Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

FENSTERBAU FRONTALE 2020: wiodące międzynarodowe targi z kompleksowym programem wspierającym
Data dodania: 01.02.20

2020 02 06 1

Za około dwa miesiące będzie można zobaczyć innowacje w zakresie okien, drzwi i fasad w centrum wystawowym w Norymberdze, na targach FENSTERBAU FRONTALE, które odbędą się w dniach 18–21 marca 2020 r.

 

Oprócz stoisk z udziałem około 800 wystawców z całego świata, program wspierający zapewnia również kompleksowy przegląd rynku, informacje o najnowszych trendach w branży i wiele opcji rozwoju zawodowego. Znajdź szczegóły online na: www.frontale.de/programme

 

- Około 800 wystawców z 42 krajów
- Fora prezentacji poruszających kluczowe tematy, takie jak digitalizacja, komfort życia i architektura
- Pokazy specjalne „Stosowana digitalizacja dla rzemieślników” i „Fenestration Digital”
- Nowa inicjatywa: hakaton (z. ang. hackathon) - maraton projektowania zmienia uczestników w ekspertów wyznaczających trendy

 

20200202fensterbau Event

 

W 2020 r. centrum skumulowanej wiedzy specjalistycznej, wszechstronnych rozmów ze współpracownikami i partnerami ponownie znajdzie się w hali 3A. FORUM FRONTALE FENSTERBAU, które pierwszy raz odbyło się w 2018 r., będzie miejscem gdzie specjaliści będą się dzielić praktyczną wiedzą fachową podczas serii prezentacji.

 

Eksperci przedstawią prezentacje poruszające kwestie dotyczące digitalizacji, komfortu życia, mieszkań dostosowanych do wieku, dostępu światła dziennego i okien z PCV, a także udzielą praktycznych wskazówek i omówią możliwości szkolenia i rozwoju zawodowego dla handlowców. Wszystkie prezentacje można śledzić jako transmisje na żywo za pośrednictwem www.frontale.de/en  .

 

20200202fensterbau hacking

 

Nowością w tym roku jest HACKING FRONTALE – zręczny format dla kreatywnych umysłów
Po raz pierwszy na FENSTERBAU FRONTALE odbędzie się hakaton we współpracy z ZOLLHOF - Inkubatorem Technologicznym.

 

Kreatywne umysły ze wszystkich dyscyplin, na przykład programiści, inżynierowie, projektanci i ekonomiści biznesu, będą mieli okazję pomóc w opracowaniu innowacyjnych rozwiązań dwóch aktualnych wyzwań związanych z branżą okien, drzwi i elewacji.

 

Stosując świeże podejście, osoby z zewnątrz i specjaliści z branży mogą opracować prototypy i rozwiązania, a następnie przekazać je jury.

 

Celem hakatonu jest wyjście poza ograniczenia branży, a przy pomocy współpracowników wymyślenie zupełnie nowych pomysłów na rozwój i zastosowanie technologii w branży, które można następnie wykorzystać.

 

Od środy 18 marca do soboty 20 marca 2020 r. Foyer Mitte Entrance

 

20200202fensterbau digital

 

Konstruowanie okien, drzwi i elewacji staje się cyfrowe
Jednym z kluczowych tematów FENSTERBAU FRONTALE 2020 będzie digitalizacja. Zadowoleni klienci są kluczem do sukcesu biznesowego każdego specjalistycznego przedsiębiorstwa handlowego.

 

Można to osiągnąć dzięki pomocy wykwalifikowanego personelu, wydajnych procedur pracy, modeli biznesowych nastawionych na zysk oraz innowacyjnych produktów i usług.

 

Proces digitalizacji sprawia, że interakcja tych czynników sukcesu jest bardziej przejrzysta i łatwiejsza niż kiedykolwiek do planowania i zarządzania. Ale w jaki konkretny sposób można zastosować transformację cyfrową w przedsiębiorstwach?

 

Odpowiedzi udziela nowo utworzone forum Applied Digitalisation dla rzemieślników realizowane przez G + F Verlags- und Beratungs-GmbH we współpracy z NürnbergMesse obejmujące spotkania, warsztaty i prezentacje produktów.


Od środy 18 marca do soboty 21 marca 2020 r. Foyer Mitte Entrance

 

20200202fensterbau Teaser

 

Fenestration Digital to temat tegorocznego specjalnego programu organizowanego przez ift Rosenheim (Instytut Technologii Okien z Rosenheim) i NürnbergMesse.

 

Prezentuje innowacje produktowe i technologie cyfrowe, aby zaoszczędzić czas i koszty w całym łańcuchu dostaw, od sprzedaży po recykling.

 

Zgodnie z maksymą „Problem to tylko ukryta okazja”, bada on potencjał zrównoważonego biznesu i usług.

 

Tematy te zostaną zaprezentowane na stoisku wraz z pokazami innych innowacyjnych wystawców na różnych stacjach.


Od środy 18 marca do soboty 21 marca 2020 r. Pawilon 1, stoisko 1-515

 

20200202fensterbau guided tour

 

Po raz kolejny wydarzenie obejmie oprowadzanie z profesjonalnym przewodnikiem po określonych kluczowych tematycznych trasach we współpracy z redakcją czasopisma branżowego GLASWELT.

Tematyka tras jest następująca:

- Technologia produkcji i montażu okien (okna drewniane, aluminiowo-drewniane, plastikowe)

- Dostęp do budynku, technologia bezpieczeństwa, okucia do drzwi, ochrona przed włamaniem, inteligentny dom

- Nowoczesne okna

- Elementy przesuwne i innowacyjne konstrukcje okien

- Komponenty konstrukcyjne, elementy prefabrykowane, akcesoria, ochrona przeciwsłoneczna i inteligentne oszklenie.

Każde oprowadzanie trwa około 2 godzin.

 

Aby zapoznać się ze szczegółowymi datami i możliwością rejestracji, odwiedź stronę: www.glaswelt.de/guidedtours

 

Miejsce spotkania i rozpoczęcie zwiedzania: od środy 18 marca do soboty 21 marca 2020 r., pawilon 5, stoisko 5-142

 

20200202fensterbau taste

 

Inną ustaloną pozycją programu FENSTERBAU FRONTALE są prezentacje techniczne na temat „Innowacji ze Szwajcarii” organizowane przez Uniwersytet Nauk Stosowanych w Bernie w ramach wydarzenia „Taste of Windays” we współpracy ze szwajcarskimi stowarzyszeniami branży okiennej SZFF i FFF.

 

W 2020 roku tematem przewodnim jest „Inteligentne okna - inteligentny design”.


Czwartek, 19 marca i piątek, 20 marca 2020 r. 10:30 do 12:30 NCC Ost, Budapest Room

 

20200202fensterbau forum architecture

 

Informacje i prezentacje dla architektów i projektantów
Forum Architecture-Window-Facade (Architektura-Okna-Fasady), organizowane jest wspólnie przez czasopisma branżowe XIA i AIT.

 

W połączeniu z oznakowaniem Architects’ Area i pod hasłem „gęstość zabudowy” po raz dziesiąty przedstawi istotne kwestie w tym kontekście. Na całym świecie rośnie konurbacja, a coraz więcej osób mieszka i pracuje w centrach miast.

 

Ale przestrzeń jest ograniczona i wiele miast nie jest już w stanie powiększyć swojej powierzchni.

 

Istnieje zatem potrzeba dalszego zagęszczenia istniejących struktur, przekształcenia istniejących zasobów mieszkaniowych, zagospodarowania wolnych działek i wymyślanie rzeczy niewyobrażalnych (nieprawdopodobnych).


Czwartek 19 marca 2020 r. 10:30 do 14:00 NCC Ost, Istanbul Room

 

20200202fensterbau architect

 

W halach wystawowych czerwone logo Architects’ Area (Strefa Architekta) pomaga architektom i projektantom udać się bezpośrednio do obszarów, które ich najbardziej interesują.

 

Na odpowiednio wyznaczonych stoiskach mogą uzyskać specjalistyczne informacje i odpowiedzi ekspertów na szczegółowe pytania dotyczące okien, drzwi i fasad.

 

Logo znajduje się również w bazie danych wystawców i produktów pod adresem www.frontale.de/en/ausstellerprodukte.

Pomaga odwiedzającym przygotować się do wizyty na targach, a także umożliwia umówienie się na spotkanie z konkretnymi wystawcami.

 

20200202fensterbau master

 

Docenianie doskonałości: ceremonie wręczenia nagród na FENSTERBAU FRONTALE
W trzecim dniu targów organizatorzy tradycyjnie zwracają uwagę na najlepszych młodych studentów/stażystów z branży w ciągu ostatniego roku.

 

Wręczanie nagrody Master Craftsman Award organizowane przez Stowarzyszenie Szkło, Okna i Fasady z Badenii-Wirtembergii, jest potwierdzeniem doskonałych wyników młodych przedsiębiorców w ich teoretycznych i praktycznych egzaminach, kwalifikujących do stopnia mistrza szklarskiego w Technical College for Glass, Window and Facade w Karlsruhe.


Piątek 20 marca 2020 r. 16:30 - 18:00 FENSTERBAU FRONTALE FORUM, hala 3A, stoisko 3A-534

 

20200202fensterbau year

 

Z drugiej strony, po raz pierwszy laureaci nagrody Window Manufacturer of the Year (Producent Okien Roku) zostaną oficjalnie ogłoszeni na FENSTERBAU FRONTALE FORUM.

 

Poprzez tę nagrodę innowacyjną dla drobnych producentów okien stowarzyszenie TSM GmbH - Die Marke Tischler Schreiner, Holzmann Medien jako wydawca magazynu GFF oraz Euro Baubeschlag-Handel (EBH) AG doceniają szczególnie przedsiębiorcze firmy z innowacyjnymi koncepcjami produktów, skutecznym marketingiem, gwarantującym długoterminowy i zrównoważony rozwój i motywację własnego personelu lub doskonale zarządzane procesy produkcyjne.

 

Czwartek 19 marca 2020 r. 16:30 - 18:00 FENSTERBAU FORUM FRONTALE, hala 3A, stoisko 3A-534

 

Dostępne od lutego w sklepach z aplikacjami: aplikacja FENSTERBAU FRONTALE

Odwiedzający mogą korzystać z aplikacji FENSTERBAU FRONTALE na iOS i Androida, aby uzyskać z wyprzedzeniem informacje o wystawcach i produktach oraz stworzyć „listę życzeń”.

 

Aplikacje ułatwiają nawigację po targach dzięki dynamicznemu planowi pięter i powiadomieniom w przypadku zmian w na osobistej liście życzeń.


Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do: www.frontale.de/en/app

 

2020 02 06 2

 

FENSTERBAU FRONTALE na social media
#fensterbaufrontale
facebook.com/fensterbaufrontale
twitter.com/fensterbau
instagram.com/fensterbaufrontale
linkedin.com/company/fensterbaufrontale

Więcej informacji: www.frontale.de 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także