Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

baner-www

 

Baner Press Glass final

 

ISO-CHEMIE gotowa na dane-BIM
Data dodania: 30.05.22

Jako jeden z wiodących producentów w dziedzinie technik uszczelnieniowych, ISO Chemie dostarczy teraz architektom i projektantom branżowym dane produktów obsługujące BIM dotyczące swoich rozwiązań uszczelnieniowych i montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej.

 

2022 05 04 2

 Model BIM firmy ISO-Chemie, © 2022 ISO-Chemie GmbH

 


Building Information Modeling (BIM) odgrywa coraz ważniejszą rolę w realizacji dużych i kompleksowych zadań planistycznych. W pierwszym kroku różne dane BIM z rodzin produktów „rozprężnych taśm uszczelniających szczeliny”, „wielofunkcyjnych taśm uszczelniających szczeliny” i „systemów montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej” mają zostać udostępnione do pobrania, jako obiekty obsługujące BIM.

 

Dane BIM mogą być wykorzystywane bezpłatnie za pośrednictwem wewnętrznego portalu ISO PORTAL pod adresem portal.iso-chemie.eu, a także za pośrednictwem zewnętrznej bazy danych BIM. Mogą być wykorzystywane w programach CAD, np. Autodesk Revit. Ponadto dostępny jest elektroniczny katalog produktów CAD.

 

Metoda projektowania oparta na modelu BIM ma na celu ułatwienie kompleksowego projektowania, realizacji i zarządzania budynkami za pomocą wspólnego modelu danych dla wszystkich zaangażowanych stron. Ważne jest, aby wszystkie istotne dane budynku były ujęte cyfrowo, dopasowane i łączone w sieć w jednym modelu. „Konsekwentnie pielęgnowane dane budynku wspierają także zarządcę budynku w fazie życia obiektu.

 

Dzięki temu wiadomo, co i gdzie jest w nim zainstalowane. Jeśli po 30 latach nastąpi wymiana okna, wówczas możliwe jest dokładne prześledzenie, które produkty zostały zastosowane i jakich połączeń komponentów dotyczy. W ten sposób prace remontowe mogą być efektywnie planowane i przeprowadzane w bardziej kontrolowany sposób”, wyjaśnia dr Martin Deiß, Dyrektor Zarządzający ISO-Chemie.

 

W duchu przyszłościowego projektu BAUFUGE 4.0, producent rozwiązań uszczelnieniowych budynków postrzega to rozwiązanie jako ważne zadanie wspierające architektów i projektantów branżowych w cyfryzacji wszelkiego rodzaju projektów. Jednocześnie zapewnienia ono wysoki poziom bezpieczeństwa jeśli chodzi o projektowanie, sprawne wykonywanie zadań i efektywny proces wznoszenia i eksploatacji budynku.

 

2022 05 04 1a

(kliknij na zdjęcie aby je powiększyć)

 

 2021 07 22 5

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 5/2022

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także