Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

VITRUM 2021 – gorąca relacja ze stoiska giganta
Data dodania: 01.11.21

 VITRUM 2021 – gorąca relacja ze stoiska giganta

Mediolan znowu był miejscem spotkań najważniejszych firm technologicznych z branży szklarskiej – od maszyn szklarskich po gotowe produkty. Technologia INTERMAC i narzędzia DIAMUT kolejny raz błyszczały innowacyjnym spojrzeniem na fabrykę 4.0. Grupa BIESSE była też partnerem jedynego w swoim rodzaju wydarzenia w centrum miasta.

 

2021 10 09 1

 INTERMAC i DIAMUT wprowadziły fabrykę 4.0 do Mediolanu, dzięki innowacyjnej technologii, zaawansowanemu oprogramowaniu i najnowocześniejszym narzędziom

 


Po rocznej przerwie spowodowanej światową pandemią, w dniach 5-8 października mieliśmy XXII edycję wydarzenia, które upłynęło pod znakiem przeglądu najnowszych maszyn, urządzeń i systemów do obróbki szkła płaskiego i opakowaniowego oraz wyrobów służących do produkcji, zdobienia i montażu wyrobów ze szkła.

 

VITRUM to oczywiście jedna z najważniejszych międzynarodowych imprez targowych w tym sektorze, która oferuje pełny przegląd najnowszych technologii w świecie maszyn i oprogramowania do produkcji szkła. W tym roku targom VITRUM, odbywającym się w centrum wystawienniczym Fiera Milano Rho w pawilonach 22 i 24, towarzyszyła impreza EMO – wystawa obrabiarek CNC.

 

Wydarzeniom biznesowym towarzyszyły spotkania medialne. Milan Glass Week (od 5 do 8 października) ściągnął do centrum Mediolanu nie tylko reprezentantów przemysłu, ale także designerów, artystów, którzy ku uciesze widzów prezentowali swe dzieła. Motywem przewodnim prezentacji był zrównoważony rozwój.

 

2021 10 09 2

 Roberto Selci stoi dziś na czele rodzinnej firmy INTERMAC, która od założenia w roku 1987 w Pesaro szybko osiągnęła pozycję światowego lidera. Obok stoi Błażej Wroński, szef firmy MEKANIKA, która od ponad dwóch dekad jest reprezentantem włoskiej technologii w Polsce

 

Tydzień Szkła to szereg wydarzeń, które przeniosły VITRUM na ulice i do różnych obiektów w stolicy Lombardii, której tkanka architektoniczna ponownie uległa zmianie, dzięki nowym budynkom, w których szkło odgrywa coraz większą rolę.

 

W hali nr 24 nie dało się nie zauważyć gigantycznego stoiska Grupy BIESSE. Pośród sztandarowych propozycji INTERMAC Włosi zaprezentowali centra obróbcze, krawędziarki i maszyny typu waterjet, oraz pionowe centra obróbcze zintegrowane z urządzeniami myjącymi szkło.

 

VITRUM 2021 było doskonałą okazją do przybliżenia najnowszego oprogramowania, jakie powstało z myślą o wszystkich maszynach firmy INTERMAC sterowanych numerycznie.

 

Na stoisku prezentowano również pełną gamę narzędzi DIAMUT. Najnowsze wiertła, frezy i tarcze do cięcia wzdłużnego zdolne do pracy w idealnej synergii z zaawansowanymi maszynami INTERMAC - wszystkie powstały w celu maksymalnej produktywności operacji obróbczych szkła przy jednoczesnej minimalizacji kosztów. A wszystko to, by branża szklarska mogła rozwijać swoje zakłady w perspektywy 4.0.

 

Jeśli kluczem do rozwoju jest integracja maszyn, ludzi i procesów w Internecie, to w branży szklarskiej nie bez powodu Mekanika uchodzi za ambasadorów Przemysłu 4.0.

 

MEKANIKA – z ziemi włoskiej do Polski
Na naszym, krajowym rynku, włoski producent obecny jest od 1998 roku. Oczywiście za sprawą firmy MEKANIKA z siedzibą w Gorlicach, która jest wyłącznym przedstawicielem renomowanych producentów maszyn i liderem w zakresie projektowania i wdrażania nowoczesnych technologii oraz urządzeń do obróbki szkła.

 

– Na pewno jesteśmy najbardziej aktywnym reprezentantem wiodących producentów maszyn CNC do obróbki szkła. Co zdecydowało o naszym sukcesie w Polsce? Synergia najnowocześniejszej technologii, kompletnych propozycji i zintegrowanych rozwiązań – przybliża potencjał swej firmy Błażej Wroński, prezes firmy MEKANIKA.

 

Byliśmy oczywiście obecni na czas Vitrum 2021. Korzystając z okazji już dziś zapowiadam niemniej ważne wydarzenie, a mianowice kolejne spotkanie z cyklu MEK- LAB w naszym centrum pokazowym w Gorlicach przy ul. Krakowskiej 42, gdzie znajduje się nie tylko siedziba główna i salon wystawowy nowoczesnych maszyn, ale właśnie autoryzowany serwis.

 

Szykuje się nam w listopadzie br. wielkie wydarzenie, by wspomnieć, że gościć będziemy aż 200 przedsiębiorców! To najlepszy dowód, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów projekt bezpłatnych szkoleń będzie w tym roku jeszcze mocniej rozwijany, bo słusznie traktowany jako wartość dodana, pokazując jednocześnie siłę naszego serwisu.

 

Nic oczywiście nie zastąpi spotkań w tradycyjnej formule, ale wspomnijmy tu, że w dobie pandemii konsultanci techniczni firmy MEKANIKA dosłownie w każdej chwili – oczywiście dzięki cyfrowej łączności – pomagają w implementacji najlepszych rozwiązań, by każdego dnia podnosić rentowność firm specjalizujących się w obróbce szkła.

 

2021 10 09 3

 Podczas VITRUM 2021 nie zabrakło reprezentantów firmy MEKANIKA – autoryzowany przedstawiciel Grupy BIESSE działa w Polsce od 1998 r. Na zdjęciu Błażej Wroński w towarzystwie klientów z Polski, Dariusza i Kamila Kwiatkowskich z firmy SZKŁOLAND

 

 

Akademia INTERMAC w Gorlicach
Ta deklaracja o tym, aby być coraz bliżej klienta realizowana jest jeszcze ciekawiej odkąd INTERMAC zorganizował nowe centrum szkoleniowe zaprojektowane w odpowiedzi na rosnącą potrzebę specjalizacji w przemyśle szklarskim. Analogiczne działa w Polsce, w siedzibie firmy MEKANIKA.

 

– Multimedialne zdobycze dla bardziej efektywnej nauki, nawet w przypadku sesji na odległość, są koniecznością naszych czasów. Mamy jednak świadomość tego, jak ważny jest bezpośredni kontakt, i dlatego od ponad 10 lat organizujemy specjalne warsztaty w ramach projektu MEK-LAB – przybliża propozycję Gabriela Poręba z działu marketingu firmy MEKANIKA.

 

Program najbliższego, listopadowego spotkania w ramach MEK-LAB to prezentacja najnowszych wcieleń rodziny centrów obróbczych z rodziny Master. Od momentu wprowadzenia ich na rynek w 1987 roku, obrosły legendą i nie bez powodu INTERMAC legendarną serią centrów roboczych stale unowocześnia.

 

W 2016 r. wprowadzono na rynek nową generację tych maszyn. Sukcesywnie modernizowane zyskały przydomek „Technologii Następnej Generacji”. Sztandarowe propozycje Grupy BIESSE stanowią odpowiedź na wymogi stawiane przez automatyzację produkcji w czasach niesamowitego awansu cyfrowych narzędzi.

 

Fot. MEKANIKA

 

 2021 09 16 4

 

 

 2021 10 09 4

  (kliknij na zdjęcie aby je powiększyć)

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 10/2021  

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także