Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 12 okladka

Świat Szkła 12/2020

User Menu

flow 160X600b

 

 

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

webinarium lamilux 1

Hartowanie szkła – technologie inżynieryjne LandGlass Technology
Data dodania: 05.04.20

Jeden piec do hartowania szkła może pracować zarówno ze szkłem płaskim jak i giętym. Od anonsowania koncepcji dwukierunkowej linii do hartowania szkła płaskiego i giętego mija 18 lat.

 

Od tego czasu wysokowydajna i energooszczędna propozycja z powodzeniem weszła do głównego nurtu europejskiego przemysłu szklarskiego.

 

LandGlass Technology specjalizuje się w projektowaniu, rozwoju i produkcji wysoko zaawansowanych pieców do hartowania szkła.

 

Firma posiada setki patentów w zakresie hartowania szkła płaskiego i giętego, a także kontynuuje rozwój tej technologii, aby sprostać rosnącym wymaganiom współczesnego przemysłu szklarskiego.

 

2020 03 41 1 

Fot. 1. Każdy etap rozwoju LandGlass Technology odzwierciedla zaangażowanie producenta w innowacje technologiczne oraz koncentrację na rozwoju człowieka i zrównoważonym rozwoju (fot. www.landglass.com)

 

O ile najnowszą linię technologiczną LandGlass Technology dla przemysłu szklarskiego znajdziemy w Australii, to właśnie rynek europejski okazuje się teraz najbardziej chłonny na propozycje sygnowane kompetencjami inżynierów firmy z siedzibą w Luoyang, w Chinach.

 

Globalny dziś koncern – producent pieców do hartowania szkła wszelkiego typu, obecny dzięki swym autoryzowanym reprezentantom w niemal każdym zakątku świata – okazuje się podbijać serca kolejnych kontrahentów w krajach Unii Europejskiej.

 

I nic dziwnego. Kompletne linie technologiczne Landglass odzwierciedlają zaangażowanie sztabu inżynierów w innowacje technologiczne oraz koncentrację na rozwoju człowieka i zrównoważonym rozwoju.

 

Firma LandGlass Technology stworzyła sieć serwisową o zasięgu ogólnoświatowym poprzez centra serwisowe zlokalizowane w Europie, Ameryce, Azji Południowo-Wschodniej, Indiach i Rosji, co pozwala na bardziej terminową i przemyślaną obsługę jej klientów na całym świecie.

 

Wyłącznym przedstawicielem na rynek polski jest firma MEKANIKA z Gorlic.

 

— Czy to szkło małowymiarowe, czy typu Jumbo, LandGlass Technology posiada pełną gamę pieców do hartowania, więc zaspokoi potrzeby debiutujących w tej branży firm, jak i gigantów przemysłowej, wielkoseryjnej produkcji, gdy pomyślą o potrzebie modernizacji przestarzałych linii technologicznych — zapewnia Błażej Wroński z firmy MEKANIKA.

 

 2020 03 41 2

Fot. 2. W 2019 roku produkcja i instalacja linii technologicznych LandGlass Technology na rynkach zagranicznych osiągnęła rekordowy poziom (fot. www.landglass.com)

 

Za każdym razem mowa o kompletnym portfolio propozycji, których trzon stanowią piece do hartowania szkła płaskiego (jednokomorowe, dwukomorowe, przelotowe), piece do gięcia i hartowania szkła (wzdłużne i poprzeczne), piece typu KOMBI do hartowania szkła płaskiego i giętego.

 

Tymi ostatnimi szczególnie powinny zainteresować się firmy, które dotąd korzystają z usług hartowni szkła, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na cenę.

 

2020 03 41 3 

Fot. 3. W kompetencjach firmy MEKANIKA jest kompleksowa i terminowa obsługa posprzedażowa klientów LandGlass Technology, a też oczywiście pomoc w wyborze optymalnej linii technologicznej (fot. www.landglass.com)

 


Dlaczego linie technologiczne LandGlass Technology?
Stały uczestnik wiodących wydarzeń, by wspomnieć GlassBuild America, VITRUM, GLASSTEC… – każdą kolejną edycję zapisuje w entuzjastycznych komunikatach. Z rekordowo najwyższym zainteresowaniem spotkała się propozycja prezentowana całkiem niedawno.

 

Podczas włoskiej edycji międzynarodowej wystawy szkła VITRUM 2019 stoisko LandGlass Technology prezentowało kompleksowe podejście do technologii przemysłowych 4.0 i IoT (Internet of Things – ang. Internet Rzeczy).

 

Prócz propozycji inteligentnych fabryk pokazano nowej generacji piec do hartowania szkła UltraJet™ oraz szkło izolowane próżniowo LandVac®. Stoisko było tłumnie oblegane, miały miejsce pierwsze konsultacje, zainicjowano pierwsze realizacje.

 

Dwukierunkowy piec do hartowania szkła dziś stanowi o unikalnym procesie gięcia i hartowania – sztandarowej propozycji chińskich inżynierów.

 

Zespół badawczo-rozwojowy LandGlass Technology opracował specjalną maszynę do gięcia i hartowania szkła typu jumbo, której wymagał rynek architektoniczny.

 

LandGlass wprowadził linię AC do hartowania szkła płaskiego i giętego w dwóch kierunkach (AC Flat & Bent Bi-Direction Glass Tempering Line).

 

Ten typ linii posiada zarówno wygiętą jak i płaską sekcję hartowniczą na dwóch końcach pieca grzewczego. Może ona hartować szkło płaskie lub gięte poprzez załadunek szkła z różnych kierunków.

 

Szkło o odpowiednich paramatrach
Szkło hartowane ma charakterystyczne cechy oraz właściwości, które definiują jego szerokie zastosowanie w wielu branżach, od budowlanej po motoryzacyjną, oraz tłumaczą jego wciąż rosnącą popularność. Najczęściej stosuje się je w miejscach podwyższonego ryzyka.

 

Materiał taki pożądany jest przez architektów oraz inżynierów, ponieważ nadaje budynkom dodatkowych walorów estetycznych bez utraty wysokich parametrów świetlno-energetycznych.

 

Hartowanie szkła pozwala na nadanie mu parametrów, które są potrzebne w przypadku budowy szklanych fasad, balustrad, kabin prysznicowych, regałów, mebli, blatów stolików, zadaszeń, ale też schodów i podłóg. Szkło hartowane ma coraz większy wachlarz zastosowań.

 

— LandGlass Technology ewoluował od dostawcy jednego urządzenia do lidera w dziedzinie przetwarzania szkła i wysokiej klasy energooszczędnych materiałów budowlanych, oferującego zintegrowane technologie dla szerokiego grona odbiorców.

 

Dziś, dzięki naszej kompletnej propozycji pieców, możemy zaspokoić potrzeby zarówno niewielkich producentów gotowych produktów, jak i gigantów przemysłu szklarskiego.

 

Dość powiedzieć, że LandGlass Technology to piece zaprojektowane do hartowania niewielkich formatek, począwszy od płaskich w rozmiarze 200x400 mm i giętych 300xARC500, a skończywszy na gigantycznych taflach płaskich o wymiarach 2440x8000 mm i 5000xARC280 dla szkła giętego.

 

Za każdym razem finalne produkty mogą mieć grubość od 4 do 19 mm — przybliża portfolio propozycji Błażej Wroński z firmy MEKANIKA.

 

Hartowanie szkła polega na poddaniu go obróbce cieplnej i doprowadzeniu do temperatury mięknięcia, a następnie szybkim ostudzeniu.

 

W wyniku tych działań, w warstwie powierzchniowej szkła powstają naprężenia, zwiększające jego wytrzymałość.

 

W pierwszym etapie chłodzenia następuje natychmiastowy skurcz warstw wierzchnich. Utrata ciągliwości powoduje ściskanie przez warstwy zewnętrzne warstw wewnętrznych.

 

W zahartowanym szkle na jego wewnętrzną warstwę działają naprężenia rozciągające, natomiast na zewnętrzną – ściskające. Samo hartowanie szkła trwa zaledwie kilka sekund, a reszta to proces studzenia go do temperatury pokojowej.

 

— Dla powodzenia procesu istotna jest eliminacja tafli z wadami ukrytymi. Wszelkie pęcherzyki powietrza czy pęknięcia są wykrywane przez bramkę detekcyjną na wejściu, więc tylko tafle nieskazitelnie „czyste” trafią do pieca.

 

Proces jest więc bardziej wydajny. Nie do pomyślenia jest hartowanie szkła z wadami ukrytymi — podkreśla Błażej Wroński.

 

2020 03 41 4 

Fot. 4. a)Piec do hartowania szkła serii Cyclone jest w stanie zapewnić systemowe rozwiązania dla płaskiego i giętego szkła hartowanego. b) Nowa generacja pieców do hartowania szkła UltraJet typu kombi (fot. www.landglass.com)

 

Ultra przejrzyste, szkło z nadrukiem sitowym, szkło ze wzorem, szkło barwione, szkło bezbarwne… Posiadacza linii technologicznej marki LandGlass nie limituje wybór produktów, który wymaga obróbki cieplnej.

 

— Dlaczego LandGlass Technology? Bo za technologią tą stoi największa ilość patentów międzynarodowych, a w Polsce konsultanci techniczni, którzy dosłownie w każdej chwili – dziś dzięki cyfrowej łączności – pomagają w implementacji najlepszych rozwiązań, co każdego dnia podnosi rentowność firm specjalizujących się w hartowaniu szkła — podsumowuje Błażej Wroński.

 

Od inteligentnej linii do przetwarzania szkła i inteligentnej fabryki, która integruje technologie przemysłowe 4.0 i IoT, po pełną gamę rozwiązań technicznych dla płaskich i giętych szkieł hartowanych – w kompetencjach specjalistów z firmy MEKANIKA z Gorlic jest dobranie optymalnego pieca do hartowania szkła wszelkiego typu.

 

Mowa tu o produktach finalnych obejmujących architekturę, meble, sprzęt gospodarstwa domowego, samochody i energię słoneczną, a także po wysokowydajne, energooszczędne nowe materiały, jak szkło hartowane próżniowo LandVac.

 

Zespół obsługi klienta firmy MEKANIKA jest odpowiedzialny za instalację urządzeń LandGlass Technology i zapewnienie serwisu posprzedażnego. Służy oczywiście wsparciem na etapie wyboru optymalnej linii technologicznej i modernizacją już posiadanej.

 

W myśl filozofii „integralności, jakości, innowacji i usług” specjaliści z Gorlic postrzegani są dziś jako liderzy zaawansowanych technologicznie pieców hartowniczych.Mekanika

 

2019 04 62 7

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 03/2020
   

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik