Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 04 okladka

Świat Szkła 04/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Somfy z nagrodą World Building Innovation Award na międzynarodowych targach BATIMAT
Data dodania: 13.11.19

W podparyskim Parc des Expositions de Villepinte odbyły się międzynarodowe targi BATIMAT, poświęcone innowacjom w branży budowlanej.

 

Grupa Somfy, jako światowy lider automatyki domowej i inteligentnych systemów sterowań, w odpowiedzi na globalne wyzwania środowiskowe prezentuje Somfy® Air - nowy program rozwiązań poprawiających jakość powietrza w pomieszczeniach.

 

20191108somfy 

Grupa Somfy od 50 lat konsekwentnie realizuje na rynku globalnym swoją misję, tworząc pełną ofertę, która zaspokoi potrzeby klientów końcowych, niezależnie od posiadanego obecnie wyposażenia.

 

Od najprostszych po bardzo zaawansowane, proponowane inteligentne rozwiązania pozwalają mieszkańcom zarządzać, sterować i programować swoje urządzenia w domach i mieszkaniach dla zwiększenia komfortu i poprawy bezpieczeństwa.

 

20191108somfy 1

 

W tym roku na targach BATIMAT Grupa prezentuje innowacyjny koncept linii produktów skierowanych do producentów stolarki, którzy podobnie jak Somfy, chcą rozwijać koncept okna w wersji smart jako istotny element zrównoważonego budownictwa.

 

 

World Building Innovation Award 2019

Prezentowane na targach Batimat rozwiązania w postaci zautomatyzowanych okien przesuwnych z innowacyjną funkcją wietrzenia zostało wyróżnione prestiżową nagrodą World Building Innovation Award 2019.

 

Nagroda jest przyznawana produktom, które wyróżniają się innowacyjnością i stanowią ważny element w procesie kształtowania zrównoważonego rozwoju w budownictwie.

 

20191108somfy 2

 

Jak mówi Bruno Barlet, nowy dyrektor zarządzający Somfy Francja: „W ciągu ostatniej dekady odnotowaliśmy rekordowy wzrost temperatury – aż 8 lat spośród 10 zostało uznanych za najcieplejsze w historii.

 

Stoimy w obliczu nowego prawodawstwa z zakresu ochrony środowiska, które już wkrótce nałoży na nas obowiązki podnoszenia wydajności energetycznej budynków.

 

Jednocześnie musimy pamiętać, jak ważna i niezbędna dla zdrowia jest wentylacja domu. Program Somfy® Air to realna poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach, to automatyczne wietrzenie, które zapewnia samoistną i bezpieczną cyrkulację powietrza nawet podczas nieobecności domowników”

 

20191108somfy 3

 

 

Oddech świeżego powietrza dla rynku inteligentnych okien

Kilka lat pracy ekspertów zaowocowało powstaniem programu Somfy® Air. Jego osią są trzy produkty, które mogą działać niezależnie lub w połączeniu z innymi systemami, a także według różnych scenariuszy.

 

Scenariusz 1: inteligentną wentylację umożliwia czujnik wykrywania wtargnięcia IntelliTAG air io. Użytkownik może zdalnie sprawdzić w jakim położeniu są okna podczas jego nieobecności (otwarte/zamknięte), a także otrzymać alert w przypadku próby włamania.

 

20191108somfy 4

 

Scenariusz 2: bezpieczna i łatwa wentylacja dzięki napędowi Sliding air io. System ten pozwala pozostawić lekko uchylone okno w trybie wietrzenia i zablokować je ze względów bezpieczeństwa.

 

Okno można również zamknąć automatycznie za pomocą nowoczesnego nadajnika/czujnika air io, gdy w pomieszczeniu będzie odpowiednia temperatura i poziom wilgotności.

 

Scenariusz 3: automatyczne wietrzenie według harmonogramu. Dzięki połączeniu z centralą sterującą TaHoma® rozwiązanie pozwala programować okna tak, aby otwierały się codziennie zgodnie ze scenariuszami pasującymi do potrzeb użytkownika.

 

Na przykład scenariusz „Rano” wietrzy pomieszczenie o godz. 8:00 przez dziesięć minut. Z kolei gdy uruchamiamy scenariusz „Wychodzę z domu”, wówczas okna zamykają się, rolety opuszczają, a ogrzewanie zostaje przełączone w tryb eko.

 

20191108somfy

 

 

Nowe wyzwania dla branży okiennej

Program Somfy® Air jest innowacyjnym kierunkiem, wprowadzającym nową jakość w zakresie wyrobów stolarki okiennej oraz osłon okiennych.

 

Jak mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska – Dzięki zautomatyzowanym oknom i produktom z gamy Air io wpływamy na poprawę warunków mieszkaniowych i na polepszenie parametrów energooszczędnych domów i mieszkań.

 

Zaprezentowane podczas targów BATIMAT produkty to nasze spojrzenie w niedaleką przyszłość i jednocześnie innowacyjna oferta, która wzbogaca gamę rozwiązań w technologii io-homecontrol® z jednoczesnym rozszerzeniem korzyści dla użytkownika końcowego.

 

20191108somfy

 

SOMFY – to światowy lider w zakresie systemów inteligentnego sterowania i automatyki do rolet, bram i żaluzji w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Somfy od lat opracowuje rozwiązania, które wprowadzają domy na poziom Internetu Rzeczy (Internet of Things).

 

Łączy ze sobą jednym systemem różne urządzenia, zmieniając domy na całym świecie w komfortowe i bezpieczne „domy inteligentne”. Wysoką jakość produktów firmy Somfy ceni 220 milionów użytkowników.

 

20191108somfy

 

Firma powstała w 1969 roku w Cluses we Francji. Międzynarodowy zasięg działalności obejmuje 160 oddziałów w 60 krajach na całym świecie, zatrudniając 8000 pracowników.

 

W Polsce spółka istnieje od 1996 roku. W 2014 roku powstała, należąca do grupy Somfy, fabryka SOPEM w Niepołomicach. Obecnie oprócz jednostki produkcyjnej oraz Działu Badań i Rozwoju, funkcjonuje w Niepołomicach Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna, która dostarcza produkty do odbiorców z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

www.somfy.pl 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 12/2019
 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik