RGC wybiera maszyny FOREL do obróbki obrzeży szkła i do produkcji szyb zespolonych extra-jumbo |
Data dodania: 28.04.20 |
Siedziba administracyjna grupy RGC (Russian Glass Company) znajduje się w Sankt Petersburgu, w imponującym budynku z własną powierzchnią produkcyjną 16 000 m2.
To tylko jeden z zakładów produkcyjnych RGC: grupa ma ich łącznie 13, w Petersburgu, Moskwie, Jarosławiu, Klimowsku, Tuli, Niżnym Nowogrodzie, Kazaniu, Samarze i Krasnodarze.
Przy szacowanej rocznej produkcji 3 milionów metrów kwadratowych szyb zespolonych, RGC produkuje około 25% wszystkich szyb w całej Federacji Rosyjskiej. FOREL Rosja w centrali RGC w Sankt Petersburgu
W siedzibie firmy powitał nas Giennadij Bugrow, dyrektor wykonawczy: — Nasza konkurencyjność opiera się na organizacji i wydajności. Te dwa czynniki pozwoliły nam rozwinąć się pod względem wielkości i zdolności produkcyjnej do dzisiejszego stanu i zająć dominującą pozycję w sektorze szyb w Federacji Rosyjskiej.
I chociaż dzisiejszy rynek wymaga coraz bardziej innowacyjnych produktów o wyższym stopniu przetworzenia, które są bardziej złożone niż kiedykolwiek wcześniej, struktura, którą zbudowaliśmy oznacza, że nie boimy się zajmować żadnym projektem.
Giennadij Bugrow, dyrektor wykonawczy RGC
Gennady Bugrov (RGC) and Carlo Zuccarello (Forel)
Zespół RGC w zakładzie Mineralnaya (St. Petersburg) z jedną z pionowych linii technologicznych firmy FOREL
W 2006 roku spółka holdingowa Adamant nabyła 7 zakładów produkcyjnych i założyła Russian Glass Company (RGC), która natychmiast stała się jednym z największych graczy na rynku krajowym. Grupa umocniła swoją pozycję w kolejnych latach poprzez szereg inwestycji zarówno w technologię, jak i akwizycję nowych zakładów, ostatecznie osiągając obecną liczbę 13 zakładów produkcyjnych.
RGC Showroom
Dziś RGC osiąga roczne obroty w wysokości 120 milionów euro, produkując każdego roku 2,5 miliona m2 szyb zespolonych do okien dla budownictwa mieszkaniowego, kolejny 1 milion m2 szyb zespolonych na fasady oraz 1 milion m2 hartowanego i laminowanego szkła bezpiecznego.
Eduard Kovacic (FOREL Rosja) i Giennadij Bugrow (RGC)
Lina FOREL do obróbki obrzeży tafli szklanych w RGC Mineralnaya
Obecnie posiadamy łącznie sześć linii do obróbki obrzeży (w tym dwie linie do obróbki tafli Jumbo) i już zamówiliśmy kolejne cztery, plus linię do cięcia tafli Jumbo oraz maszyny do wykonywania otworów w taflach szklanych. RGC zainwestował także w wysoce innowacyjną linię FOREL „No Limits” do produkcji wielkoformatowych szyb zespolonych.
Linia FOREL „No limits” do produkcji szyb zespolonych w RGC (robot uszczelniający)
Zdecydowaliśmy się na współpracę z FOREL z trzech powodów: wydajności oferowanej przez ich maszyny pod względem wydajności, relacji współpracy utworzonej z FOREL Rosja i zdolności firmy do stawiania zawsze na pierwszym miejscu klienta. FOREL nigdy nie zawiódł nas, zawsze był gotów by nas słuchać, gdy tylko mieliśmy problem. Na zakończenie zapytaliśmy Giennadija Bugrowa, czego oczekuje w przyszłości.
Linia FOREL „No Limits” do produkcji szyb zespolonych w zakładzie RGC
Zakład produkcyjny RGC Dzierżyński (Moskwa) był kolejnym miejscem, które szczególnie chętnie odwiedziliśmy. Położony około 750 km od głównej siedziby, zakład ten zatrudnia ponad 200 pracowników i produkuje około 500 000 m2 płaskich szyb zespolonych rocznie.
Aleksy Arbuzov, dyrektor generalny RGC Dzierżyński
W murach tego zakładu wykonuje się różne procesy obróbki szkła: cięcie szyb jumbo, obróbka krawędzi, hartowanie, laminowanie, sitodruk i oczywiście montaż szyb zespolonych. Jednak zakład RGC Dzierżyński specjalizuje się w szczególności w produkcji wielkoformatowych szyb zespolonych do fasad i innowacyjnych projektów architektonicznych.
Zostaliśmy przywitani na miejscu przez kierownika zakładu Vadima Troflyanina, który zabrał nas na zwiedzanie różnych działów produkcyjnych, w tym dwóch linii FOREL do obróbki krawędzi tafli szklanych i specjalnej linii „No Limits” do produkcji wielkoformatowych szyb zespolonych.
— Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych maszyn FOREL — powiedział Vadim Troflyanin — które natychmiast uzyskały wyższą wydajność niż inne maszyny.
Ponadto linia do obróbki krawędzi tafli szklanych, skonfigurowana podobnie jak inne nasze linie FOREL, używa różnych maszyn do określonych procesów (maszyna do obróbki krawędzi, wiertarka, maszyna do cięcia tafli szklanych i myjka).
Oprócz widocznej poprawy jakości gotowego produktu, rozkład pracy przy obróbce krawędzi na wiele maszyn zapewnia również znacznie lepszą wydajność niż inne rozwiązania. Podczas gdy operator rozładowuje gotową szybę, kolejna tafla jest myta, a następna jest już w trakcie obróbki krawędzi.
W przyszłości zamierzamy nadal inwestować w konkretne rozwiązania dla dużych formatów. W rzeczywistości będzie to konieczne w ciągu najbliższych kilku lat: to nie przypadek, że główni producenci szkła płaskiego rozważają już możliwość produkcji paneli w formacie Extra-Jumbo bezpośrednio w Rosji. A RGC wyprzedza konkurencję, także dzięki wsparciu FOREL.
— Nie możesz być konkurencyjny na rynku szyb zespolonych, jeśli nie używasz nowych, najnowocześniejszych systemów zaprojektowanych specjalnie do przetwarzania dużych formatów — podsumowuje Vadim Troflyanin.
— Nie warto nawet podejmować się nowatorskiego projektu architektonicznego (z całym wysiłkiem i wyzwaniami, jakie wiążą się z tymi projektami) bez odpowiedniej maszyny: konieczność wyrzucenia jednej wadliwej szyby okiennej przeznaczonej do mieszkania to jedno, ale wyrzucenie dużej partii wadliwych szyb lub odrzucenie wadliwej tafli szkła większego formatu to zupełnie inna sprawa. Właśnie dlatego wybraliśmy linię FOREL „No Limits” do produkcji szyb zespolonych.
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
|