Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 04 okladka

Świat Szkła 04/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Kotły kondensacyjne nowej generacji – komfort użytkowania na najwyższym poziomie
Data dodania: 31.03.20

Dobrze dobrany i zaprojektowany system grzewczy powinien zapewniać nie tylko odpowiedni komfort cieplny w budynku, ale również wygodną,bezproblemową obsługę, niezależnie od ograniczeń, z jakimi boryka się osoba sterująca domową instalacją c.o.

 

Projektując domy z myślą o osobach niepełnosprawnych należy starannie dobierać rozwiązania stosowane na każdym etapie budowy. Dotyczy to również instalacji, w tym systemu grzewczego. Oczywistym jest, że w przypadku osób niepełnosprawnych powinien być to system bezobsługowy – wymagający od użytkownika minimalnego zaangażowania.

 

 

dbb 35 1

 

Do bezobsługowych urządzeń grzewczych zalicza się m.in. gazowe kotły kondensacyjne. Kotły kondensacyjne Vitodens nowej generacji, czyli najnowocześniejsze urządzenia tego typu poza energooszczędną pracą mogą pochwalić się również wysokim bezpieczeństwem użytkowania i niezwykle prostą, komfortową obsługą.

 


Miejsce montażu kotła
Nowoczesne kotły kondensacyjne Vitodens to urządzenia, które nie muszą być instalowane w kotłowniach. Można je zamontować m.in. w łazience, holu, garderobie lub kuchni. Dzięki temu kocioł kondensacyjny może zawisnąć w miejscu, gdzie dostęp do niego będzie o wiele wygodniejszy i swobodniejszy niż w ciasnym pomieszczeniu kotłowni.

 

To spore udogodnienie dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W przypadku lokalizacji kotła gazowego w pomieszczeniach mieszkalnych bardzo ważna jest m.in. estetyka urządzenia grzewczego. Między innymi dzięki prostej bryle i zlicowanemu z obudową nowoczesnemu wyświetlaczowi wzornictwo kotłów nowej generacji Vitodens wpisuje się harmonijnie w wystrój wnętrza, niezależnie od jego stylu.

 


Kocioł grzewczy w zasięgu wzroku i ręki
Lokalizacja kotła kondensacyjnego w pomieszczeniach domowych umożliwia użytkownikowi łatwą kontrolę pracy systemu grzewczego. Dodatkowym udogodnieniem w przypadku kotłów nowej generacji Vitodens 200 jest 7-calowy, kolorowy wyświetlacz, który można usytuować według indywidualnych potrzeb – u góry lub na dole urządzenia. Zmiana położenia wyświetlacza zapewnia wygodną obsługę kotła każdemu użytkownikowi - bez względu na jego wzrost czy ograniczenia związane np. z poruszaniem się na wózku.

 

Kolejnym ułatwieniem w przypadku kotłów Vitodens nowej generacji jest tzw. Lightguide, czyli pasek świetlny LED, rozciągający się na całą szerokość urządzenia. Informuje on w czasie rzeczywistym o ogólnym stanie pracy kotła: pasek świeci równomiernie po włączeniu urządzenia, pulsuje gdy znajduje się ono w trybie gotowości, potwierdza mignięciem zmianę ustawienia i miga gdy praca kotła jest zakłócona. To bardzo praktyczne rozwiązanie pozwala już na pierwszy rzut oka, bez potrzeby zbliżania się do kotła ocenić czy pracuje on prawidłowo.

 

dbb 35 2

 


Ogrzewanie zdalnie sterowane
Również sterowanie pracą kotłów Vitodens może odbywać się bez konieczności podchodzenia do urządzenia. Kotły nowej generacji zostały wyposażone w zintegrowany interfejs WiFi, który pozwala zarządzać ich pracą praktycznie z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji mobilnej ViCare.

 

Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie, m.in. w sytuacji gdy kocioł z jakiegoś powodu musi zostać zainstalowany w osobnym pomieszczeniu kotłowni. Korzystając z niej na smartfonie można np. sprawdzić ustawienia pracy kotła nie opuszczając salonu. Użytkownik może też podwyższyć temperaturę w pomieszczeniach np. tuż przed powrotem do domu lub zredukować ją zdalnie, gdy będzie pozostawał poza nim jeszcze przez dłuży czas

 

 Więcej informacji:  Dom bez barier 2020   

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik