Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Glaston powołał nowy zespół ds. usług modernizacyjnych dla maszyn do produkcji szyb zespolonych
Data dodania: 02.01.21

Jeśli linie do produkcji szyb zespolonych są nieco przestarzałe, zakup części zamiennych może stać się kosztowną i czasochłonną inwestycją. Elektroniczne komponenty sprzętowe, takie jak przetwornice częstotliwości, sterowanie i komponenty komputerów przemysłowych PC, starzeją się jeszcze szybciej niż części mechaniczne.

 

Może się zdarzyć, że ważne komponenty sprzętowe nie będą już dostępne jako nowe części, a naprawy są zbyt czasochłonne, więc tym samym stanowią zagrożenie dla ciągłości pracy linii produkcyjnych i całego zakładu.

 

2020 12 21 1

 

Firma Glaston powołała nowy zespół ds. usług modernizacyjnych, który koncentruje się wyłącznie na zapewnieniu dostępności komponentów do maszyn produkujących szyby zespolone. Przestarzałe maszyny do produkcji szyb i całe linie produkcyjne można teraz zaktualizować w sposób ekonomiczny i w bardzo krótkim czasie.

 

„Wraz ze starzeniem się linii do produkcji szyb zespolonych części zamienne stają się droższe i trudniejsze do zdobycia” - wyjaśnia Ralph Schultz, lider zespołu i były programista maszyn do obróbki szkła.

 

Firmy produkujące szyby zespolone muszą jak najdłużej utrzymywać trudną równowagę między ekonomiczną eksploatacją swoich maszyn i linii produkcyjnych, ale jednocześnie starać się planować terminową wymianę przestarzałych, kosztownych części, mając na uwadze zagrożenia ciągłości produkcji, a nawet możliwość wystąpienia dłuższych przestojów na liniach produkcyjnych.

 

„Teraz nasi klienci mogą oczekiwać od nas kompleksowej obsługi. Nie tylko przygotowujemy profesjonalną analizę wymagań dotyczących komponentów, które mają być wymienione, ale również sami planujemy i wdrażamy aktualizacje” - mówiRalph Schultz.

 

Zespół ds. usług modernizacyjnych firmy Glaston korzysta z rozwiązań dostosowanych do potrzeb i zestawów modernizacyjnych, aby zaktualizować sprzęt do produkcji szyb zespolonychw celu spełnienia nawet przyszłych potrzeb. Poszczególne maszyny lub nawet kompletne linie do produkcji szyb zespolonych można modernizować do uzyskania najnowocześniejszego poziomu.

 

„Nasze podejście gwarantuje dostępność części zamiennych w przyszłości, a także ich korzystne ceny. Dzięki temu nasi klienci mogą w pełni skoncentrować się na swojej działalności, wiedząc, że mogą na nas polegać, jeśli chodzi o części zamienne” - dodaje Ralph Schultz.

 

Portfolio modernizacyjne obejmuje specjalnie zaprojektowane zestawy do aktualizacji elektronicznych komponentów sprzętowych, takich jak przetwornice częstotliwości, sterowniki, panele operacyjne i systemy sterowania. Według Ralpha Schultza to portfolio będzie się nadal powiększało w przyszłości.

 

Po przeprowadzeniu modernizacji wszystkie komponenty linii produkcyjnej poddawane są szeroko zakrojonym testom eksploatacyjnym, a personel klienta jest gruntownie przeszkolony pod kątem ich użytkowania i konserwacji. Rozwiązanie obejmuje również zaktualizowaną dokumentację i listy części zamiennych.

 

Nowe usługi modernizacyjne są dostępne natychmiast, po stałych cenach plus koszty instalacji, w zależności od złożoności i dostępności komponentów w magazynie. Maszyny i systemy do produkcji szyb zespolonych można zmodernizować ekonomicznie i w możliwie najkrótszym czasie, aby nawet przestarzałe maszyny mogły cieszyć się dłuższą żywotnością. 

 

www.glaston.net

 

 2020 12 21 2

 

 

2020 12 21 3

 

kliknij na zdjęcie aby je powiększyć

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 12/2020
   

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik