Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Optymalne rozwiązanie dla ochrony przeciwpożarowej i antypanicznej
Data dodania: 08.02.08

Optymalne rozwiązanie dla ochrony przeciwpożarowej i antypanicznej

Prawidłowe zaplanowanie i wykonanie zamknięć i okuć dla wyjść awaryjnych (wg normy EN 179) i drzwi antypanicznych (wg normy EN 1125) wymagają fachowej wiedzy.

Zamki dla ryglowania nieruchomego skrzydła drzwi, okucia i ich mocowanie, trzpienie, pochwyty dla połączenia różnorodnych elementów obsługi, samozamykacze drzwiowe i elektroniczne systemy kontroli muszą być fachowo zestawione.

Normy i atesty mają taką samą wagę, jak dokumentacja nadzoru budowlanego.

    Grupa przedsiębiorstw Gretsch-Unitas przedstawia swoje systemowe rozwiązania nie tylko w przejrzystych katalogach, ale również oferuje dla tej grupy produktów po raz pierwszy „managera okuć“ do instalacji na komputerach PC oraz laptopach.

    Wymagania dla każdorazowo zaplanowanego systemu ewakuacyjnego są rozpatrywane przez program chronologicznie, proponując dopasowane rozwiązania i warianty. Taki sposób wyboru produktu pozwala na osiągnięcie systemowych rezultatów, ukierunkowanych na odpowiedni rynek.

Jednocześnie znalezione rozwiązania bedą harmonizować z wymaganiami norm EN 179 i EN 1125, a także dokumentacją nadzoru budowlanego. Dogodne ulgi dla codziennych zakupów sprawiają, że praca idzie szybko i sprawnie. To pewność planowania i eliminacja błędów dostaw.

    Pierwszy raz nowego „managera okuć“ grupa przedsiębiorstw Gretsch-Unitas przedstawiła podczas targów „BAU 2007“ w Monachium. Od marca 2007 firmy partnerskie mogą korzystać z tego rozległego wydajnego serwisu.


    W kontekście ochrony przeciwpożarowej i antypanicznej dużych obiektów często pojawia się pytanie: jak jest możliwe równoległe spełnienie wszystkich poniższych wymagań:
● kontroli dostępu,
● techniki drzwi ewakuacyjnych i awaryjnych,
● budowania bez barier,
● automatycznego sterowania drzwiami,
● ochrony antywłamaniowej,
● powiązania z ideą RWA,
● oddzielnej instalacji,
    stawianych nowoczesnym drzwiom obiektowym?

    Oferujemy optymalne rozwiązanie integrujące wymienione powyżej komponenty. Perfekcyjnie zgrany, modułowy program produkcyjny obejmuje między innymi wkładki elektroniczne, mechaniczne systemy zamknięć, czytnik zbliżeniowy, elektroniczne sterowanie drzwiami ewakuacyjnymi, antypaniczne drążki naciskowe, zamki automatyczne z wielopunktowym ryglowaniem, okucia do wyjść awaryjnych, napędy drzwi obrotowych, a także niskie progi drzwiowe, w powiązaniu z maksymalną funkcjonalnością, bezpieczeństwem i komfortem. Możliwe są kombinacje zgodne z indywidualnymi potrzebami.

    W tym kontekście wyrażenie „drzwi multifunkcjonalne“ zyskuje coraz więcej na znaczeniu. Zgodnie z trendem: w obiektach coraz mniej drzwi z coraz większą funkcjonalnością i spełniających wszystkie wymagania. 
 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik