Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Konieczne części składowe marki TermoProfi dla energooszczędnych okien
Data dodania: 26.08.20

Dom pasywny to innowacyjne rozwiązanie budowlane, które nie tylko zapewnia wysoką efektywność energetyczną i komfort cieplny, ale również generuje oszczędności eksploatacyjne i ogranicza zużycie nieodnawialnych źródeł energii. Technologia ta wyznacza nowe kierunki rozwoju budownictwa w wielu rozwiniętych krajach na świecie.

 

2020 07 21 1 

Z uwagi na stale rosnące koszty utrzymania komfortowej temperatury wewnątrz budynku, coraz więcej inwestorów przekonuje się do budowania domów pasywnych i zeroenergetycznych (nZEB). Dzięki wysokiej izolacji termicznej dachu, ścian, okien i podłóg, straty energii redukowane są do minimum.

 

Aby okna i fasady osiągnęły standardy wyznaczane budynkom pasywnym, konieczne jest zastosowanie nowoczesnych profili ram okiennych i szyb zespolonych o wysokiej klasie energetycznej.

 

Wykorzystanie szkła niskoemisyjnego z odpowiednio dobranym współczynnikiem selektywności energii, zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy szybami i wypełnienie przestrzeni międzyszybowej gazem szlachetnym znacząco poprawia izolacyjność cieplną okna, jednak krawędzie tafli szkła są w dalszym ciągu elementem łączącym skrajne (wewnętrzne i zewnętrzne) środowiska temperaturowe.

 

2020 07 21 3

 

Bardzo często właśnie tu dochodzi do powstania tzw. mostków termicznych i zwiększonego przepływu energii od ciepłej szyby w kierunku szyby zimnej, czego następstwem jest utrata energii i kondensacja pary wodnej na powierzchni szyby.

 

Problem ten nasila się gwałtownie gdy w szybach występują metalowe szprosy zmniejszające dystans oddzielający 2 szyby którego zachowanie niezbędne jest do minimalizacji strat.

 

Ten powszechny problem pomaga rozwiązać ciepła ramka marki TermoProfi, która w połączeniu z nowym produktem polskiego producenta – szprosami wiedeńskimi – tworzy konstrukcję o optymalnych parametrach termoizolacyjnych.

 

 

2020 07 21 2

 

Ciepłe ramki TermoProfi
Flagowy produkt marki TermoProfi stanowią najnowszej generacji ramki dystansowe do szyb zespolonych, które są dostępne w trzech wersjach: Standard, Standard+ i Optimal.

 

Ciepłe ramki ustalają właściwą odległość między taflami szkła w szybie zespolonej. Na obrzeżach szkła spełniają funkcję termoizolacyjną oraz zmniejszają utratę ciepła przez okno nawet o kilkanaście procent.

 

Okna wyposażone w ramki dystansowe TermoProfi poprawiają swoje właściwości termiczne, przyczyniając się tym samym do obniżenia o ok. 10% kosztów zużycia energii.

 

Dzięki wykorzystaniu kompozytowego tworzywa i włókna szklanego, wzbogaconego warstwą powłoki barierowej, zawartość gazu szlachetnego wypełniającego przestrzeń międzyszybową pozostaje hermetycznie zamknięta przez cały okres użytkowania okna, co w konsekwencji gwarantuje deklarowaną termoizolacyjność i zmniejsza ryzyko występowania kondensacji pary wodnej na szybach o nawet 70%.

 

Dodatkowo TermoProfi jest jedną z nielicznych ciepłych ramek na rynku mających wysokoś 7 mm. Wyższe ścianki boczne dają większe pole powierzchni na rozłożenie uszczelnienia pierwotnego, co istotnie podnosi szczelność szyby zespolonej.

 

Zastosowana technologia minimalizuje ryzyko wypływania butylu poza krawędź ramki, dając użytkownikom gwarancję hermetyczności szyby i estetyczny wygląd całego pakietu szybowego. Tym sposobem szyba zespolona nieprzerwanie pełni funkcję termoizolacyjną i zapewnia długookresową efektywność energetyczną budynku pasywnego.

 

2020 07 21 4

 

Szprosy wiedeńskie TermoProfi
Z tego samego wysokoizolacyjnego materiału co ramki dystansowe wykonane są również szprosy wiedeńskie marki TermoProfi. W porównaniu do szprosów aluminiowych pozwalają znacząco ograniczyć powstawanie mostków termicznych w szybie zespolonej. Dzięki temu energooszczędne okna ze szprosami wiedeńskimi osiągają imponującą efektywność energetyczną.

 

W rezultacie klienci mogą nie tylko obniżyć koszty zużycia energii, ale również zwiększyć komfort użytkowania budynku, ponieważ zimą temperatura przy oknie utrzymuje się na optymalnym poziomie. Dzięki zastosowaniu szprosów wiedeńskich TermoProfi straty ciepła przez okna zostają maksymalnie ograniczone.

 

Ponadto szprosy wiedeńskie TermoProfi nadają się do obróbki mechanicznej i mogą być dostosowane do różnych wielkości okna. W połączeniu z ciepłą ramką dystansową podkreślają ekskluzywny wygląd okna i jednocześnie stanowią innowacyjne rozwiązanie w zakresie poprawy energooszczędności budynków.

 

W dzisiejszych czasach niski współczynnik Uw okna dużo zawdzięcza niewielkim, mało widocznym elementom konstrukcyjnym okna takim jak ciepła ramka dystansowa czy ciepłe szprosy.

 

Okazuje się, że produkty marki TermoProfi cieszą się rosnącą popularnością, ponieważ okna energooszczędne są coraz chętniej wybierane nie tylko do domów pasywnych, ale również przez osoby, które po prostu chcą zadbać o swój komfort życia.

 

Urszula Rola
PPH Oksan

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 07-08/2020
   

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik