Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

 et-swiat-szkla-480x120-02

 Online Banner480100 px

 

baner kongres1

Prezentacja Saint-Gobain Glass
Data dodania: 10.09.22

Saint-Gobain Glass Polska to należąca do grupy Saint-Gobain marka zajmująca się produkcją i dystrybucją rozwiązań szklanych, powstałych zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, które znajdują zastosowanie w wielu prestiżowych obiektach wznoszonych na całym świecie.

 

2022 09 04 1

 

Firma na pierwszym miejscu stawia troskę o komfort życia człowieka i kondycję środowiska – aspekty, na które współczesne budownictwo wywiera obecnie ogromny wpływ. Szkło produkowane w zakładach Saint-Gobain Glass jest nieustannie udoskonalane, by za sprawą najlepszych parametrów technicznych i niezrównanych właściwości sprostać obowiązującym regulacjom prawnym oraz wymaganiom klientów oczekujących rozwiązań efektownych i proekologicznych. Potwierdzeniem przyjazności środowisku produktów Saint-Gobain Glass są deklaracje środowiskowe EPD, które umożliwiają uzyskiwanie najwyższych ocen w procesach zielonych certyfikacji (BREEAM, LEED, WELL).

 

Szkło Saint-Gobain Glass podzielić można na fasadowe, okienne i do aplikacji we wnętrzach – hartowane, laminowane i powlekane. Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania poprawiające wydajność energetyczną obiektów – szkło niskoemisyjne ECLAZ® czy szkło przeciwsłoneczne COOL-LITE® XTREME 61/29 (II). Różnorodność aplikacji, a przy tym dbałość o bezpieczeństwo użytkowników to z kolei dewiza szkła bezpiecznego laminowanego STADIP®.

 

Spośród rozwiązań stosowanych we wnętrzach wymienić należy m.in. ekologiczne lustro MIRALITE® PURE, szkło z powłoką antykorozyjną TIMELESS® czy gamę szkła ornamentowego. W portfolio firmy nie brakuje innowacji dopełniających budynki inteligentne – szkło grzewcze EGLAS® i o zmiennej przezierności PRIVA-LITE®, czy też pionierskich produktów stojących bezpośrednio na straży bioróżnorodności – szkło przyjazne ptakom 4BIRDS®.

 

Doskonaleniu podlegają także same metody produkcji szkła. Saint-Gobain Glass swój model produkcyjny opiera na gospodarce cyrkularnej i stosowaniu stłuczki szklanej, znacząco zmniejszającej ślad węglowy procesu produkcji. Jedna tona stłuczki pozwala zmniejszyć emisję CO2 nawet o 300 kg, zaś zużycie energii przez piece szklarskie o 30%.

 

Wykorzystanie każdej tony odpadów szklanych to oszczędność do 1,2 tony surowców, w tym 850 kg piasku. Opracowana w tym roku przez specjalistów Saint-Gobain Glass technologia „lowcarbon glass” oparta na recyclingu stłuczki z zastosowaniem maksymalnej ilości energii odnawialnej, umożliwi produkcję szkła fasadowego o najniższym na rynku śladzie węglowym. W ten sposób firma realizuje cel nadrzędny „Making The World a Better Home” i dąży do osiągnięcia zeroemisyjności w 2050 roku.

 

Linia FLOAT 1 w zakładzie produkcyjnym Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej. Fot. Saint-Gobain Glass

 

 2022 09 04 2 2022 09 03 2 2022 09 03 4

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 9/2022 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także