Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 08 okladka1

Świat Szkła 8/2022

User Menu

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

LISEC SplitFin – dwie wieże
Data dodania: 07.05.21

LiSEC od ponad 20 lat jest synonimem wysokiej jakości obróbki szkła za pomocą tarcz obwodowych. Wcześniej proces ten przebiegał przy udziale pionowych maszyn typu all-in-one lub złożonych (BAZ, KBF itp.). Główną zaletą tych maszyn jest możliwość obróbki dużych i skomplikowanych arkuszy w jednym etapie roboczym – z pominięciem dodatkowych operacji na szkle.

 

2021 04 38 1

 

Opracowując SplitFin w 2018 roku, LiSEC celowo zdecydował się podzielić system przetwarzania między dwie wieże obróbcze – EPS i MRX-B. Dzięki takiemu podziałowi na obróbkę krawędzi i obróbkę wewnętrzną klienci mogą konfigurować produkcję przeważającej części swojego asortymentu w sposób bardziej ekonomiczny.

 

 2021 04 38 2


Zalety dwóch wież:
- Znaczący wzrost produktywności
W porównaniu z maszynami złożonymi podział na dwie wieże obróbcze skraca czas cyklu produkcyjnego o około 50-60%. Oznacza to, że każdego dnia można sprzedać klientom końcowym prawie dwa razy więcej arkuszy.

 

2021 04 38 3

 

- Skalowalność
Nie każdy klient może sobie pozwolić na pozostawienie barier produkcyjnych tzw. „wąskich gardeł obniżających możliwości produkcyjne w obróbce krawędzi i przetwarzaniu wewnętrznym. Dlatego od pojedynczej wieży – dzięki prostej rozbudowie – można rozpocząć rozbudowę parku maszynowego w dowolnym momencie. W razie potrzeby maszynę tę można zamontować na linii technologicznej je celu zwiększenia wydajności. Oznacza to, że możliwe jest również przezbrojenie urządzenia waterjet (obróbka strumieniem wodą pod ciśnieniem) na MRX-B.

 

2021 04 38 4

 


- Elastyczność
Dzięki przejściu z trybu linii do trybu indywidualnej maszyny możliwe jest proste wiercenie lub cięcie wodą tafli szklanych z innych szlifierek (na przykład dwustronnych automatycznych szlifierek) na MRX-B.

 


- Autonomia
Profesjonalna konserwacja to podstawa długiej żywotności i jakości maszyn. Jeśli konserwacja jest przeprowadzana na przykład na jednej wieży, zwykle nie wpływa to na użyteczność drugiej wieży.

 


- Maszyny skoncentrowane
Każda wieża została zaprojektowana tylko do jednego zadania. EPS-A wykonuje obróbkę krawędzi, podczas gdy MRX-B wierci, frezuje i tnie. Dzięki temu maszyny są znacznie wydajniejsze, a także prostsze w konstrukcji złożone, skomplikowane maszyny.

 

2021 04 38 5

 


- Ogromne oszczędności na przestrzeni lat
Inwestycja w linię produkcyjną z dwiema wieżami przetwórczymi jest oczywiście droższa niż zakup linii z tylko jedną wieżą przetwórczą. Jednak ten

 

dodatkowy koszt zwraca się zwykle w ciągu kilku miesięcy w postaci ogromnego wzrostu produktywności linii (+ 80% więcej gotowych produktów w tym samym okresie) i znacznie bardziej efektywnego wykorzystania wymaganych zasobów (personelu obsługującego, hal produkcyjnych itp.). Kalkulacja kosztów do korzyści w całym okresie użytkowania zwykle pokazuje duży wzrost marży zysku.

 

Jeśli Twoja produkcja koncentruje się na wydajnym przetwarzaniu produktów codziennego użytku (drzwi, klatki schodowe, balustrady, dachy itp.), zalety obróbki z dwiema wieżami mają zdecydowanie większe korzyści i kompensują wyższe koszty zakupu. Obszary zastosowań są niezwykle zróżnicowane ze względu na szeroką gamę wersji i dobrze przemyślaną skalowalność, a SplitFin oraz poszczególne maszyny można optymalnie skonfigurować do swoich potrzeb.

 

2021 04 38 6

 

W tym celu na stronie LiSEC dostępny jest konfigurator, który pomaga w doborze odpowiedniej konfiguracji linii produkcyjnej. www.lisec.com/machinery/configurator/

 

Firma Glas Lang w Mondsee uruchomiła swoją maszynę LiSEC SplitFin rok temu, i w dość krótkim czasie udało się jej zoptymalizować produkcję zarówno pod względem szybkości, precyzji, jak i produktów końcowych: „Cała procedura jest znakomita – produkt osiąga najwyższą jakości i jest obecny na rynku w bardzo krótkim czasie” – powiedział Otmar Lang, dyrektor zarządzający Glas Lang.

 

„Szczególnie jest to ważne w przypadku wysokiej jakości tafli szklanych, stosowanych na klatkach schodowych lub tych o specyficznych kształtach, takich jak pogłębienia, wycięcia. Dotyczy to też konstrukcji w postaci szklanych drzwi lub daszków albo zabudowy szklanej we wnętrzach” – stwierdził Otmar Lang.

 

„Wysoka jakość wykonania jest niezwykle pożądana w produkcji szklanych mebli oraz wszelkiej szklanej zabudowy. Jeśli zatem chcemy to osiągnąć – oferować wyroby na najwyższym poziomie – musimy inwestować w precyzyjne maszyny produkcyjne” – dodał Otmar Lang.

 

Jego zdaniem kolejną zaletą systemu SplitFin jest prosta i intuicyjna obsługa maszyny. Już po krótkiej fazie wprowadzającego przeszkolenia pracownicy Glas Lang mogli pracować z nowym systemem i osiągnąć pożądane rezultaty (wysoką jakość i wydajność).

 

To był kluczowy element do osiągnięcia niezawodności produkcji, który, który jest niezbędny dla doskonalenia operacji produkcyjnych (pełny raport na temat korzystania z SplitFin w Glas Lang można znaleźć tutaj:
www.lisec.com/news/success-stories/detail/fromsmall-glazier-to-major-player-on- sklep/

 

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat tego, w jaki sposób zwiększyć wydajność swojej produkcji i jakie korzyści płyną z SplitFin – zapraszamy do współpracy.


Claudia Guschlbauer

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 4/2021 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także