Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Chrzanów, Trzcianka, Łódź – trio idealne. Łódzka fabryka Hydro z certyfikatem ASI
Data dodania: 26.08.20

Po zakończonym procesie certyfikacji wszystkie trzy zakłady Hydro w Polsce mogą poszczycić się działaniem zgodnym ze Standardem Wydajności ASI (ASI Performance Standard) oraz Standardem Kontroli Pochodzenia Produktu ASI (ASI Chain of Custody Standard).

 

2020 07 06 1

 

Certyfikacja Performance Standard ASI potwierdza odpowiedzialne praktyki w obszarze produkcji, pozyskiwania surowców oraz zarządzania produktem w branży aluminiowej, zaś norma Chain of Custody (w skrócie CoC) określa wymagania w zakresie tworzenia łańcucha pochodzenia materiałów.

 

Obejmuje ona m.in. aluminium certyfikowane przez organizację Aluminium Stewardship Initiative (ASI), które buduje nasz łańcuch wartości już na jego wczesnym etapie. Certyfikacją objęte są bowiem nie tylko zakłady oraz realizowane w nich procesy produkcyjne, lecz także sam materiał, który pochodzi ze sprawdzonych, spełniających najwyższe standardy źródeł.

 

W lutym tego roku obydwoma certyfikatami zostały odznaczone zakłady Hydro w Chrzanowie i Trzciance, a dziś dołącza do zakład Hydro w Łodzi. — To wspaniale, że nasz wspólny wysiłek doprowadził do osiągnięcia sukcesu także w Łodzi.

 

Kolejny raz udowodniliśmy, że Hydro to marka, która nie spoczywa na laurach i każdego dnia dba o rozwój – zarówno swoich pracowników, jak i całego biznesu — podkreśla Łukasz Winiarek, Dyrektor Zarządzający Hydro Extrusion Poland w zakładzie w Łodzi.

 

Certyfikacja łódzkiego zakładu obejmuje działalność w zakresie produkcji motoryzacyjnej, w tym produkcję aluminiowych relingów i elementów wykończeniowych.

 

— To prawdziwy kamień milowy w naszym programie zrównoważonego rozwoju oraz w pomaganiu naszym klientom w udokumentowaniu, że pracują na materiałach zachowujących najwyższe standardy jakości i odpowiedzialności, na każdym etapie procesu produkcji — mówi Piotr Wieliński, Dyrektor Zarządzający Hydro Extrusion Poland w zakładach w Trzciance i Chrzanowie

 

Zakłady Hydro w Polsce zajmują się produkcją i sprzedażą wyciskanych profili aluminiowych, a także obróbką powierzchni oraz innymi procesami umożliwiającymi wykonanie gotowych produktów dopasowanych do konkretnych potrzeb klientów z sektora transportu, motoryzacji czy budownictwa ogólnego i inżynieryjnego.

 

Hydro zatrudnia w zakładzie w Łodzi około 480 osób, a w Polsce łącznie ponad 1400 osób. Extruded Solutions to największa dywizja biznesowa Hydro, zatrudniająca 22 000 pracowników w 40 krajach.

 

Obszar ten dostarcza dostosowane do indywidualnych potrzeb komponenty i rozwiązania aluminiowe dla wszystkich gałęzi przemysłu, od motoryzacyjnego i transportu masowego po budownictwo, elektronikę, przemysł morski i przybrzeżny. Ten dział biznesowy firmy obsługuje ponad 30 tysięcy klientów na całym świecie.

 

Agata Zalewska

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 07-08/2020
   

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik