Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 05 okladka1

Świat Szkła 05/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

Przykładowe wydanie

Świat Szkła 3/2021

2021 03 okladka1

(do pobrania) 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

20200909przeciwpozarowe przegrody budowlane

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

Katalog 2021 okladka

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 pl 480x100 AW Banner 201208

 

baner4 abprojekt

Fluke wprowadza na rynek proste kamery termowizyjne TiS55+ i TiS75+
Data dodania: 05.04.21

Nowa seria prostych w obsłudze kamer termowizyjnych ma pomagać we wdrażaniu programów konserwacji zapobiegawczej. Nowe kamery – TiS55+ i TiS75+ przeznaczone są dla dla techników i podwykonawców, którzy oprócz wymagań w zakresie wyszukiwania i usuwania awarii, inspekcji okresowych i konserwacji zapobiegawczej potrzebują także jak najwyższej jakości obrazu i zaawansowanych funkcji.

 

20210304FLUKE TiS55 M 1

 

Kamera TiS75+ przeznaczona jest w szczególności dla rynku budowlanego, a jako że inspektorzy budowlani zawsze zwracają uwagę na wilgoć, firma Fluke dodała do swoich kamer termowizyjnych funkcję obliczania punktu rosy. Wszystkie obiekty widoczne na wyświetlaczu kamery, które mają temperaturę punktu rosy lub niższą, będą przedstawiane w postaci obrazu termicznego. Wszystkie obiekty o wyższej temperaturze będą wyświetlane w postaci obrazu w paśmie światła widzialnego.

 

20210304FLUKE TiS55 M 2

 

Dzięki temu można zobaczyć m.in., gdzie na obrazie występuje kondensacja, a także sprawdzić, w jakim stopniu temperatura poszczególnych obiektów jest niższa od punktu rosy.


Przy dużej liczbie inspekcji, może być trudno zapamiętać, co i gdzie się widziało, dlatego kamery TiS55+ i TiS75+ mają funkcję asystenta, pomagającego technikom wykonującym prace konserwacyjne na porządkowanie pracy.

 

20210304FLUKE TiS55 M 3

 


Asystent pozwala m.in. na:
· Notatki głosowe: Użytkownik kamery może nagrywać notatki dźwiękowe o długości do 60 s dla każdego obrazu termowizyjnego z opisem tego, co w danym momencie widzi.

· Notatki fotograficzne IR-PhotoNotes: możliwość wykonywania zdjęć numerów zasobów lub innych identyfikatorów, aby potem uporządkować obrazy na komputerze.

· Oznaczanie zasobów: możliwość skanowania kodu QR zasobu przed zarejestrowaniem obrazu termowizyjnego, a następnie po podłączeniu kamery do komputera - wyświetlenie obrazów uporządkowanych według zasobów.

Ostrość jest jedną z najważniejszych cech obrazu termowizyjnego, dlatego firma Fluke wyposażyła swoje kamery w następujące opcje:
· Ręczne ustawianie ostrości: doświadczeni specjaliści ds. termografii mogą użyć pokrętła do ręcznego ustawiania ostrości, aby dostosować obraz w zależności od odległości danego celu.
· Stała ogniskowa: tryb stałej ogniskowej wprowadzono w celu wykonywania szybkich skanów, a także dla osób, które po raz pierwszy mają styczność z termografią. Dzięki temu obrazy można rejestrować z odległości 1 m od celu i będą one za każdym razem ostre.
Inspektorzy budowlani zawsze zwracają uwagę na wilgoć i dlatego firma Fluke dodała do kamer termowizyjnych TiS75+ funkcję obliczania punktu rosy. Gdy powietrze oziębi się do temperatury nasycenia wodą, powstaje wilgoć, która przyczynia się do szkód w budynkach:
· Po obliczeniu punktu rosy na wyświetlaczu kamery pojawi się alarm punktu rosy wskazywany kolorami.
· Wszystkie obiekty widoczne na wyświetlaczu kamery, które mają temperaturę punktu rosy lub niższą, będą przedstawiane w postaci obrazu termicznego. Wszystkie obiekty o wyższej temperaturze będą wyświetlane w postaci obrazu w paśmie światła widzialnego.
· Dzięki temu można zobaczyć, gdzie na obrazie występuje kondensacja, a także sprawdzić, w jakim stopniu temperatura poszczególnych obiektów jest niższa od punktu rosy.

 

20210304FLUKE TiS75 M 4


Więcej informacji na temat nowych kamer termowizyjnych na www.fluke.pl


Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w produkcji przenośnych przyrządów pomiarowych do profesjonalnych zastosowań. Przyrządy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat przyrządy marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik