Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

BUDMA 2020. KRAUSE staje na wysokości
Data dodania: 01.04.20

Kolejna edycja BUDMY za nami. Temu najważniejszym wydarzeniu branży budowlanej w Polsce co dwa lata towarzyszą Targi Maszyn Budowlanych i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ.

 

2020 03 08 1

 

I to w ramach tej imprezy, swoją szeroką ofertę rozwiązań do pracy na wysokości dedykowaną ekipom budowlanym zaprezentowała firma KRAUSE – producent drabin, rusztowań i pomostów roboczych.

 

Firma KRAUSE, znana z rozwiązań spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa pracy na wysokości, pojawia się w poznańskich halach nieprzerwanie od kilkunastu lat. Jej przedstawiciele doceniają międzynarodowy charakter imprezy oraz duży potencjał biznesowy, jaki ze sobą niesie, w szczególności możliwość bezpośrednich rozmów z obecnymi i potencjalnymi klientami, które w tym roku okazały się bardzo owocne.

 

2020 03 08 2

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, stoisko producenta cieszyło się dużym zainteresowaniem gości. Uwagę fachowców przykuwała ciekawa prezentacja pionowej drabiny ewakuacyjnej oraz profesjonalne rusztowanie z serii STABILO 5500, które oferuje nie tylko 2 platformy robocze na różnych poziomach, ale i wygodne schody wewnętrzne, zwiększające zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo prac.

 

— Tradycyjnie już odwiedzający pytali o rozwiązania, które pozwalają na długą i komfortową pracę na wysokości. Nasza oferta jest w tym zakresie szeroka: od różnego rodzaju podestów roboczych, przez niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, jakim jest system TeleBoard, po drabiny wolnostojące z dużą platformą.

 

2020 03 08 3

 

Wszystkie rozwiązania można było obejrzeć i przetestować na naszym stoisku. Ale chciałbym zwrócić także uwagę na coś niezwykle istotnego, a mianowicie bezpieczeństwo pracy, które było tematem wielu rozmów z branżowymi specjalistami. Bardzo nas to cieszy, bo pokazuje pozytywny trend, jaki od kilku lat obserwujemy nie tylko w sektorze budowlanym, ale i w przemyśle czy gospodarce magazynowej.

 

Zapewnienie bezpiecznych warunków pracy staje się absolutnym priorytetem pracodawców. Nie tylko szukają bezpiecznych narzędzi pracy, opracowują ergonomiczne stanowiska robocze, ale i stawiają duży nacisk na edukację i uświadamianie swoich pracowników, w kwestii zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania podstawowych przepisów BHP, w tym wymagań dotyczących pracy na wysokości.

 

2020 03 08 4

 

A ta, jak pokazują statystyki, często jest źródłem wyjątkowo groźnych w skutkach wypadków — mówi Marek Banach, Kierownik Działu Marketingu, KRAUSE Sp. z o.o. Choć branża budowlana właściwie od maja ubiegłego roku notuje spadki koniunktury, a o nadchodzącym kryzysie w sektorze mówi się już głośno, to targi BUDMA nie odzwierciedliły pesymistycznych nastrojów.

 

2020 03 08 5

 

Ogromna liczba wystawców, wielu zwiedzających i ciekawe rozmowy biznesowe pozwalają mieć nadzieję, że ten rok nie będzie taki zły. Tym bardziej, że w styczniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie wyniósł minus 0,7. A to, w porównaniu z grudniem ubiegłego roku, kiedy spadł do poziomu minus 4,6, pozwala z umiarkowanym optymizmem patrzeć w przyszłość.


Jowita Nowakowska

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 03/2020
   

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik