Perfekcyjne fazowanie i szlifowanie krawędzi dzięki nowej KSD-A firmy LiSEC z technologią suwaka LiTEC |
Data dodania: 28.11.21 | |||
Dzięki nowej maszynie do pionowej obróbki krawędzi KSD-A, LiSEC zwraca szczególną uwagę na jakość krawędzi szkła. W zależności od rodzaju produktu końcowego i dalszego procesu wykańczania, szkło może mieć krawędź szlifowaną/polerowaną (KMG) lub ściętą/fazowaną (KGS).
Maszyna do fazowania/przycinania i szlifowania krawędzi – KSD-A z technologią suwakową LiTEC do specjalnej obróbki krawędzi premium © LiSEC
Nowa maszyna KSD-A, ze zgłoszonym do opatentowania narzędziem do obróbki - suwakiem LiTEC, to kolejny krok w kierunku zwiększonej wydajności, zwłaszcza w przypadku wymagających tafli szklanych.
Narzędzie do obróbki krawędzi – suwak LiTEC – wykorzystuje system prowadzony wodą do przesuwania tarczy szlifierskiej do obrabianego szkła i dostosowywania się do jego nierówności/zniekształceń. Zaletą tego „pływającego” narzędzia jest idealne dopasowanie do krawędzi szkła i charakterystyki tafli, a także równie idealne chłodzenie. Umożliwia to lepszą wydajność szlifowania i fazowania w trudnych warunkach.
W tym wywiadzie menedżerowie produktu LiSEC, Christoph Lueger i Elias Leichtfried, opowiadają więcej o projekcie/strukturze/budowie, funkcjach i specjalnych właściwościach/cechach tej nowej połączonej maszyny do szlifowania krawędzi i fazowania.
Dzięki nowej maszynie do pionowej obróbki krawędzi KSD-A, LiSEC zwraca szczególną uwagę na jakość krawędzi
Narzędzie do obróbki krawędzi KSD-A z technologią suwakową LiTEC © LiSEC
Proszę powiedzieć, jak skonfigurowana jest KSD-A?
Przy jednej głowicy obróbkowej wykonanie fazowania krawędzi trwa poniżej 24 sekund, a w wersji z dwiema głowicami – poniżej 13 sekund, dla tafli szkła o wymiarach 1000 x 1000 mm.
Możliwa też jest wydajność szlifowania (z wysoką jakością szlifu) w czasie ok. 30 sekund za pomocą jednej głowicy szlifierskiej i w czasie mniejszym niż 30 sekund za pomocą dwóch głowic (dla szyby o podanych wcześniej wymiarach).
Oddzielenie obszaru mokrego i suchego w celu ochrony osi. Łatwy dostęp operatora do wymiany narzędzi od przodu. © LiSEC
Jak przebiega obróbka krawędzi szkła?
KSD-A opcjonalnie wykonuje szlifowanie zgrubne, średnie lub dokładne w dowolnej liczbie cykli lub zapewnia doskonałą fazę na krawędzi szkła. Dodatkowo KSD -A może również szlifować szklane arkusze „na wymiar” (do określonego wymiaru), co potwierdza niezwykłą elastyczność maszyny.
Intuicyjna obsługa i wyświetlanie informacji o stopniu zużycia narzędzia dzięki automatycznemu pomiarowi narzędzia. © LiSEC
Wysoka jakość wykonania, dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej w obszarze mokrym oraz przemyślanemu systemowi separacji dla obszarów mokrych i suchych, zapewnia ochronę precyzyjnych osi przed wodą szlifierską, co ogranicza prace konserwacyjne i związane z tym koszty oraz zwiększa dostępność maszyn. Automatyczny pomiar narzędzi oszczędza czas i zapewnia najwyższą jakość szklanych arkuszy. Operator może szybko i łatwo zmienić narzędzie, ponieważ dostęp do głowicy obróbkowej jest możliwy bezpośrednio z miejsca pracy osoby stojącej przed maszyną.
KSD-A jest dostępny w czterech różnych rozmiarach. Maszyna występuje w wysokości 2000 mm, 2500 mm, 3000 mm i 3300 mm. Maksymalną długość obróbki można w razie potrzeby elastycznie wydłużać. Dalsze opcje, takie jak dodatkowa głowica obróbkowa, funkcja szlifowania na wymiar, łącze do bazy danych i urządzenia do uzdatniania wody szlifierskiej mogą zostać „dodane” w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta.
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne |