz. Metoda ta jest niebywale efektowna i przyciąga uwagę wszystkich, którzy znajdą się w pobliżu tego warsztatu — przekonuje Witold Słowik z Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

 

Podczas targów GLASS w specjalnie zaaranżowanej Strefie Pokazów szczególny nacisk w tej edycji zostanie położony na aspekt ekologiczny, a konkretnie znaczenie recyklingu szkła w powstawaniu elementów artystycznych.

 

Odwiedzający profesjonaliści oraz pasjonaci a także wszyscy zainteresowani wykorzystaniem szkła w sztuce będą mogli obejrzeć zdobienie szkła recyklingowego grawerowaniem, artystyczny recykling i upcykling szkła w technologii fusingu i termoformowania. Miłośnicy witraży także nie wrócą zawiedzeni. Będą mogli na żywo podziwiać powstawanie witraży Tiffany’ego z wykorzystaniem szkła odpadowego. Nie zabraknie także pokazów tworzenia witraży żywicowych i malowania na szkle.

 

2019 10 02 7


Targi GLASS odbywają się 20-23 listopada 2019 r. w tym samym czasie i miejscu co targi branży kamieniarskiej STONE.


Więcej na: www.targiglass.pl

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 10/2019
  

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także