Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Roto Plug & Play: nowe rozwiązania w zamkach do drzwi wejściowych
Data dodania: 26.02.21

Elektromechaniczne zamki wielopunktowe Roto Safe E zyskały nowe udogodnienia: opcję wyposażenia w czujnik monitorujący rygiel i więcej możliwości łatwego łączenia osłon przewodów.

 

Efektem jest wygodniejsza obsługa, szybki i bezbłędny montaż elementów.

 

20210222roto Roto Safe E Plug Play 

 Nowe możliwości zamków wielopunktowych Roto Safe E: możliwość doposażenia w czujnik monitorujący rygiel (3) oraz łączenia osłon przewodów m. in. ze zintegrowanym zasilaczem (1), cichy i wydajny napęd (2) w obu wersjach zamka Roto Eneo oraz możliwość wyboru spośród różnych systemów kontroli dostępu, takich jak czytnik linii papilarnych (4). 

 

Roto Safe E wielopunktowy zamek elektromechaniczny, łączy wygodne otwieranie z bezpieczeństwem. Nowością jest opcja doposażenia zamka w czujnik monitorujący rygiel. Ułatwieniem jest także nowa możliwość łączenia osłon przewodów ze zintegrowanym zasilaczem. Precyzyjne dopasowanie wszystkich elementów pozwala na szybkie połączenie typu Plug & Play.

 

Wstępnie zamontowane złącze sprawia, że okablowanie jest zbędne. Rozwiązanie zapewnia bezbłędny i jeszcze prostszy montaż. Kolejne udogodnienia dla producentów i użytkowników to cichy i wydajny napęd w obu wersjach zamka Roto Safe E Eneo, a także możliwość wyboru wielu różnych systemów kontroli dostępu.

 

 

Dodatkowy czujnik monitorujący
Dostępny w Roto Safe E czujnik monitorujący zamknięcie kontroluje pozycję drzwi na głównym ryglu. Udogodnieniem montażowym jest możliwość zintegrowania ze standardowym elementem na ościeżnicy.

 

Czujnik posiada atest VdS (klasa C) i może być stosowany w instalacjach alarmowych.

 

 

Osłony przewodów ze zintegrowanym zasilaczem
System modułowy w zamku Roto Safe E obejmuje po dwie osłony przewodów po stronie skrzydła i ościeżnicy. W zależności od materiału, z którego jest wykonana ościeżnica (PCV, drewno, aluminium) i potrzeb montażowych można je dowolnie łączyć.

 

Dodatkowym udogodnieniem jest osłona przewodu ze zintegrowanym zasilaczem do mocowania po stronie ościeżnicy. Dlatego do ostatecznego montażu drzwi w budynku wystarczy przyłącze 230 V.

 

 

Cichy i szybki napęd
Zamek Roto Eneo A umożliwia zarówno mechaniczne, jak i automatyczne odblokowywanie drzwi. Jako opcja w napędzie można zintegrować odbiornik radiowy. Jest to standardem w wariancie Eneo CC, gdzie główny zamek i dodatkowe rygle są obsługiwane całkowicie elektrycznie. Oba systemy wyposażono w cichy i mocny napęd, który ułatwia otwieranie i zamykanie drzwi, w krótkim czasie.

 

 

Roto Safe E Eneo: nowoczesne systemy kontroli dostępu
W przypadku obu zamków Roto Safe E Eneo do sterowania napędem wykorzystać można łatwe w obsłudze systemy kontroli dostępu. Nadajnik radiowy z zasięgiem do 10 metrów, w połączeniu z czytnikiem linii papilarnych, wyposażonym w oświetlenie LED oraz panel ze stali nierdzewnej, zapewniają niezawodne działanie i wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

Aplikacja na urządzenia z systemem Android oraz iOS obsługuje ustawienia i zarządza użytkownikami. Dostępna także klawiatura „Phone & Code”, która umożliwia otwieranie drzwi za pomocą telefonu komórkowego. Wystarczy interfejs Bluetooth i potwierdzenie przyciskiem na klawiaturze lub ustawienie kodu numerycznego.

 

-----------------
Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, utworzona w 1995 roku, jest dystrybutorem systemów okuć okiennych i drzwiowych Roto Frank AG na terenie Europy Północno-Wschodniej: Polski, Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii.

Asortyment Roto obejmuje okucia i klamki do okien i drzwi rozwierno-uchylnych, przesuwnych, harmonijkowych, a także zamki, zawiasy i progi, akcesoria do szklenia oraz elektroniczne wyposażenie dodatkowe. Ponad 8000 artykułów z gamy różnych rozwiązań łączy bezpieczeństwo, zarządzanie energią i komfort w budynkach. Innowacyjne niezawodne okucia produkowane są w 15 zakładach Roto na całym świecie.

Grupa Roto Frank, której początki sięgają 1935 roku, jest światowym liderem w produkcji okuć do systemów rozwierno-uchylnych, oraz producentem okien dachowych – reprezentowanym w Polsce przez drugą spółkę Roto Okna Dachowe. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.roto-frank.pl.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik