Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Jetskin® Spacer – ciepła ramka METAL UNION
Data dodania: 26.08.20

METAL UNION Sp. z o.o. poszerzyła swoją ofertę o nową ramkę Jetskin® Spacer, z unikalną technologicznie metodą nakładania powłoki cynku za pomocą pary wodnej w komorze próżniowej.

2020 07 23 1

Metal Union pokazała pierwsze wzory ramki na spotkaniu klientów ArcelorMittal, które odbyło się w Gent, w Belgii 8 listopada ub. roku.

 

Jetskin® to metaliczna powłoka, która jest nakładana w próżni przy użyciu technologii osadzania strumieniowego (JVD). W tym procesie ramka otrzymuje bardzo jednorodną powłokę cynku po jednej lub obu stronach. Kluczową zaletą powłoki Jetskin® jest niski ślad ekologiczny, który wynika z wydajności procesu JVD.

 

Ocena cyklu życia (LCA) dla powłoki Jetskin® wykazuje znaczące korzyści dla środowiska, m.in. ograniczenie zużycia energii niezbędnej do produkcji, mniejsze zużycie paliw kopalnych, mniejsze zużycie wody oraz niższą emisję dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych.

 

Ramka Jetskin® Spacer mając najbardziej jednorodną matową powłokę metaliczną, jaka jest obecnie dostępna na rynku, oraz dzięki idealnej płaskiej matowej powierzchni, daje nowe możliwości w projektowaniu okien.

 

Jetskin® Spacer zmniejsza 7,5-krotnie naprężenia na krawędzi szyby, co ogranicza ryzyko pękania i rozszczelniania pakietu szybowego. Podnosi temperaturę na wewnętrznej krawędzi ramki o 52% ograniczając tym samym ryzyko występowania kondesacji pary wodnej na ramie okiennej oraz powstawania pleśni i grzybów.

 

Nowa ramka może być przetwarzana na wszystkich rodzajach giętarek przy ich podstawowych parametrach ustawień oraz może być używana ze wszystkimi dostępnymi na rynku masami uszczelniającym. Ramka ta nadaje się w pełni do recyklingu zgodnie z ISO 14021.

2020 07 23 2

Ramka Jetskin® Spacer spełnia kryterium ramki ciepłej ( Σ (diλi) ≤ 0,007 W/K ), które wynosi 0,0046 W/K. Staje się ona dużą konkurencją dla innych ramek ciepłych, droższych obecnie o kilkadziesiąt procent.

 

Jako partner biznesowy Thermoseal Group, firma METAL UNION wprowadziła na rynek również dwa typy niemetalowych super-ciepłych ramek: Thermobar i Thermoflex.

 

Thermobar to sztywny profil dystansowy z unikalną taśmą bariery gazowej o najniższym współczynniku przewodności cieplnej λ=0,14 W/mK i najniższych wartościach współczynnika Psi (ψ=0,029 ).

 

Profil jest produkowany w kolorze białym, szarym, czarnym i w szerokości od 8 do 24 mm. Posiada certyfikaty domów pasywnych phA i phA+ dla klimatu arktycznego.

 

To najlepiej przetwarzająca się ramka z tworzywa w procesie gięcia na gorąco lub spawania. Posiada największą wytrzymałość naroża.

 

Thermoflex to elastyczny profil dystansowy z polimeru silikonowego połączonego z sitem molekularnym i unikalną taśmą bariery gazowej o współczynniku przewodności cieplnej λ= 0,135 W/mK i wartości współczynnika ψ=0,027.

 

Profil produkowany jest w kolorze szarym i czarnym i w szerokości od 6 do 20 mm. Elastyczność materiału pozwala na budowę różnych kształtów szyb zespolonych. Posiada certyfikat domów pasywnych phA+ dla klimatu arktycznego.

 

METAL UNION to jeden z największych europejskich producentów ramek międzyszybowych. Posiadając w ofercie pełny wybór ramek stalowych Union Spacer, super-ciepłe ramki Thermobar i Thermoflex oraz nowy produkt Jetskin® Spacer spełnia wszystkie oczekiwania producentów szyb zespolonych

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 07-08/2020
   

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik