Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 03 okladka1

Świat Szkła 03/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

konferencja webinarium 2021 

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Manipulator do szkła i okien nowej generacji Glassworker GW 625-2
Data dodania: 03.06.20

Manipulator do szkła Glassworker GW 625-2 to elektryczna maszyna zasilana z umieszczonych wewnątrz urządzenia akumulatorów. Maszyna służy do podnoszenia i transportowania tafli szkła, pakietów szybowych oraz gotowych okien. Wykorzystywana może być na linii produkcyjnej, przy załadunku szyb i okien oraz – w szczególności – na budowach przy montażu stolarki okiennej i fasad.

 

2020 05 40 1

 

Jako nieliczna z maszyn na rynku może realizować montaże fasad podając element poza obrys elewacji i automatycznie obracając go do montażu, bez konieczności ręcznego wykonywania obrotu. Maszyna posiada również funkcję automatycznego pionowania elementu i posiada programowalne prędkości pracy.

 

Wykorzystywana była wielokrotnie w budownictwie wysokościowym w Polsce, na takich inwestycjach, jak: KTW Katowice, Smyk, Rotunda czy Varso. Zainstalowany w maszynie napęd przenoszony jest na przednią oś i posiada możliwość płynnego sterownia. Przyśpieszanie i hamowanie odbywa się za pomocą intuicyjnego joysticka zabudowanego na rękojeści urządzenia.

 

2020 05 40 2

 

Maszyna wyposażona jest standardowo w pilota umożliwiającego sterowanie ramieniem urządzenia, na którym zawieszona jest szyba lub okno. Za pomocą pilota możemy podnosić i opuszczać ciężar, wysuwać się i cofać z obciążeniem, obracać o 360o, pochylać w górę, w dół i w bok, jak również przesuwać się względem osi maszyny. Mówiąc wprost – możliwe są wszystkie ruchy w przestrzeni 3D.

 

Takie rozwiązanie umożliwia precyzyjne pozycjonowanie szyby w ramie. Wszystkie te funkcje razem oferują aktualnie najbardziej kompleksowe rozwiązanie w zakresie transportu szyb i okien.

 

Nowa generacja maszyn Glassworker GW 625-2 umożliwia konfigurację maszyny w trzech wariantach wyposażenia. Dostępna jest wersja ekonomiczna i lekka bez automatycznego modułu obracania głowicą, wersja z hydraulicznie obracaną głowicą i wersja najnowsza, wyposażona w możliwość mechanicznego odchylania szyby z poziomu bezprzewodowego pilota.

 

2020 05 40 3

 

Wszystkie maszyny mogą być dodatkowo wyposażone w przedłużenie ramienia, które umożliwia swobodny montaż szyb i zadaszeń na wysokości powyżej 4 m. W urządzeniu Glassworker zabudowany jest innowacyjny system zabezpieczenia poziomu podciśnienia dystrybuowanego do przyssawek.

 

Gwarantuje to podwójne bezpieczeństwo. Za ten moduł odpowiedzialny jest oddzielny czujnik i dwuobiegowy układ przygotowania i dystrybucji podciśnienia, który zabezpiecza przed niekontrolowanym odłączeniem się ssawek od szkła. Cały system przygotowania próżni jest niezależny od maszyny i od ruchomej części głowicy urządzenia.

 

2020 05 40 4

 

Zainstalowane, nowoczesne akumulatory i system ładowania umożliwia długą pracę maszynie na jednym ładowaniu i gwarantują długą żywotność baterii. Parametry nowej generacji maszyn umożliwiają pracę zarówno w hali, jak i na budowie. Transport maszyny możliwy jest busem lub na przyczepie auta osobowego.

 

Maszyna Glassworker GW 625-2, produkcji niemieckiej, ma zwartą i prostą konstrukcję, przez co niezbędne czynności serwisowe są proste i ograniczone do minimum. Producent i dystrybutor maszyny, firma UPLIFTER umożliwia wynajem i prezentacje maszyny wraz ze szkoleniem z obsługi. 

 


Lech Iwaniuk
UPLIFTER
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. +48 662 128 310

 

2020 05 40 5

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 05/2020
   

 

 

 

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik